ЕП 2016 - Група Ф (Португалија, Исланд, Австрија, Унгарија)

Која репрезентација ќе ја заврши групата на 1-та позиција?

  • Португалија

    Гласови: 12 33,3%
  • Исланд

    Гласови: 5 13,9%
  • Австрија

    Гласови: 15 41,7%
  • Унгарија

    Гласови: 4 11,1%

  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Коа дрндав дека Австрија е втората најпреценета после Белгија на првенствово, многу ми е мерак што отпаднаа уште у група. :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1466621333][/DOUBLEPOST]
И Хрватска од лесниот пат, сега по малце потрнлив.Ова е убедливо најглупо ЕП , и најглуп формат на натпреварување во историјата на спортот.
Добро што се понашате ко да глеате од вчера?

И коа поминуваа по две репрезентации се дешавало „фаворити“ да се сретнат у рана нокаут фаза. Едноставно имало изненадување како победник на група а фаворитот се пласирал како втор. Уствари у ЛШ па секоја година го има истото.

Кој им е крив на Португалците што завршија трети? Или па на Шпанците? Се дешавало увек победник на група да нема „среќа“ и за противник да добие фаворит кој завршил како второпласиран, сеа и третопласиран.
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ок е бе, на најинтересната утакмица ќе спијам јас.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Џонтра Волта

Растурам со мојте експертски анализи..првин за Португалија,потоа за Аргентина....сега очекувај Силва и Фабрегас да се разиграат и да ми ја затнат муцката,Дел Боске да испадни тактички гуру, а Шпанија да биди Европски шампион..да си ебам веко
Не ти идат нешто турнириве, иди глеј шпанско. :D


Иначе светска класа играч ко Кристијано Роналдо и дава статус на просечна репрезентација на Португалија па сеа вие замислете каква екипа би биле тие кога би го немале К.Роналдо.
Еве ќе ви кажам одма, дно. Т.е они вака се дно, а така би биле подрумот на дното.

Тоа е таа велесила од светски рамки што завршува трето место у група зад Унгарија која нема играно на ЕП 44 години и еден Исланд кои до вчера топеа глечери таму у тоа вукојебината.
Битно знаат да играат против вакви репрезентации, сеа Хрватска гроб мајчин ќе им разјебе.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.554
Или замисли да направат ЕП да се одржува низ цела Европа и тоа не во комшиски земји туку онака 10 рандом градови а? :pos: :pos:
Не знам ни мене кај ми текна оваа глупа идеја ете онака спонтано хехе
Прва утакмица на Мадеира , втора у Казањ, трета у Рејкјавик. Повеќе умор од патување него од фудбал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom