Добитници на лотарија за САД

Член од
30 јануари 2022
Мислења
10
Поени од реакции
1
Кои се критериумите за извлекување на лотарија и добивање греен карта?
 
Член од
30 јануари 2022
Мислења
10
Поени од реакции
1
kako odi so brojcinjata pri izvlekuvanjeto? do koj broj treba da bide za da bides izvlecen?
 
Член од
4 април 2021
Мислења
8
Поени од реакции
8
Dobitnik ste od lanskata lotarija
Од 2019 година.
Автоматски споено мислење:

kazi ni pojke sto kako napraj so viking poz

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Бидејќи поголемиот дел од работата за документи си го завршив сам таму платив само 2500ден за да ми ги подредат документите и да ги "крстат" фолдерите како што сакаат од Кенатки (Кентаки знае и да не ги обработи некој документи доколку не се подредени по редослед и не се именувани како што сакаат они).Они ми најдоа работа и бидејќи јас немам спознор и ќе одам без спонзор бидејќи сум бил финансиски стабилен,они ми најдоа работа и смештај и во амбасада само им ја даваш адресата од местото каде што работиш и каде ќе си сместен.Кажете ми по детално до каде си со процедурата за да можам да ти објаснам за Викинг што како,впрочем во Викинг ако одиш од самиот почеток на процедурата плаќаш 5000ден и они ти средуваат ама буквално се.Мислам дека нај добро е така да направите да отидете таму и едноставно сте раат знаете дека нема да згрешите во процесот.Поздрав
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2022
Мислења
10
Поени од реакции
1
So soprugot apliciravme godinava za lotarija no osven lotarijava apliciravme i za turisticka viza. Ima li nekoj dobieno osven na lotarija i turisticka viza?
 
Член од
21 декември 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
od DV2019 i vo 2022 ti imat zakazano termin??!

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
Член од
4 април 2021
Мислења
8
Поени од реакции
8
od DV2019 i vo 2022 ti imat zakazano termin??!

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Заради пандемијата чекав една година Кентаки да го прегледа формуларот....и јас искрејнио изгубив надеж,но ете по една година продолжи процесот :)
 
Член од
30 јануари 2022
Мислења
10
Поени од реакции
1
za apliciranjeto na lotarija za green card imale prednost aplikanti medicinski personal dali e tocno ?
 
Член од
21 декември 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
ne veruvam deka vo lotarija nekoj imal prednost.
A dali imase tuzeno A dv20 i dv21 sto se sluci, ili samo taka ti javija ?
posto jas sum dv22 so 15k cn i se dvoumam dali da tuzam ili ne

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
Член од
21 декември 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
svesen sum za zastoj od koronata no sekoj dobitnik na lotarija vazecki e do 30 Sept drugata godina, zato i prasuvam sto se slucilo ako moze da mi objasni..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
Дечки здраво.Имам една молба.Добив зелена карта за САД и за неколку дена треба да одам на интервју,но бидејќи немам спонзор од конзуларното ми рекоа дека може и без спонзор доколку исполнувам одредени услови.Сега бев во РеМедика и ми бараат адреса од спонзор.Па сакам са ве прашам како е можно да се најде спонзор или работодавец кој што би се нафатил да спонзорира,бидејќи реално не сите имаме контакти во САД.Доколку некој знае некаква можност нека ми пише.ТНХ однапред .

Дали имавте висок case number, ако не е тајна , со оглед на тоа што во февруари сте стигнале на ред , а интервјуата започнуваат од 1октомври.
И дали е задолжително спонзор?
Дали може подетално да напишете и кои документи се потребни и во која клиника се врши лекарскиот преглед?
 
Член од
20 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ти барем си доби бугарски пасош а многу од нас ни тоа не можат да извадат и се заглавени во оваа пуста беда.

Дали сестра ти замина во Америка откако доби на лотарија?
Автоматски споено мислење:

Zdravo se izvinuvam za pregledive sto gi pravat vo re medika za lotarijava
Sto konkretno ispituvaat od labaratoriski uslugi
 
Член од
4 април 2021
Мислења
8
Поени од реакции
8
Дали имавте висок case number, ако не е тајна , со оглед на тоа што во февруари сте стигнале на ред , а интервјуата започнуваат од 1октомври.
И дали е задолжително спонзор?
Дали може подетално да напишете и кои документи се потребни и во која клиника се врши лекарскиот преглед?
Case No.знам дека ми почнуваше со 5 а нз како ми е искрејно :)),во однос на тоа за спонзор,да треба да се има спонзор,но доколку немате никого во САД нај добар начин ви се агенциите,ќе ги замолите нив за работа и ќе ви се најде работодавец,тоа ви е исто како да имате спонзор.Од документација ви треба дека не сте осодуван/а кривично и казнено и диплома од завршено средно.Сите тие преведени на Ангислки и по два примероци од сите за во Амбасада.Прегледот се врши во РеМедика,а цената е во зависност од годините.Топла препорака,примете си Фајзер на време ако вејќе не сте примиле Ковид вакцина.
 
Член од
30 ноември 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
Case No.знам дека ми почнуваше со 5 а нз како ми е искрејно :)),во однос на тоа за спонзор,да треба да се има спонзор,но доколку немате никого во САД нај добар начин ви се агенциите,ќе ги замолите нив за работа и ќе ви се најде работодавец,тоа ви е исто како да имате спонзор.Од документација ви треба дека не сте осодуван/а кривично и казнено и диплома од завршено средно.Сите тие преведени на Ангислки и по два примероци од сите за во Амбасада.Прегледот се врши во РеМедика,а цената е во зависност од годините.Топла препорака,примете си Фајзер на време ако вејќе не сте примиле Ковид вакцина.
Za sponzor vo agencija za koj grad vi naogaat sponzor ili kade vie sakate pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom