Добро тело

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако мислиш на стрес, анксиозност тие можат да ти помогнат да се поправиш а за обратно незнам.
Ипак не влијаат директно туку индиретно со тоа што преку зголемен кортизол се накачува потребата за junk фуд(шекери и заситени масти)
Не е само кортизолот, и несоницата влијае, долга тема е тоа.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Ja pod dobro telo mislam deka e teloto na Sasa Kovacevic i sakam da pocnam da vezbam ama nejkam mnogu da se nabildam i ne znam dali e podobro doma da vezbam sklekovi zgibovi za da se napravam kako Sasa Kovacevic.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Значи имам 65 66 кила поќе никако неможам да кренам висок сум 178сантими и многу сум слаб во рацете и скоро низ цело тело со што можам да се поправам со јадење нема шанси значи моза со протеини и такви работи со препорачувате вие, и нешто што ке имам повеке сила да не се изморувам?
Јас почнав во слична ситуација како тебе - висок, слаб, во рацете ко шпагети.

Мојот совет е: Ако имаш вишок пари за трошење земи протеин, зошто да не.

Но во твојот случај јас би си ги зачувал парите и би ги потрошил на добра висококалорична храна (која и не мора да е скапа). На пример:. Месо, јајца, туна, сардини, урда, сирење, кашкавал, кикирики, путер, леќа, грав, ориз, интегрални тестенини, овес, месо...

Почни да јадеш 3000+ калории дневно и ако пак не кренеш, тогаш не знам што би ти рекол. Земи со балет занимавај се или нешто.

Во однос на вежбањето: Ако не можеш да издвоиш барем 3 дена во неделата да вежбаш во теретана, најди алтернатива во облик на згибови, склекови и слично. Во почетокот тие може и доволно ќе ти бидат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.624
Поени од реакции
34.810
Значи имам 65 66 кила поќе никако неможам да кренам висок сум 178сантими и многу сум слаб во рацете и скоро низ цело тело со што можам да се поправам со јадење нема шанси значи моза со протеини и такви работи со препорачувате вие, и нешто што ке имам повеке сила да не се изморувам?
јас ќе ти дадам најбезболен и соопфатен корисен совет, фати дружи се со некоја пријателка која е малку повеќе пополнета ( не смееш да кажеш дебела) тие обожаваат такви како тебе по конституција, таа сигурно нема да ослабне покрај тебе, ама ти дефинитивно ќе се здебелиш покрај неа ! (y)


нешто вака би биле :rolleyes:
 
Член од
16 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас почнав во слична ситуација како тебе - висок, слаб, во рацете ко шпагети.

Мојот совет е: Ако имаш вишок пари за трошење земи протеин, зошто да не.

Но во твојот случај јас би си ги зачувал парите и би ги потрошил на добра висококалорична храна (која и не мора да е скапа). На пример:. Месо, јајца, туна, сардини, урда, сирење, кашкавал, кикирики, путер, леќа, грав, ориз, интегрални тестенини, овес, месо...

Почни да јадеш 3000+ калории дневно и ако пак не кренеш, тогаш не знам што би ти рекол. Земи со балет занимавај се или нешто.

Во однос на вежбањето: Ако не можеш да издвоиш барем 3 дена во неделата да вежбаш во теретана, најди алтернатива во облик на згибови, склекови и слично. Во почетокот тие може и доволно ќе ти бидат.
А како да јадам 3000 калории како да видам иначе месо,јајца,туна,тестенини,сирење, кашкавал,кикирики,грав,ориз јадам нормално ама џабе затоа сакам да земам протеини 1 туба ама ако престанам со вежбање и со протеини дали ке има проблем или на постари години?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom