Дрога ( Наркотични дроги )

S

smart ass

Гостин
Оп ај кен сенс ЛСД-25 во ова ергот-ов:vozbud:

Хемија никако, само природно! Шо расте у приорода, пеки, може, друго, праено у фабрика или у подрум кај Ѓоне и Африм од Чаир јок!
Абе ајде тие у подрум шибаат само серталин + мапротилен(ладиомил),и прозак троа заедно со ефедра...па ставаат тро арома...:toe:

Кој растенија се нелегални!?
И каков пример даваат?
Даде Гарфилд пример за нешто што е штетно, нешто што убива? Нешто што ствара зависност?
Не само гарфилд, некој? У последниве 10 страни?
Не разбираат...едно е природа,друго е тешка зависност...нејсе па и ОНИ(дел доктори,дел "етични аптекари") се заслужни за тоа што македонија троши метадон повеќе од хрватска грција и бугарија...:tapp::tapp:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кривична?
А бе овој ѓо експератов е апла шерет будала! Ме изнасмеа?!

За шо бе? За чајчиња?
 
S

smart ass

Гостин
Искрено и мене,па ако е така тогаш јас си комбинирам зелен чај+женшен и гинкго билоба во 200мг лажица малтекс(јачменов слад у чајо-многу има витамини...многу-закон е)...башка потоа правам турцко...и сега кривично да одговарам.

Јас сум љубител на природата,на продуктите за доброи здравје,на матичнио млеч...рецептиве се ОК,нема ништо нелегално тука.

НЕЛЕГАЛНО ИМА КАЈ ЗДРАВСТВОТО...кажав пијат народот метадон ко вода бее

Македонија троши метадон колку половина Балкан!!!!!
Туку дајте нека мене некој ми објасни КАКО е можно кодеи н фосфат кој е второ-трето место по јачина опијат(после оксиморфин) го има како лек нормално има потреба го користат како антитусик(таблети 20мг)...АМА треба двоен рецепт и триста административни ствари.

КОНТРАДИКЦИЈА во една таблета кафетин има 10мг и замислете кафетин се продава ко алва...пред некое време испокарав еден комшија...му даваше на бебенцото кафетин(четврт) е***и младината...потоа на тролот му објаснив додека он играше игри...ама ај прифати да не му дава особено кога му кажав дека минимум 10% од Кодеинот во мозоко се трансформира во морфиум....и ајде бее сега,де кажете сега-што е ОВА...законска дупка,или фармацијата да си ствара зависници(кодеиноманија)???

П.С ова е за обичниот кафетин-не за колд или менструал.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.751
КОНТРАДИКЦИЈА во една таблета кафетин има 10мг и замислете кафетин се продава ко алва...пред некое време испокарав еден комшија...му даваше на бебенцото кафетин(четврт) е***и младината...потоа на тролот му објаснив додека он играше игри...ама ај прифати да не му дава особено кога му кажав дека минимум 10% од Кодеинот во мозоко се трансформира во морфиум....и ајде бее сега,де кажете сега-што е ОВА...законска дупка,или фармацијата да си ствара зависници(кодеиноманија)???

П.С ова е за обичниот кафетин-не за колд или менструал.
Затоа јас кога ќе се испијанев ноќта, додека работев на тоа ебениот брод, и утрото уствари по 2-3 саата кога ќе станев за на работа со ептеееен јака главоболка, и кога ќе бапнев 5 кафетини(пошо од 1 или2-3 не ми поминуваше), се чувствував ама ептен здраво, насмеан до уши, на другиве пред очи не им се гледаше а јас во благосостојба хаххахааххаха:pos2::pos2:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Запамтете: Најбитно е да не наседнујш никако да не наседнујш! :)
 
S

smart ass

Гостин
Епа после 3-4 часа оди трансформацијата во морфиум од 5Х10мг покрај кодеин си добил и 5 мг морфин...јасно е дека ќе бидеш хепи...тоа допаминот..

Ама еве зошто сите јавно ќутат составот е тој,овде има луѓе на кои стварно им треба а мака мачат со ова рецептиве....(спечува јака ужасна кашлица-може дробовите да ги искашла ако е без кодеин...) се малтретираат а оно еве ти го каде лежел зајакот.

Ти си бил блессд:vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.684
Поени од реакции
4.808
Епа после 3-4 часа оди трансформацијата во морфиум од 5Х10мг покрај кодеин си добил и 5 мг морфин...јасно е дека ќе бидеш хепи...тоа допаминот..

Ама еве зошто сите јавно ќутат составот е тој,овде има луѓе на кои стварно им треба а мака мачат со ова рецептиве....(спечува јака ужасна кашлица-може дробовите да ги искашла ако е без кодеин...) се малтретираат а оно еве ти го каде лежел зајакот.

Ти си бил блессд:vozbud:
Смарти ти си по рецептиве :tv:

Шо има да кажеш за кетопрофенум , има некои посебни штетни ефекти или некоја транформација шо не сум свесен :vozbud:
 
S

smart ass

Гостин
Не бе ти па.....ќе се замарам со рецепти т**и им го таму.


Имаш Природа(канабис на пр),значи кетопрофенот се дава за остеоартритис...ти немаш=не ти треба,и секако дека има штетни ефекти...при предозирање и ако го земаш на своја рака.

Нејсе ми останаа од вчера два кец и пол(направени и тоа),ај

Cheer's Првиот го палам Т-1.2.3....

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нејсе ми останаа од вчера два кец и пол(направени и тоа),ај

Cheer's Првиот го палам Т-1.2.3....

Шо бе пеер, не викаш, а??

Манга, а бе не се будали, ти рековме, никако хемија на своја рака, од тоа се умира бе.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Не бе ти па.....ќе се замарам со рецепти т**и им го таму.


Имаш Природа(канабис на пр),значи кетопрофенот се дава за остеоартритис...ти немаш=не ти треба,и секако дека има штетни ефекти...при предозирање и ако го земаш на своја рака.

Нејсе ми останаа од вчера два кец и пол(направени и тоа),ај

Cheer's Првиот го палам Т-1.2.3....

Оваа повеќе ќе ти одговара на атмосферата :smir:....

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
..Бујрум бе.

Океје и вајт вабит хаха..
Probal nekoj na pijano, letva, kao unapred, preventivno da zbici cofeinska tableta so heleks ili drug sedativ?

Или на мамурлук, две коефински и ред бул?

Играат буквите, мамата како знаат да играат буквите од тастатурата...и да бегаат од под прсти.

Барем така се понашаше еден колега тука и така викаше му се дешава...хехехехе!

Вај Вабит, јеааа!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ја не се дрогирав дур не се оженив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom