Доцнење на менструацијата

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Здраво менструација ми заврши на 28 јануари со дечко ми имавме односи на 5 и 6 март но требаше да ми дојде на 24 март еве веке ми доцни 11 дена сеуште немам направено тест ви благодарам однапред
а што чекаш?
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
0
Озбилна си со прашањево? Од каде да знаеме ние на форумов? Земи тест и провери.
100% озбилна но имам и многу стрес можно е да ми доцни од тоа но многу сакам бебенце дечко ми замина за македонија и многу мислев на него можно да е од стрес или?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
100% озбилна но имам и многу стрес можно е да ми доцни од тоа но многу сакам бебенце дечко ми замина за македонија и многу мислев на него можно да е од стрес или?
Мислиме да почекаш уште 7-8 месеца за најсигурно.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Можно е да е од стрес, но исто така голема е веројатноста да си бремена ако сте имале незаштитени односи. Муабетот ми беше дека не можеме ние да ти кажеме, мора да земеш тест и да провериш самата. Ако сакаш бебенце, со среќа!:)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
100% озбилна но имам и многу стрес можно е да ми доцни од тоа но многу сакам бебенце дечко ми замина за македонија и многу мислев на него можно да е од стрес или?
Баба ми велеше дека мислејќи и срајќи не е исто. Мислам дека е невозможно да забремениш ако мислиш на некого.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Mn sum umorna za edna jaka smeska da pisam na temava.

Aj utre.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
J

Jokergirl

Гостин
Имам редовна менструација на секој 27,28 дена.Последен пат добив на 24.04 до 28.04 на 29.04 имав однос со кондом (кој не пукна) тој не сврши во мене и според некој пресметки и што имам читано 6 ден од циклисот би требало да е неплоден.Сега сакам да прашам дали во овој мој случај има шанса за бременост? Треба да добијам денес или утре но немам симптоми освен што ме болат градитеи на моменти имам болки во долниот дел од стомакот.Да напоменам дека пред една недела се вратив од патување и сум под стрес да не случајно сум останала бремена.Дали поради патувањето и стресот може да ми дa ми доцни?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Имам редовна менструација на секој 27,28 дена.Последен пат добив на 24.04 до 28.04 на 29.04 имав однос со кондом (кој не пукна) тој не сврши во мене и според некој пресметки и што имам читано 6 ден од циклисот би требало да е неплоден.Сега сакам да прашам дали во овој мој случај има шанса за бременост? Треба да добијам денес или утре но немам симптоми освен што ме болат градитеи на моменти имам болки во долниот дел од стомакот.Да напоменам дека пред една недела се вратив од патување и сум под стрес да не случајно сум останала бремена.Дали поради патувањето и стресот може да ми дa ми доцни?
Од што мислиш дека би можела да останеш трудна ако било така како што викаш.
Релаксирај се бре колку повеќе се стресуваш толку повеќе ќе ти касни, мене ми се деси цела недела од напнатност да не ми дојде, тек после 8 ден.И настинка може да предизвика доцнење а не го негирам и патувањето. Така да чил.
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
Жените се грозни створења, ем што пичката им смрди и им е со киселина, ем и крвават и се ужасни на работа, споулавуваат све живо и диво, ужасни дома кога имаат периоди. Со еден збор: ужасно створење е жената.
 
Член од
19 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo mi docneshe 3dena i koga mislev 4ot den da napravam test mi dojde no mnogu minimalno i mi trashe 3 dena dali sum bremena ili ima drugo neshto tuka?
I da prasham mozham li sega da go napravam testot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom