Друштвени проблеми

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Го имам предупредено али мајтап се право као демек не е со такви намери шо ти знам ...Сега на ред е да му се заканувам друго не преостанува али лице прави бре еееј каква глума...
По раат ќе ми биде на факс коа ќе отидам али глеј цело лето е пред нас цело лето ли ќе бидат со нас??...незнам единствено некоја збрка да направам и да ги скарам ама не е можно ептен се прицврстија веќе,двајца од нив се со двајца од нашето друштво најблиски пријатели со кои јас не сум нешто нешто ептен близок.И друштвото мое зашо ептен сме си блиски колективно велат ме убедуваат дека не се во нашето друштво но само се дружат со нас...абе клошари ај ај да не се нервирам веќе досаден станав! што биде тоа,тркалото се врти!
Некој од вас да има некои слични друштвени проблеми?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Го имам предупредено али мајтап се право као демек не е со такви намери шо ти знам ...Сега на ред е да му се заканувам друго не преостанува али лице прави бре еееј каква глума...
ce ti ja seksa po ova sto kazuvas prikrieno si pravi pole (demek drugar ova ona ce i zeme fb ce prai muabet i tolku e ..) treba epten fraer da si alfa coek pa da ne ti odi so nego.
ne samo da go predupredsi tuku ako odi da ti ja bakne vo obraz pred tebe turni go so raka i reci mu ako imas gaz baci ja pak sega ama gledaj go vo oci direkno smireno i raka spremna kako da ce go mavnes. e tuka ili treba da ima jajca ili tehnika da se osudi da ti ja cepka, treto nema.
Mora da drzis nivo to ti e isto kako vo volcja gludnica si ima alfa mazjak koj e glaven vo drustvoto i toj odlucuva za se do nekade toa ti e slicno i kaj lugjeto mora nekogas da im kazis do kade e granicata ili da prostis na zborov ce te ebaat kako sakaat.
i uste nesto ce ti kazam devojkata da ti e na prvo mesto se drugo e minlivo
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
дај бе жити све одвој некој муабет на оваа тема, отсекоаш ме интересирало како идат овие разговори... :icon_lol::icon_lol:
Ејјј сине,да видиш њекња како сам га запалил тракторче,кад рече рагабагабагабага,да несам се беше напијал едно 20 кила ракију,немаше да га запалим кррррв да му га ебемм...
--- надополнето: 9 април 2012 во 00:44 ---
Го имам предупредено али мајтап се право као демек не е со такви намери шо ти знам ...Сега на ред е да му се заканувам друго не преостанува али лице прави бре еееј каква глума...
По раат ќе ми биде на факс коа ќе отидам али глеј цело лето е пред нас цело лето ли ќе бидат со нас??...незнам единствено некоја збрка да направам и да ги скарам ама не е можно ептен се прицврстија веќе,двајца од нив се со двајца од нашето друштво најблиски пријатели со кои јас не сум нешто нешто ептен близок.И друштвото мое зашо ептен сме си блиски колективно велат ме убедуваат дека не се во нашето друштво но само се дружат со нас...абе клошари ај ај да не се нервирам веќе досаден станав! што биде тоа,тркалото се врти!
Некој од вас да има некои слични друштвени проблеми?
Ти бе па,кажи им све у лице....Тука на нас едно,на нив друго..Еее,лицемерче едно.. xD
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ејјј сине,да видиш њекња како сам га запалил тракторче,кад рече рагабагабагабага,да несам се беше напијал едно 20 кила ракију,немаше да га запалим кррррв да му га ебемм...
--- надополнето: 9 април 2012 во 00:44 ---

Ти бе па,кажи им све у лице....Тука на нас едно,на нив друго..Еее,лицемерче едно.. xD
За ова господ здравје да ти даде брат - урлам у моментов ..... кад рече рагабагабагабга хахахахах .....


А за дечкото што ја креирал темава -

Или си доста распрден и немоеш да трпиш да не е по твое (ко шо ми изгледа) или не си имал контакт многу со реалниот свет :)

пс: Ми изглеа дека ти имаш терсене карактер у причава и затоа е неспоразумов ...али може грешам ...

ппс: А името на другарчево го откри а ?

Позз
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Коа видов дека тој Дејан(ако е тој) шо ти е во линк е од БероВо ми стана јасно за пиењето. Вајда и ти си од Берово(како тој Дејан), па како е можно да не сакаш да се напиваш?
Ова е реткост. Не, вајда е некоја грешка, беровец да не сака да се напива сеуште неам сретнато.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
А за дечкото што ја креирал темава -

Или си доста распрден и немоеш да трпиш да не е по твое (ко шо ми изгледа) или не си имал контакт многу со реалниот свет :)

пс: Ми изглеа дека ти имаш терсене карактер у причава и затоа е неспоразумов ...али може грешам ...

ппс: А името на другарчево го откри а ?

Позз
Терсене бе..Глеј го како се понаша со другар му..По самата конверзација што ја водел со другар му се глеа шо намќор е..Да не тврдам очигледности...Овој другар му Дејан Димитров може е сељак и копа у бавча,ама барем не си зима за право да тура приватни работи по интернет,и да грди нечии имиња..Се глеа тука кој е кој,и што е што...






Ама ме фати смеа за ова:Ne sum ti brat i
posledno predupreduvanje do
tebe
podaleku od Julija
zaso tesko tebe.....

Хаха...
Глеј да не ти ја земат Јулија со трактор,Ромеоо! xD
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
Не можам да поверувам на се она погоре шо прочитав! Зарем до таму се стигнало? :/// Мој совет - Не превземај некои чекори кои ќе бидат прерани и само каење ќе донесат (од искуство)... :)))
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Има има такви кои намерно упаднат во друштво со цел да го растурат. Ние бевме 16 другари + женските и поради тоа што 3 машки кои прв пат ги гледам во животот влегоа во друштвото се залепија на неколку другари настана хаос почнаа им ја полнат главата со се и сешто, почнаа со лицемерие и сл работи и сега сме сите поделени по 3 во групи а тие си заминаа.
Не постојат верни другари тоа само се дволични личности од корист, личности на кои си им верувал и не си им го знаел вистинскот лице. 8 годни па и јас имав другар заедно бевме 20 години ;)
На 1 мај оди со женските тие ќе им ја правеш скарата а они околу тебе мхмх мераци, а машките кај сака нека одат. :D
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ја више се не замарам,денес ги собрав сите им изнакажав сватија многу работи и ги отфрливме.Овој дејан таму лелее не е на тој што отвара туку еден друг така дали од фб прифатило нз...Така да ја испаднав у право,1 мај на мој камп славиме машки и женски така да све е средено со другарите расчистивме признаа дека тие им нуделе онака малце џоинт па не ги сакаат така да... :D толку таа тема ја затварам хD И не сум од Берово али водам потекло од таму овде у Ск живеам овој фб шо отвара на ова име не е правилно друг си е овој друг е другиот.Така да оваа тема за мене е затворена нема шо веќе да се замарам :D
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Ја више се не замарам,денес ги собрав сите им изнакажав сватија многу работи и ги отфрливме.Овој дејан таму лелее не е на тој што отвара туку еден друг така дали од фб прифатило нз...Така да ја испаднав у право,1 мај на мој камп славиме машки и женски така да све е средено со другарите расчистивме признаа дека тие им нуделе онака малце џоинт па не ги сакаат така да... :D толку таа тема ја затварам хD И не сум од Берово али водам потекло од таму овде у Ск живеам овој фб шо отвара на ова име не е правилно друг си е овој друг е другиот.Така да оваа тема за мене е затворена нема шо веќе да се замарам :D
Морам тебе да ти признаам многу опасен тип си бил, многу незгоден на моменти:icon_lol:
--- надополнето: 9 април 2012 во 15:24 ---
Абе тие уопште не сакат да ги погледнат нашите девојчиња сваќаш ги мразат едноставно ете не канат на 1 мај а велат само да не доаѓаат џукелите ваши..
Може сакаат вас да ве ќарат а?o_O
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Морам тебе да ти признаам многу опасен тип си бил, многу незгоден на моменти:icon_lol:
--- надополнето: 9 април 2012 во 15:24 ---


Може сакаат вас да ве ќарат а?o_O
Абе решителен сум само и шо ми пречи ми пречи,ама еве не ми пречело само на мене и на други им пречело ама немале храброст да се изјаснат додека само јас скокнав на револуција :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Tемава е врвот:ROFLMAO:



--- надополнето: 10 април 2012 во 16:52 ---
Хаха...
Глеј да не ти ја земат Јулија со трактор,Ромеоо! xD
Сликовито објаснето :D како тоа би изгледало:pos:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.296
А за дечкото што ја креирал темава -

Или си доста распрден и немоеш да трпиш да не е по твое (ко шо ми изгледа) или не си имал контакт многу со реалниот свет :)


Позз
Според мене дечкото шо ја отворил темава е пичка у душа, пошто да не му чинеше ќе станеше и ќе каже што мисли на другите и ако треба и ќе си ги сноси последиците со тоа, а не тука да седи на ком и да бара совет и да цими.

П.С. Кај и да е ќе му ја ќарат женската 102 % сигурно
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Според мене дечкото шо ја отворил темава е пичка у душа, пошто да не му чинеше ќе станеше и ќе каже што мисли на другите и ако треба и ќе си ги сноси последиците со тоа, а не тука да седи на ком и да бара совет и да цими.

П.С. Кај и да е ќе му ја ќарат женската 102 % сигурно
па тоа и напраив! и не сум пичка,едноставно ми требаше совет пред да го направам тоа! не ме знаеш па да ми судиш :D
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ви благодарам на советите,во ред е све али тие просто ги маѓепсале значи само јас и 2-3 гледаме дека тоа само е од корист,момците нас не мамат со алкохол и јас се дружам со нив така али лице само им праам.Сум разговарал со цело друштво за тоа и со сите женски и ним исто им се фаќа али коа им реков а да примаме некои женски ние?? и веднаш скокнаа и сватија како ми е...финтата е што пола од женските и пола од машките сме во врска и во исто друштво.Јас со девојка ми имам разговарано на таа тема и таа м и има кажано дека одошто сум приврзан за друштвото колективно,можам да упропастам све.
Инаку,секако дека ќе прифатат за 1 мај....5 литри коњак 5 литри водка и џин не се одбива исто и пиво и вино.Финтата е што еден од тие глупаците слави роденден тогаш,нема кој да кани бе луѓе буквално а има парички и овие нашите буквално со отворена уста останаа зашо нема да мора да даваат за мај по 500 денари буквално све им е платено...не се свесни на какви финти паѓаат а пак тие колку се итри лелее...ми иде све да ги испотепам!
Јас се дружам со сите значи и клас и од играорна друштво и маалско друштво и све али тие ми се ептен блиски...сеа заради едни клошари све да пропадне ...
Друга причина е оти глеам оти еден од тие се мотка околу мојава .....знам дека таа не би ме изневерила ама овој се мотка ли мотка...а и другите се моткаат околу женските на други пријатели...баш арно као шо рековте се нагледале на нашите...оти не се моткаат на слободните??
значи до каде може да отиде човековата заслепеност...ама ако,јас ќе оставам све како било.Нема да се испречам како пред 4 месеци,ќе им праам лице на нив,нека ги во друштво,кога дојде зор тие сами ќе ги истераат! е тогаш ќе бидат благодарни,а јас со прст нема да мрднам.Ви благодарам уште еднаш се надевам дека свативте каков е мојот проблем.Премногу сум врзан за друштвото можеби не индивидуално али колективно ептен...
И оваа тема значи не ја направив само за мене луѓе...СЕКОЈ ШТО ИМА ДРУШТВЕНИ ПРОБЛЕМИ-ОВДЕ! :D
Може да знам дека одеш на играорна сакам и јас да одам?
И решите ли го проблемот со друштвото, не се карајте изиграјте едно оро и се ќе биде у ред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom