Добри фудбалери што не заиграле за голем тим?

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Извини другар клуб со 3 титули во националното првенство не е голем клуб за мене :smir:
Тогаш овие се три пати поголем клуб од Рома.

Инаку други играчи кои јас би ги ставил во оваа категорија се:

-Хуан Карлос Валерон. Одличен играч, скоро цела кариера е во Депортиво...повредите го уништија, инаку уште ќе играше во добра форма.



-Рожерио Сени. Легендарен голман, цела кариера е во Сантос, популарен е по тоа што е одличен стрелец од слободни а и од белата точка...вечна сенка во Бразилската репрезентација зад голмани како: Дида, Маркос, Тафарел...



Понатаму ќе надополнам, сега ме мрзи:)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
-Рожерио Сени. Легендарен голман, цела кариера е во Сантос, популарен е по тоа што е одличен стрелец од слободни а и од белата точка...вечна сенка во Бразилската репрезентација зад голмани како: Дида, Маркос, Тафарел...



Понатаму ќе надополнам, сега ме мрзи:)
Мислиш Сао Паоло

онтопик: Диоп,Шевантон,МеКартни.
Кога ќе ми текнат уште ќе дополнам ;)
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Јан Колер.Во тоа време Борусиа беше супер ама сепак можеше и во поголем клуб да игра i Карел Поборски освен една сезона во Манчестер другото слабо беше.
 

nkT

Регистриран: May 2009
Член од
5 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
0
Mauro Silva,deckoto igrase vo Deportivo,sega e penzioner mislam..:pipi:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
-Даријо Срна моментално во Шахтјор иако е релативно млад, и се очекува да замине во поголем клуб летово.
-Бошко Балабан започнал во НК Ријека после Динамо Загреб па Астон Вила,Клуб Бриж и сеа мислам пак во Динамо.
-Џосеп Јобо Марсеј па Тенерифе и моментално во Евертон.
-Окоча легендарниот изведувач на слободни од Нигерија(што сум им праел на ISS2 со овој:)). Франкфурт(1992-1996), Фенербахче(1996-1998), ПСЖ(1998,2002), Болтон(2002-2006), Хул Сити(2007-2008).
-Шеј Гивен Блекбурн Роверс, долго време во Њукасл и последнава сезона Манчестер Сити.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
-Даријо Срна моментално во Шахтјор иако е релативно млад, и се очекува да замине во поголем клуб летово.
-Бошко Балабан започнал во НК Ријека после Динамо Загреб па Астон Вила,Клуб Бриж и сеа мислам пак во Динамо.
-Џосеп Јобо Марсеј па Тенерифе и моментално во Евертон.
-Окоча легендарниот изведувач на слободни од Нигерија(што сум им праел на ISS2 со овој:)). Франкфурт(1992-1996), Фенербахче(1996-1998), ПСЖ(1998,2002), Болтон(2002-2006), Хул Сити(2007-2008).
-Шеј Гивен Блекбурн Роверс, долго време во Њукасл и последнава сезона Манчестер Сити.
Балабан е говно играч.Навивач сум на Динамо и го гледав овие 2 сезони и тапа е.Јест да е мајстор за слободни удари али никогаш не бил доволно добар за да го ставиш на оваа тема.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Dario Hübner, човекот кој се истури од давање голови, во 2002 беше најдобар стрелец во Италија и никогаш не го повикаа за репрезентација.Преку 220 голови во Сериа А и додека играл за Бреша си пушел цигари на клупа. :pos2:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Dario Hübner, човекот кој се истури од давање голови, во 2002 беше најдобар стрелец во Италија и никогаш не го повикаа за репрезентација.Преку 220 голови во Сериа А и додека играл за Бреша си пушел цигари на клупа. :pos2:
Ете зашто никогаш не заиграл за некој голем клуб.
 
Д

Демијан

Гостин
Луке играше во Депортиво беше голем талент,отиде во Њукасл се усра таму,а сеа мислам дека е во овие помаливе тимови во Шпанија...

Dario Hübner, човекот кој се истури од давање голови, во 2002 беше најдобар стрелец во Италија и никогаш не го повикаа за репрезентација.Преку 220 голови во Сериа А и додека играл за Бреша си пушел цигари на клупа. :pos2:

Играше за Пјаченца мислам кога беше најдобар стрелец.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694

Hidetoshi Nakata

Мислам дека се сеќавате на Јапонецов стварно квалитетен играч но освен
*Преруџа
*Рома
*Парма
*Болоња
*Фиорентина
*Болтон нема нема заиграно за поглем и подобар клуб!



Diego Tristán

Жареше низ европа со Депортиво ама ништо повеќе од тоа сега моментални игра во Вест Хем -Англија
*Betis B
*Mallorca B
*Real Mallorca
*Deportivo La Coruña
*Real Mallorca
*Livorno
*West Ham United
е овде се познава дека не пратиш фудбал, не ти кажувам бидејќи јас навивам за Рома, ама Наката кога играше за Рома таа година(2000-01) станаа шампиони во калчото, значи Наката играл за тим со кој освоил скудето и ти го жалиш демек нема заиграно во во силен тим, а што треба да направи според тебе да отиде на едногодишна авантура во Мадрит на пример??????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom