Дневна доза сеир!

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.643
Поени од реакции
4.841
Која прецизност директ шише у глава. Не е за сеир ова, треба да си тотално безвезе да дојдеш на концерт и да гаѓаш со шише во бендот ама секоја чест за прецизноста. Ова се случува во Сарајево на Ван Гог концерт и на портали пишува дека Ѓуле (пејачот) го викнал гаѓачот со шише да му се придружи на сцена.

 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
7.571
Поени од реакции
7.776
"Three children were sitting on the steps of a home, and one child was playing with toy motorcars, another was playing with a spaceship, and the third was reading a glossy Playboy-type magazine. A man passed. He looked at the three children. He asked the first, 'What you would like to become in your life?' The first said, 'Of course, I would like to compete in car races. I want to become the greatest driver in the world.' The second said, 'I want to become an astronaut.' And he asked the third, 'What do you want to become?' He looked at the man and said, 'Grown up, sir. Grown up.'
 
На врв Bottom