Договорите со операторите ќе се раскинуваат без пенали ?

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
А најубаво е секаде да е без договор како кај Телекабел и ќе нема потреба од вакви глупусти и контролирања на операторите.
Не им текнало на Близу, Вип и Т-Хоум ако сакаш да си без договор треба да плаќаш повисока цена.
Со ова операторите пак ќе заебаваат. Ќе викаат интернетот ти е слаб до твојот компјутер е полн е со вируси.
Не верувам дека така лесно ќе раскинуваат договори на кој кога му текне.
А ти ќе им кажеш: дојдете со вашиот службен лаптоп дома па ќе измериме колкава е брзината :D
Инаку, постои опција и кај другите оператори за договор на неопределено, еве пример во Телеком, пакетот што го користам јас 3max optic start e 1799 (на 2 години), а на неопределено е 2099.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
za mobilnite , konkretno T-Mobile ,od prva raka ...ako pri sklucuvanjeto na dogovorot imash zemeno telefon po povlastena cena i otposle sakash da go raskinesh dogovorot nema zakon shto ke te oslobodi od obvrskata da ja platish benificijata (razlikata vo cenata na telefonot) shto si ja dobil pri sklucuvanje na istiot. A toa nemanje mreza ,internet ili drugi nepravilnosti ,mislam deka znam za koj/i operatori se odnesuva. T-Mobile mreza ima i vo Sandanski i vo Kukush a bogami i Juzna Srbija
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
А најубаво е секаде да е без договор како кај Телекабел и ќе нема потреба од вакви глупусти и контролирања на операторите.
Не им текнало на Близу, Вип и Т-Хоум ако сакаш да си без договор треба да плаќаш повисока цена.
Со ова операторите пак ќе заебаваат. Ќе викаат интернетот ти е слаб до твојот компјутер е полн е со вируси.
Не верувам дека така лесно ќе раскинуваат договори на кој кога му текне.
Има опција за без договор со повисока цена кај сите оператори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom