До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Да не се смени нешто во вториот круг ?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ако е така тогаш загреови е Велес ...
ajde de vtor krug..ako ne temava ke stoi na forum velesani-zagrozen vid(dodeka go snema aceta)
sala nastrana po nevrabotenost moze e prv ama dobro nalet toa-veles e tipicen industriski grad alternativa NEMA...zatoa site sonuvaat kako bucko evropa evropa evropa...treba sveza krv koja ke ja digne lokalnata ekonomija...ubav bese prilivot od 120 milioni evra od topilnica ama aj zosto ja zatvorija(po moe mislenje takov objekt..posebno dodeka bea cenite na berzata visoki-SE FORSIRA,ne degradira i raskraduva)
i sekako tolerancijata kon nekoi bosovi tamu treba da prekine..oti rani kuce da te lae...taka pravat:smir::helou:

Да не се смени нешто во вториот круг ?
pa ne e jabe vtoriot krug...na izbirackoto telo da mu dojde umot-sekoj ima vtora sansa
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ajde de vtor krug..ako ne temava ke stoi na forum velesani-zagrozen vid(dodeka go snema aceta)
sala nastrana po nevrabotenost moze e prv ama dobro nalet toa-veles e tipicen industriski grad alternativa NEMA...zatoa site sonuvaat kako bucko evropa evropa evropa...treba sveza krv koja ke ja digne lokalnata ekonomija...ubav bese prilivot od 120 milioni evra od topilnica ama aj zosto ja zatvorija(po moe mislenje takov objekt..posebno dodeka bea cenite na berzata visoki-SE FORSIRA,ne degradira i raskraduva)
i sekako tolerancijata kon nekoi bosovi tamu treba da prekine..oti rani kuce da te lae...taka pravat:smir::helou:
топилницата не е у состојба да проработи ...
но поарно да ја нема ...
незнам оти на турците не им го дадоа местото нешо како глобал ќе правеа ...
но не им го одобрија тендерот затоа шо покрај банкарска гаранција од 1000 000 евра кој беше побаран ... нив им фалело 100евра ... глупости ... наместена работа ...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
e mnogu sitnacii tie be za 100 evra...tuku da namesteno e...ama ako nekoj nekel so dogovorot da ja dade topilnica toa mozele da go reguliraat a ne na vakov mizeren nacin...oti ako se izrezilis pred stranska golema kompanija i drugite sledat...toa e loso posebno za industriski grad...od giganti kako porcelanka,brako i dr..so ostana osven Nevrabotica...aceta aj dva mandata ima on moze ne ja donese..ama so toj budjet napravi toa sto bi im udrilo na glasacite u psiha...dali ke mu uspee ne-znam...ama po forumov gledam dosta nezadovolni....inaku spored geo polozbata na cel veles...od kosturnica potok centar..kojnik...uff pa i tesko e nekako kaj koj prv da gradis koga na site im treba isto....za ekonomijata so mozela sto storil velat danokot go zgolemil-pa takva merka treba koga se ispolnuva dolgorocna cel koja ke se isplati vo idnina imase li takvo nesto?:helou:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Здравје другиот круг сите одиме да гласаме...од 18 до 100 години се шо мрда има да се однесе на гласање...инаку ќе ни се ебе мамата ако дозволиме Аце да победи!!!

п.с Не дека пропагирам и се заканувам...туку Горан Петров има многу убава програма за ревитализација на идустрискиот сектор....па сеа вие одлучете!!!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Ќе има втор круг 100 посто, а Крстиќ колку гласови има според штабот негов ?
Ќе слушнеш на телевизија али како што ми кажаа ги надминал очекувањата, како и да е тешко да има 2 круг ако им дозволат да гласаат уште 4 села кај што обично победувал Ачко :D:D:D:D:drk:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Здравје другиот круг сите одиме да гласаме...од 18 до 100 години се шо мрда има да се однесе на гласање...инаку ќе ни се ебе мамата ако дозволиме Горан да победи!!!

п.с Не дека пропагирам и се заканувам...туку Горан Петров има многу убава програма за ревитализација на идустрискиот сектор....па сеа вие одлучете!!!
Ти кажи ми кој е Горан Петров? Колку години седи во собрание а колку пати е излезен да проговори макар една реченица? Сакаш ли да се пушти топилницата? Сакаш да имаш пари а детето да ти се роди со 2 кура или пак да цркнеш од рак на бели дробови? Шо ви е проблемов испрани едни?
 
А

Адриано

Гостин
ке ти кажам само 1!
Горан петров не е човекот кој го уништи велес, Аце коцевски е тоа со неговите фонтани и клупи.
во македонија има една изрека!
Ако неможеш да и помогнеш на Македонија тогаш не и одмагај!

оди пушти вода во вецето од чешмата и од кујната и ако двете чешми дадат ист притисок вода ќе те частам шо сакаш!
факт е дека велешани плаќаат најскапа вода а ја имаат најслабата услуга во цела македонија.
сеуште водата ни пристига во салонитни цефки кои пренесуваат канцерогени болести!
ама ај не е важно тоа важно е дека иаме среде град КОЊ!

Горан петров е човекот кој е дел од тимот на Никола груевски и најуспешната влада во Република Македонија одкако станавме независни!
зад горан петров стои Никола Груевски најдобриот човек што некогаш стапнал на премиерската функција, човек кој ужива најголем рејтинг како политичар во цела европа,човек кој знае дека што ке вети тоа и ке исполни, човекот кој ви донесе компјутери по училиштата, ви ги качи пензиите на бабите и дедовците, им ги качи платите на администрацијата, донесе економска преобразба на република македонија и го даде најголемиот економски раст од 8 проценти во една година, човекот кој 2 години по ред дава пари за субвенции, човекот кој им помогна на тутунарите, човекот кој им помогна на лозарите и сите земјоделци во цела македонија.човекот кој го гради најголемиот стадион во македонија,човекот кој гради 50 спортски сали и 100 спортски терени и уште многу многу проекти.
неможеш од еден тим да извадиш еден човек и да речеш шо направи.
и занети за интер нема ништо да направи сам ако игра но занети е дел од една голема екипа, исто и горан петров-човек кој заедно со својата екипа ја извади македонија од калта и ја води напред.
човек кој за разлика од неговите противници на рацете не носи скапи часовници подарени од грците затоа што сака да си го смени името.
размислете велешани!!!
на левата страна ви стои аце коцевски поддржан од бранко црвенковски и љубомир фрчковски а на десната страна ви стои Горан Петров поддржан од Никола Груевски и Ѓорге Иванов како нов претседател на Република Македонија!
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
ке ти кажам само 1!
Горан петров не е човекот кој го уништи велес, Аце коцевски е тоа со неговите фонтани и клупи.
во македонија има една изрека!
Ако неможеш да и помогнеш на Македонија тогаш не и одмагај!

оди пушти вода во вецето од чешмата и од кујната и ако двете чешми дадат ист притисок вода ќе те частам шо сакаш!
факт е дека велешани плаќаат најскапа вода а ја имаат најслабата услуга во цела македонија.
сеуште водата ни пристига во салонитни цефки кои пренесуваат канцерогени болести!
ама ај не е важно тоа важно е дека иаме среде град КОЊ!

Горан петров е човекот кој е дел од тимот на Никола груевски и најуспешната влада во Република Македонија одкако станавме независни!
зад горан петров стои Никола Груевски најдобриот човек што некогаш стапнал на премиерската функција, човек кој ужива најголем рејтинг како политичар во цела европа,човек кој знае дека што ке вети тоа и ке исполни, човекот кој ви донесе компјутери по училиштата, ви ги качи пензиите на бабите и дедовците, им ги качи платите на администрацијата, донесе економска преобразба на република македонија и го даде најголемиот економски раст од 8 проценти во една година, човекот кој 2 години по ред дава пари за субвенции, човекот кој им помогна на тутунарите, човекот кој им помогна на лозарите и сите земјоделци во цела македонија.човекот кој го гради најголемиот стадион во македонија,човекот кој гради 50 спортски сали и 100 спортски терени и уште многу многу проекти.
неможеш од еден тим да извадиш еден човек и да речеш шо направи.
и занети за интер нема ништо да направи сам ако игра но занети е дел од една голема екипа, исто и горан петров-човек кој заедно со својата екипа ја извади македонија од калта и ја води напред.
човек кој за разлика од неговите противници на рацете не носи скапи часовници подарени од грците затоа што сака да си го смени името.
размислете велешани!!!
на левата страна ви стои аце коцевски поддржан од бранко црвенковски и љубомир фрчковски а на десната страна ви стои Горан Петров поддржан од Никола Груевски и Ѓорге Иванов како нов претседател на Република Македонија!
Ovaa tvoja "najuspesna" vlada gradi niz cela Makedonija fontani, spomenici, bisti na vojskovodci i komiti i slicni raboti namesto da otvori fabriki za lugeto koi se nevraboteni:tapp:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Коцевски скоро 2000 гласа пред Горан Петров :nesvest:
 
А

Адриано

Гостин
Ovaa tvoja "najuspesna" vlada gradi niz cela Makedonija fontani, spomenici, bisti na vojskovodci i komiti i slicni raboti namesto da otvori fabriki za lugeto koi se nevraboteni:tapp:
ова не е социјалистичка земја па владата да отвара фабрики!:tapp:
денес приватните стопанственици треба да отворат приватни фирми во кои ке се вработи народот.
тоа што претходните влади успеаја само да му наштетат на народот е црната точка кај нас!
неможе Никола груевски преку ноќ да не направи шведска ама секој ден работи колку може максимално вложува се во тоа.
пред економската криза Македонија беше најпосетувана земја од странски инвеститори и е оценета како најпогодна за бизнис од страна на инвеститорите!
за 2-3 години кога ке отидете на Александар Велики на аеродромот(најголем на балканот) ке знаете што сум ви зборувал.
да ве потсетам пред да дојде владата на никола груевски тутунарите го палеа тутунот среде улица,најголемиот дел од стечајците се наоѓаше пред влада во шатори.
ти советувам пријателе да си ја отвориш програмата на ВМРО ДПМНЕ и да видиш какви се работи стојат во неа и слободно со пенкало да побараш кои се веќе остварени а на кои се работи да се остварат.
Македонија не стои Македонија се движи напред со ВМРО ДПМНЕ.
факт за тоа е и огромната доверба кај народот кои им дадоа 62 пратеника на последните парламентарни избори, поддршката за нивниот кандидат за претседател и огромната разлика во градоначалнички фотелји пред комуњарите!!


Коцевски скоро 2000 гласа пред Горан Петров :nesvest:
коцевски е само 200 гласа пред петров а тоа што изјавуат комуњарите се само нечисти лаги!
вчера објавија дека во аеродром победиле за 30 минути покасно ДИК да изјави дека вмро дпмне во аеродром победиле со
12 000 гласови над сдсм кои имале 5 500!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom