ЕФТО ИЛИЕВ ВЕБМАЈСТОРОТ ДОЈДЕ НА ФОРУМОВ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Г-дине Ефтин, може ли да се направи вебпејџ во виндоус муви мејкер?? Се мислам, ако може ами напрасвиш една!
 
S

Svetovid

Гостин
Мистичен напиша:
Ја како најголем лаик од областа на интернет технологијата би сакал да го прашам него како искусен Вебмастер, дали би можел да ми направи еден Пе Ха Пе сајт во комбинација со флеш, а флешот да зема податоци од Мај Ес Кју Ел базата во риал тајм, додека галеријата да биде динамична, а пак админ страната да има секција со новости?


За кеш не е проблем!

Ефто, ти си на потег мен! 8)
:shock: A? :shock:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не мор викај А, да не ти се речи: да ти го клам!

И не се почудуај бидејќи г-дин Ефтин е кавадарчанец, д бест вебмастер ин д ворлд!

Нели г-дине Ефтин?
 
Член од
19 март 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Ја како најголем лаик од областа на интернет технологијата би сакал да го прашам него како искусен Вебмастер, дали би можел да ми направи еден Пе Ха Пе сајт во комбинација со флеш, а флешот да зема податоци од Мај Ес Кју Ел базата во риал тајм, додека галеријата да биде динамична, а пак админ страната да има секција со новости?


За кеш не е проблем!

Ефто, ти си на потег мен! 8)

Знаев дека е некој од вас за тоа те откачив бе :) (зошто се плашеш преку телефон :)? )
 
Член од
19 март 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Divider напиша:
8) Господине Ефтин, јас како интернет лаик, човек кој не се разбира во компјутери или во информатичката технологија, туку персоналниот компјутер го користи само како мшина за пишување, се забележува нели, би сакал да ви поставам едно прашање.
Зошто, вие, како еден голем интернет мајстор, досега не решивте вашето знаење да го споделите со широките народни маси и да ги илуминирате со вашиот cyber touch, а со тоа и да помогнете поподнослив да биде живото и секојдневието на сите оние помалку обдарени од вас?
Не мислите ли дека тоа е себично од вас г-дине Ефтин. :twisted:
Клошари како тебе не заслужуваат да живеат.Ти си грешка на мајката природа.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ефто, се восхитувам на твојата елоквентност.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Член од
19 март 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Ја како најголем лаик од областа на интернет технологијата би сакал да го прашам него како искусен Вебмастер, дали би можел да ми направи еден Пе Ха Пе сајт во комбинација со флеш, а флешот да зема податоци од Мај Ес Кју Ел базата во риал тајм, додека галеријата да биде динамична, а пак админ страната да има секција со новости?


За кеш не е проблем!

Ефто, ти си на потег мен! 8)
еј заборавив не е културно да се јавуваш на телефон после 22:00 а ти волу ми звониш во 23:30 и тоа баш за роденден
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Што се псуваш бе море Шумахров портпароле во Македонија? Јас псувам ли те тебе?

Инаку, кога ме кај навредите, да не ми е толку мешен и сеирси овој Ферари споед правилата требаше да се лади малкуцка, вака, хехехе, сеирџиски муабети прави.
Туку и он ако татарине на истрија, дошол на овој свет поради комунизмот. Тогаш правеле чкарт пезервативи, се упнал, и одистекло она најгадното, па се создал вебмастрот, пардон чкарт вебмастрот!

Кажи ми Ферари, имаш ли дома голем потер од Шумахер, како циганите од Мајл Џексон што чуваат во една соба, како светилиште, палиш ли канилце пе дпотерот и одиш ли секоја недела во црква пред Ф1 рка да се помолиш за здравјето и добробитта на оној без кој ти не можеш, а тој иститот, како и сите ние тука, ни со мрсул не би фрлиле на тебе.

Туку да не се навредуваме, не ми е ниво да се чекам со некој толку версатилен, елоквентен ерудит, лингвист и лексичар, мајстор на точката и запирката, на македонскиот и на англискиот јазик!

Навистина, срам да ми е. Како можам јас, ваков непимен, со некој кој успеал во она што никој од нас друг не успеал. Да заврши дури три одделенија основно училиште.

Туку, пијаш ли кавадаречка ж'та или тинкаш на неготинка?
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Ferrari или господине Ефтим како што ти сакаше да те нарекуваме.
Па дај научи се малку од овие луѓе нешто корисно, сигурно знаат многу повеќе од тебе, тоа се гледа. Наместо да искориситш знаење, ти ги навредуваш.
Страните ти се за никаде,
форумот ти е за никаде(ќе тргнам настрана тоа што постови има само од тебе).
Не знаеш англиски, не пишуваш правилно македонски...

Плус што можеш да заглавиш некои фирми што си им дизајнирал сајтови, си им ставил крадени фотографии. Не сакаш да знаеш што може да ти се случи.
 
Член од
19 март 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Divider напиша:
Што се псуваш бе море Шумахров портпароле во Македонија? Јас псувам ли те тебе?

Инаку, кога ме кај навредите, да не ми е толку мешен и сеирси овој Ферари споед правилата требаше да се лади малкуцка, вака, хехехе, сеирџиски муабети прави.
Туку и он ако татарине на истрија, дошол на овој свет поради комунизмот. Тогаш правеле чкарт пезервативи, се упнал, и одистекло она најгадното, па се создал вебмастрот, пардон чкарт вебмастрот!

Кажи ми Ферари, имаш ли дома голем потер од Шумахер, како циганите од Мајл Џексон што чуваат во една соба, како светилиште, палиш ли канилце пе дпотерот и одиш ли секоја недела во црква пред Ф1 рка да се помолиш за здравјето и добробитта на оној без кој ти не можеш, а тој иститот, како и сите ние тука, ни со мрсул не би фрлиле на тебе.

Туку да не се навредуваме, не ми е ниво да се чекам со некој толку версатилен, елоквентен ерудит, лингвист и лексичар, мајстор на точката и запирката, на македонскиот и на англискиот јазик!

Навистина, срам да ми е. Како можам јас, ваков непимен, со некој кој успеал во она што никој од нас друг не успеал. Да заврши дури три одделенија основно училиште.

Туку, пијаш ли кавадаречка ж'та или тинкаш на неготинка?

Шефе како тебе никој не ме смее :)!
Инаку не пцујам ( барем не на форумов)!
Инаку немам постар ако имаш да ми дадеш !
Не одам во црква по вера (невера) сум атеист!
ке матурирам летово ( сум претерал малце)!
не пијам алокохол, не пушам, ни кафе не пијам
За здравје црвено вино со кока кола ( бамбус ) може по една чаша ништо повеќе.!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Хуманоид, остај го Ефтим, малд е, ама ќе го биде ако е упорен. Добредојден е, нека ужива, само без лични навреди, тоа не се толерира.
А за учење, секој се учи одека е жив. Па дури и ти бате Ефтиме. Ќер научиш нешто од нас, но и ние можеме нешто да научиме од тебе, се бидува, нели.

Особено ако донесе во Скопје добра ракија, тоа ние поштуеме многу.
 
Член од
19 март 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
humanoid напиша:
Ferrari или господине Ефтим како што ти сакаше да те нарекуваме.
Па дај научи се малку од овие луѓе нешто корисно, сигурно знаат многу повеќе од тебе, тоа се гледа. Наместо да искориситш знаење, ти ги навредуваш.
Страните ти се за никаде,
форумот ти е за никаде(ќе тргнам настрана тоа што постови има само од тебе).
Не знаеш англиски, не пишуваш правилно македонски...

Плус што можеш да заглавиш некои фирми што си им дизајнирал сајтови, си им ставил крадени фотографии. Не сакаш да знаеш што може да ти се случи.

кој саит??? е со крадени фотографии????
и како мислиш крадени како овие што се објавени на тука без мое одобрение
инаку англиски знам. ( повеќе од тебе) текстот за грант-пет не е пишуван од мене јас само му направив сору - раѕте и до ден денеска не сум го прочитал текстот.
македонски не се трудам (зар вреде за тебе да да се трудам)
форумот е за 2 часа правен ( значи не готов )
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Е па, македонсиот ти е шит пријателе, а ако си сериозен со вебмајструвањето, тогаш читај на што правиш copy-paste.
па се закопуваш сам, после кајгана сме те правеле, хехехе!
 
Член од
19 март 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Divider напиша:
Е па, македонсиот ти е шит пријателе, а ако си сериозен со вебмајструвањето, тогаш читај на што правиш copy-paste.
па се закопуваш сам, после кајгана сме те правеле, хехехе!
Шефе ти не разбираш
На сајтот само јас сум доле потпишан друго ништо не е од мене
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
А текстот на твојата лична страна кој го правеше?
Пак некој друг? :))

HomePagea
GuresBook....


Да не набројувам... имаше преку 29 киксови сигурно, ќе се подмочав од смеа дур го читав! :lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom