До креационистите

Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Не гледам зошто Господ и Еволуцијата мора да се взаемно исклучливи.
Поради Библијата?
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Greska, za boldiranoto.
Ti dade nekoi zaklucoci okolu vernicite, jas sum vernik, ti ne, jas ti velam deka greska ti se zaklucocite, valjda jas kako vernik bi znael podobro od tebe, taka?
Дел од „перењето“ мозок е и надметнувањето на мислата дека истиот не е испран.
Не, затоа што си верник, затоа што за вистина земаш работи кои се далеку од објективната вистина, затоа што не бараш докази за објективната вистинитост на она во кое што веруваш, затоа и се нарекува верување.

Не гледам зошто Господ и Еволуцијата мора да се взаемно исклучливи.
Поради Библијата?
Поради објективната вистина.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Дел од „перењето“ мозок е и надметнувањето на мислата дека истиот не е испран.
Не, затоа што си верник, затоа што за вистина земаш работи кои се далеку од објективната вистина, затоа што не бараш докази за објективната вистинитост на она во кое што веруваш, затоа и се нарекува верување.


Поради објективната вистина.
Ejhaaaa, e stvarno si vinkla demek. Do utre sabajle da se objasnuvam so tebe dzabe, ti pak so tvojata objektivna vistina
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Ejhaaaa, e stvarno si vinkla demek. Do utre sabajle da se objasnuvam so tebe dzabe, ti pak so tvojata objektivna vistina
Неможеш да ме убедиш во нешто што не е реална вистина, освен кога ми е сеедно...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Неможеш да ме убедиш во нешто што не е реална вистина, освен кога ми е сеедно...
Tebe Jennifer Lopez da ti ja donesam pred oci ne mozam da te ubedam deka ima golem zadnik, kamoli nesto drugo......
turcite imaat eden zbor:
"seni sikip cogaltmak lazim, bi tane yetmiyosun bize " - rasprasaj se sto znaci... eve mislam deka Zevsus razbira turski, pa bi mozel da ti pomogne.....
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Tebe Jennifer Lopez da ti ja donesam pred oci ne mozam da te ubedam deka ima golem zadnik, kamoli nesto drugo......
turcite imaat eden zbor:
"seni sikip cogaltmak lazim, bi tane yetmiyosun bize " - rasprasaj se sto znaci... eve mislam deka Zevsus razbira turski, pa bi mozel da ti pomogne.....
Голем, мал-релативни работи.
Треба само да ми докажеш дека има релативно голем задник. Тоа е доволно. Тоа ќе ме убеди.

..а ти не можеш да го преведеш тоа?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Голем, мал-релативни работи.
Треба само да ми докажеш дека има релативно голем задник. Тоа е доволно. Тоа ќе ме убеди.

..а ти не можеш да го преведеш тоа?
Ete , ti velam ja, dzabe diskusija so tebe.

p.s. mozam, ama potrudi se malku, ti navedov user, pa lubezno zamoli go po pp da ti pomogne, valjda nema da te odbie.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Ete , ti velam ja, dzabe diskusija so tebe.

p.s. mozam, ama potrudi se malku, ti navedov user, pa lubezno zamoli go po pp da ti pomogne, valjda nema da te odbie.
Објасни „џабе“..

А што, ти неможеш да го преведеш тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom