До кога вака?

Член од
16 ноември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Ај кликни на линков: http://forum.kajgana.com/showthread.php?4394-Верувате-ли-во-Господ-Дали-постои&p=3784758&viewfull=1#post3784758 и проследи ја расправата кој лажел, кој грешел...итаканатаму! Да не се повторувам милион пати!
ц ц ц ц!! Кога ќе размислам подобро навистина си бил грешен....Ама според стандардите на Сатанизмот! Ти го имаш најголемиот сатански грев!:toe:

--- надополнето ---


Човекот си кажа дека се смета за грешен! Еве зошто: - http://www.churchofsatan.com/Pages/Sins.html
:blabla::blabla: HA HA HAAA

--- надополнето ---

Ako go poznavas zakonot znaes sto e dobro i loso. A napravis li LOSO ( Grev ) a ke napravis. Ke umres, toa sakase BOG da mu go kaze. a ne deka ke bide kako nego. Toa nikogas nema da bide.
ako si tolkuvas spored tebe, kako ti odgovara za da si prodolzis po tvoe, da ti go povrzam toa so ovoj stih od Biblijata.

2 TIMOTEJ 4/3,4
Зашто ќе дојде време, кога луѓето не ќе ја трпат здравата наука, туку според своите страсти ќе си насоберат учители,за да им ги скокоткаат ушите,
4 и ќе ги одвратат ушите од вистината, а ќе се свртат кон бајки.

Mozes Bajki da si pravis kolku sto sakas deka lugjeto se kako Bog.
Tuku ke go poznavaat dobroto i loshoto kako Bog.
A so toa samoto i Ako napravat eden Grev, DIREKT - Peeeekooll
Zosto Bog go poznava Dobroto i Loshoto no ne pravi Losho.

A go izbrka od gradinata zatoa sto Bog nema vrska so grevot. I nisto necisto nema da vleze tamu vika na edno mesto vo Biblijata

--- надополнето ---

A inace Grev Nemam. Ako diktiras za tebe Mozebi.
Moite Isus gi zema, Gi zima i ke gi zima i tie sto ke gi napravam. :)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
2 TIMOTEJ 4/3,4
Зашто ќе дојде време, кога луѓето не ќе ја трпат здравата наука, туку според своите страсти ќе си насоберат учители,за да им ги скокоткаат ушите,
4 и ќе ги одвратат ушите од вистината, а ќе се свртат кон бајки.

Mozes Bajki da si pravis kolku sto sakas deka lugjeto se kako Bog.
Па токму тоа е случајов, вие не ја трпите здравата наука и се вртите кон бајки за змии што зборуваат, луѓе по вода што одат, вода во вино што се претвора...:toe:
A so toa samoto i Ako napravat eden Grev, DIREKT - Peeeekooll
:vozbud::vozbud::vozbud: АААА како ме уплаши сега немаш појма! Не ми прави вака друг пат ќе почнам да штукам!!
A inace Grev Nemam. Ako diktiras za tebe Mozebi.
Имаш чедо, имаш! И тоа најголемиот! читај -> САТАНСКИ!:pos:
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Па токму тоа е случајов, вие не ја трпите здравата наука и се вртите кон бајки за змии што зборуваат, луѓе по вода што одат, вода во вино што се претвора...:toe:
:vozbud::vozbud::vozbud: АААА како ме уплаши сега немаш појма! Не ми прави вака друг пат ќе почнам да штукам!!
Имаш чедо, имаш! И тоа најголемиот! читај -> САТАНСКИ!:pos:

Ako treba ti da mi sudis za grevovite ke te pozdravam. Gospod e Sudija. Ako ne si procital a on vika deka nemam. :tapp: Tebe ako treba da te slusam daleku ke stasam. Ograniceno covecko sustestvo sto misli deka moze se da napravi i nesaka da prifane deka ima pogolem od nego. Ako imam Satanski Grev znaci postoj Satanata a ako on postoi postoi i BOG. :helou:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ako treba ti da mi sudis za grevovite ke te pozdravam. Gospod e Sudija. Ako ne si procital a on vika deka nemam. :tapp: Tebe ako treba da te slusam daleku ke stasam. Ograniceno covecko sustestvo sto misli deka moze se da napravi i nesaka da prifane deka ima pogolem od nego. Ako imam Satanski Grev znaci postoj Satanata a ako on postoi postoi i BOG. :helou:
Хахахахаха! Јас сум ти судел?!...нема везе терај, голем залак е тоа за тебе и така нема да сватиш што сакав да кажам!:helou:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Pa mi stavas Grev Demek ( Satanski ) znaci me osuduvas za Gresen . . . :zver:
Аце бре легендо! Во сатанизмот најголем грев е глупоста!
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]1. Stupidity—The top of the list for Satanic Sins. The Cardinal Sin of Satanism. It’s too bad that stupidity isn’t painful. Ignorance is one thing, but our society thrives increasingly on stupidity. It depends on people going along with whatever they are told. The media promotes a cultivated stupidity as a posture that is not only acceptable but laudable. Satanists must learn to see through the tricks and cannot afford to be stupid. [/FONT]
Свати ли сега? :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Hahahaaa.....temava, sekoj na sekomu nesto mu servira. Vernicite na nevernicite, nevernicite na vernicite i posle vernici izmegu sebe.....ah, osobata sto ja otvorila temava e u zabluda deka nekomu pomaga - sto vprocem e napraveno, eve ja sum pametna i educirana i vie prostaci ste pod mene. Zatoa porasnete i dojdete do moe nivo...hahahaaa


Live and let live e moeto moto. Vase - toa si e vasa rabota.
 
Г

Господ

Гостин
Вака додека сите не го прифатат ВМРО како еден единствен Бог.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Вака додека сите не го прифатат ВМРО како еден единствен Бог.
не заборавај мантрите Името не го даваме макар и корења да јадеме. Знамето го продадоја, бесилка за комуњарите. Инаку не си прав верник :)
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Аце бре легендо! Во сатанизмот најголем грев е глупоста!

Свати ли сега? :pos2::pos2::pos2:

De doiskazi se koj e Glup ?? da ti obrazlozam nesto. Nie demek ( Vernicite ) se vrtime kon Bajki a toa e Zmii sto zboruvaat, znaci deka nema zmija sto zboruva a Ima Satanski Grev. A satanata e zmijata.
:pos2::pos2::pos2::pos2:
Zboruvas Za grev a imas ateisticki staf.. :helou: Ae teraj nemam namera da se rasraam. :salut:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
De doiskazi se koj e Glup ?? da ti obrazlozam nesto. Nie demek ( Vernicite ) se vrtime kon Bajki a toa e Zmii sto zboruvaat, znaci deka nema zmija sto zboruva a Ima Satanski Grev. A satanata e zmijata.
:pos2::pos2::pos2::pos2:
Zboruvas Za grev a imas ateisticki staf.. :helou: Ae teraj nemam namera da se rasraam. :salut:
Бидејќи си нов на форумов ќе ти дадам еден добронамерен совет. Пред да почнеш да коментираш, отвараш теми и да даваш мислења, погледај ги темите на кој планираш да дискутираш, запознај се со одредени области па дури тогаш дај коментар, мислење и слично!
Сатанизмот е широк поим (има тема за него, погледај ја), првата официјална Сатанистичка организација во суштина е атеистичка и агностичка! Не верува во антропоморфни надприродни суштества како што се ангели, ѓаволи и слично. Сатаната во оваа идеологија е симбол на отфрлање на христијанските догми и идеологија. Сатанските "гревови" кој ти ги посочив се од оваа организација, да го погледаше линкот, и да се информираше пред да почнеш да коментираш на форумов ќе знаеше, вака никој не ти е крив за твоите "гревови" :helou:
The Church of Satan does not worship or support a belief in the Devil or other supernatural entities. "My real feeling is that anybody who believes in supernatural entities on some level is insane. Whether they believe in The Devil or God, they are abdicating reason," said Peter Gilmore.[2] Gilmore defines the word Satan: "Satan is a model or a mode of behavior. Satan in Hebrew means 'adversary' or 'opposer'; one who questions."[2]
Satanists within the Church of Satan adhere to these as guidelines on how to live. However, it is important to remember that Satanists generally do not view the Satanic sins, statements, and rules of the earth as things that one must go out of their way to do. The Satanist ideally sees these things as truisms and how they naturally live their lives, as opposed to a Christian or Jew, who would strive to follow the words of Christ or the mitzvot, respectively.
 
L

Liberation

Гостин
Кога еден човек ќе почне да си зборува, да му се обраќа, моли и да се надева на своето замислено другарче кое му ја разбива осаменоста и чувството на малечкост, доаѓаат чичковци во бели мантили и го носат во санаториум.

Кога цела маса народ му се обраќа, моли, и се надева на истото тоа замислено другарче заради чуството на беспомошност и неизвесност, е тогаш... се градат храмови и формираат институции каде се дискутира за нашата врска со замисленото другарче.

Драго непознато другарче...
 
А

Антоние

Гостин
Во мој интерес е религијата да опстане што подолго. Во мој интерес е ТИ да веруваш во господ. Исто така во голем интерес на политичарот, на социологот, на теологот, на поповите, на медиумите, на судиите, на антрополозите (океј за нив не толку сигурен) и уште неколку други карактери...
 
T

Tetro

Гостин
Во мој интерес е религијата да опстане што подолго. Во мој интерес е ТИ да веруваш во господ. Исто така во голем интерес на политичарот, на социологот, на теологот, на поповите, на медиумите, на судиите, на антрополозите (океј за нив не толку сигурен) и уште неколку други карактери...
Во мој интерес е да ти соопштам дека си во заблуда и во мој интерес е да ти пренесам дека од погоре наведениве професии има највеќе грешници по религијата која ја опфати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom