Добитници на лотарија за САД

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Kolkavi se sansite da te izvlecat na prva? So site so dobile so sum pravel muabet, aplicirale 5-6 godini po red pa imale sreka.

Ima nesto veza toa se dava prioritet, ili stvarno e prava lotarija i koj so ksmetot? Poznavate li nekoj so apliciral prvpat i da dobil?
zavisi i od drzavata kade apliciras...

 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.599
Kolkavi se sansite da te izvlecat na prva? So site so dobile so sum pravel muabet, aplicirale 5-6 godini po red pa imale sreka.

Ima nesto veza toa se dava prioritet, ili stvarno e prava lotarija i koj so ksmetot? Poznavate li nekoj so apliciral prvpat i da dobil?
klasicna lotarija e. Eventualno ako gledaat neso godini, obrazovanie. Znam lugje so od prva zemale, znam nekoj 10 god so apliciraa i dzabe.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Kolkavi se sansite da te izvlecat na prva? So site so dobile so sum pravel muabet, aplicirale 5-6 godini po red pa imale sreka.

Ima nesto veza toa se dava prioritet, ili stvarno e prava lotarija i koj so ksmetot? Poznavate li nekoj so apliciral prvpat i da dobil?
Да, лани аплицирав за еден 22 годишник и доби.
Јас, 13 години аплицирам и ништо.
Автоматски споено мислење:

klasicna lotarija e. Eventualno ako gledaat neso godini, obrazovanie. Znam lugje so od prva zemale, znam nekoj 10 god so apliciraa i dzabe.
Не е како порано. Сега пребираат и проверуваат. Кадри дефицитарни им требаат.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.599
Да, лани аплицирав за еден 22 годишник и доби.
Јас, 13 години аплицирам и ништо.
Автоматски споено мислење:


Не е како порано. Сега пребираат и проверуваат. Кадри дефицитарни им требаат.
Не памтам да имаше што кадар си во апликацијата.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Све е рандом. Познавам цели фамилии што имаат дојдено никакви кадри не се. Среќа е во прашање.Не значи дека ако те извлечат 100% доаѓаш. Има процес кој на крајот работник од амбасада го аминува дали е грин лајт.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Не памтам да имаше што кадар си во апликацијата.
Однапред знаат кој ќе одберат па проверуваат :)
Сакале не сакале да верувате, тоа е.
Дечкото шо лани доби, ми рече дека сите што ги знае што добиле биле IT кадар и инженери.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
672
Поени од реакции
1.114
Однапред знаат кој ќе одберат па проверуваат :)
Сакале не сакале да верувате, тоа е.
Дечкото шо лани доби, ми рече дека сите што ги знае што добиле биле IT кадар и инженери.
Седи еден дечко таму и еден по еден ги проверува сите. Кој црн ИТ кадар бе другар? Во кој универзум живеете?

10 луѓе знам што добиле со 5 минути школо собрано цел живот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.599
Однапред знаат кој ќе одберат па проверуваат :)
Сакале не сакале да верувате, тоа е.
Дечкото шо лани доби, ми рече дека сите што ги знае што добиле биле IT кадар и инженери.
Ти верувам, зашто да не ти верувам. Не дека лажеш, туку тресеш глупости.

Ја сите што ги знам не се инженери. Заклучок, на лотарија инженери не проаѓаат. Пишете се со средно.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Добро, значи или камионџија или IT инжeнер, got it (y)
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
369
Поени од реакции
512
Однапред знаат кој ќе одберат па проверуваат :)
Сакале не сакале да верувате, тоа е.
Дечкото шо лани доби, ми рече дека сите што ги знае што добиле биле IT кадар и инженери.
Прв пат слушам вакво нешто. Сите пријатели и други што ги знам се Америка со зелена карта и никој од нив нема факултет. Се снајдоа луѓето прават кеш имаат по 10 камиони.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.892
Поени од реакции
39.366
И? Каква е процедурата за заминување за камионџија?
па нема процедура за Америка, али ако се пријавиш на ова лотаријава може ќе те извлечат ако си шофер со искуство. Или евентуално ако имаш роднини таму па некој да гарантира за тебе, али пак треба виза да ти дадат.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.599
И? Каква е процедурата за заминување за камионџија?
Каков долг пост напиша, ќе се рече човек експерт си во областа. Нема процедура за камионџија. Нема процедура за програмер, инженер не па тоа. Си аплицираш на лотарија и се молиш да те извлечат ко сите смртници, ако имаш среќа. Тоа е легалната опција.
Или одиш на work and travel, остануваш на црно, возиш камион и бараш жена таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom