Документарци

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.244
Поени од реакции
13.396
Вчера го даваа на ХРТ, за жал во време на финалето на Лига Европа, па сега го барав. Кого го интересира реална геополитика, бујрум!

Член од
22 август 2006
Мислења
420
Поени од реакции
884
Macedonia - The Balkan Express
Мини серијал (како репортажа, претставување на убавините) од 5 епизоди за 5 земји од балканот (Македонија, Хрватска, Србија, Словенија и Црна Гора)
Правено од Германска телевизија, ЗДФ и АРТЕ.
Една од авторките и режисерки на проектот ми е пријателка па ме замоли да го споделам.

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.244
Поени од реакции
13.396
Не можам да заобиколам дека почнува со new nations и повеќе пати повторува оРХид.

Член од
18 јули 2018
Мислења
607
Поени од реакции
2.117

Одличен документарец на Вернер Херцог за луѓе од различни сфери кои се наоѓаат во тој момент на Антарктикот. Интервјуата со луѓето се баш во стил на Херцог, со прашања кои само тој може да ги постави и се тоа е зачинето со прекрасни кадри. Топла препорака од мене.

Член од
21 декември 2018
Мислења
10
Поени од реакции
0
preporacajte nekoj sajt za gledanje na dokumetarci

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.722
Поени од реакции
47.881
Мала помош, како се вика жената која ги коментира документарните што одат на АТВ (Амазон ТВ)? :)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.166
Поени од реакции
4.495
Macedonia - The Balkan Express
Мини серијал (како репортажа, претставување на убавините) од 5 епизоди за 5 земји од балканот (Македонија, Хрватска, Србија, Словенија и Црна Гора)
Правено од Германска телевизија, ЗДФ и АРТЕ.
Една од авторките и режисерки на проектот ми е пријателка па ме замоли да го споделам.

На целиот серијал би било добро да се додадат преводи на српски, хрватски, македонски, англиски. Гледам има англиски превод но е автоматски оној од самиот Youtube/Google што го преведува најверојатно, не е лош но не е ни баш најточен.

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.515
Дали некој знае некои добри документарци на тема историјата на хомо сапиенс и неговите предци, други видови на луѓе коишто коегзистирале со хомо сапиенсот итн.?

На врв Bottom