Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не знам дали некој од вас го регистрирал Christopher Lawrence. Он беше, не знам за сега, многу јака фаца у Америка, таа clubbing сцена, ама доаѓаше и во Европа летно време. Мислам дека најпознат е по некоја превара со Mixmag околу гласањето....се изглупира, ако била негова идеја, ама веројатно менаџерите го впуштиле у такви глупости.
Е сеа, ова ќораво Скопје, шо цркна пред коронава, имаше свои блескави моменти у ноќен живот, за кои можам да се пофалам дека сум учествувал. Секаде у свет, главни денови за излаз на журка се петок и сабота, а диџеите у другите денови или одмараат или "пополнуваат" со места како Скопје кај што ќе си купат тоа хемии шо им треба и ќе накрцаат клуб до даска, па макар бил и делник ден....и така четврток и недела имаше во Колосеум светски ликови, како Pete Tong, John Digweed, Carl Cox, Deep dish, Judge Jules....многу....меѓу кои и Christopher Lawrence. Не знам како успеваа менаџерите да ги донесат, ама тоа беа моменти у кои Скопје не беше село. И мора да кажам дека таа публика, тие денови беше најопуштена, најкултурна, без тензии, срања.
Овој дојде во ист термин со Mathew Dekkay, кој после доаѓаше со скупи карти овде, ама беше како подмочан дека заедно праат журка.
Овој албум многу ми праи кеиф.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
PvD како ја грмеше на времето...

 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Зашто не кажуете вакви работи
нанананананананнаНанананананНАнанананНАНАнана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom