Евреите ќе ја спасуваат Македонија

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
spooky напиша:
А кај ти у ствари се осети загрозен од Евреите? Јас на пример мислам дека Грците доминират со Македонската економија, а и Србите (од типот на Газда Нини) не се подолу.

Правиш генерализација од еден случај.
Grcite i Srbite toa go pravat so "evrejski" kapital,znaci tie se prodolzena raka na onie shto ja "okupiraa" nashata ekonomija.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
ABC напиша:
Grcite i Srbite toa go pravat so "evrejski" kapital,znaci tie se prodolzena raka na onie shto ja "okupiraa" nashata ekonomija.
Еден доказ да дадеше да ти поверувавме? :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Замешај тука уште и масони. Гарант има нешто такво. А и педерите се сигурно криви за нешто. Све е тоа завера.

Ај малку стави си прстот на умот и не размислувај по шини.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Dobro odime so red:
Koj e gazda na Feni i Jagunovce,koj e gazda na Lukoil i na rudnicite Zletovo pa i skoro site drugi rudnici?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
ABC напиша:
Dobro odime so red:
Koj e gazda na Feni i Jagunovce,koj e gazda na Lukoil i na rudnicite Zletovo pa i skoro site drugi rudnici?
Не знам јас - не живеам во Македонија...
Кој е?
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
ABC напиша:
Dobro odime so red:
Koj e gazda na Feni i Jagunovce,koj e gazda na Lukoil i na rudnicite Zletovo pa i skoro site drugi rudnici?
Абе доста ги окривуваш само нив АБЦ. :)

Одговори си на прашањето кои им дозволил да бидат газди, па ќе ти стане јасно :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
humanoid напиша:
Абе доста ги окривуваш само нив АБЦ. :)

Одговори си на прашањето кои им дозволил да бидат газди, па ќе ти стане јасно :)

Vo red,jas ne gi okrivuvam samo niv,znaesh i samiot deka ja okrivuvam i vlasta koja javno "demonstrira" korupcija i ni se smee vo lice so velejki:
-Ke zemame kolku shto moze,pa vie mozete samo da podzinuvate na nasheto samovlastie koe so pravo go steknavme pri "izborite" za da ve "klecame" slednite 4 godini.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
ABC напиша:
Vo red,jas ne gi okrivuvam samo niv,znaesh i samiot deka ja okrivuvam i vlasta koja javno "demonstrira" korupcija i ni se smee vo lice so velejki:
-Ke zemame kolku shto moze,pa vie mozete samo da podzinuvate na nasheto samovlastie koe so pravo go steknavme pri "izborite" za da ve "klecame" slednite 4 godini.
Браво бе бате!
Овде се согласуваме :wink:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Vprocem zatoa ja zapocnav temava so ona"pitom i miren narod",za da ne pomislite deka sum antisemitist.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А бе суште не ми одговоривте кои се газди на тие погони!!! :pishtoldz
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Pa toa bea Francuski evrei ama sega vo Feni se smeni i gazdata e evrein od Izrael koj im go kupi na Francuzite evrei za 14 miljoni evra a tie go kupija za 1 milijon i samo od razlikata na struja zarabotija 10 miljoni a plus imaa dosta golema zarabotka od prodazbata.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А бе не ме интересира дали се шпански, француски или конгоански евреи - дај име и презиме!!! Алоооооооооо
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Imash po kajganava nekade,me mrzi sega da prebaruvam a treba i da porabotam malku.Inaku i gazdite na Lukoil se evrei a i Pavel Malinovski shto figurirashe pri kupuvanje na rudnicite za koj ne pobaraa "poteklo" za parite kako shto mu baraa na Blazo Tasev.Sega treba da ja kupi i topilnica vo Veles ama ceka "cena".Se nadevam deka "cenata" ke mu ja obezbedat od vladata pred da si odat.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
И сега кој е твојот заклучок за Евреите? Се раѓа ново време на Хитлер или одиме понатаму? :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom