Добро тело

Член од
16 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Значи имам 65 66 кила поќе никако неможам да кренам висок сум 178сантими и многу сум слаб во рацете и скоро низ цело тело со што можам да се поправам со јадење нема шанси значи моза со протеини и такви работи со препорачувате вие, и нешто што ке имам повеке сила да не се изморувам?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.808
па протеинот ти е само замена на исхрана, и тој е за градење мускул доколку вежбаш, а ти не вежбаш. Кркај појќе месо и ќе качиш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
може имаш забрзан метаболизам...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
може премногу време поминуваш во пченките, криејќи се.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Провери хормоните.
 
Член од
16 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Неможам толку да вежбам немам услови 5 дена во неделата сум во интернат и 2 дома така да ако почнам во теретана со протеини ке има подобрување ?
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Протеинот не гради мускул, туку го обновува. За да зголемиш мускулна маса ти треба и квалитетен јаглехидрат кој ќе го полни мускулот со гликоген. Не ти требаат шејкови и прашоци, само добра тренинг програма... тренинг за сила со тежини е најефективен начин за градење мускулна маса.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
:DА јас колку треба да ослабам да имам добро тело, 189 висок тежам скоро 100 кила
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
не постои човек што неможе да се поправи од јадење, пресметај колку треба да внесеш дневно за да зголемуваш килажа брои калории што јадеш и терај така две недели, ако не мрднеш на вага некое кило чудо си на природата :)
и модератор мислењата додај ги во фитнес подфорумот
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
не постои човек што неможе да се поправи од јадење, пресметај колку треба да внесеш дневно за да зголемуваш килажа брои калории што јадеш и терај така две недели, ако не мрднеш на вага некое кило чудо си на природата :)
и модератор мислењата додај ги во фитнес подфорумот
Може ако има нешто потсвесно што те мачи. Јас сум пример во последните 3-4 години, откако решив еден приватен проблем не личам на Аушвиц резидент. :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Може ако има нешто потсвесно што те мачи. Јас сум пример во последните 3-4 години, откако решив еден приватен проблем не личам на Аушвиц резидент. :)
Ако мислиш на стрес, анксиозност тие можат да ти помогнат да се поправиш а за обратно незнам.
Ипак не влијаат директно туку индиретно со тоа што преку зголемен кортизол се накачува потребата за junk фуд(шекери и заситени масти)
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
само вежбај ке те тера да јадеш поише значи за почеток немора теретана ама згибови склекови
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Колку години имаат типот? Игра важна улога тоа, јас до 22 години никако не можев да покачам килажа, сега се мачам да симнам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom