Дискус-хернија(искуства и совети)

Член од
6 ноември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
048-422-978 Blagoja se vika covekot vo Prilep, mu se javuvas navecer posle 2100 i zakazuvas, potrebni ti se snimki za prviot pat i veruvaj zijan od covekov nema da imas. Edna terapija cini 700 denari i trae samo desetina minuti, tri terapii ti pravi vo rok od eden mesec i ke osetis podobruvanje. A od se srce ti go preporacuvam i D-r Sveto, vidi go mojot post pogore![DOUBLEPOST=1417722689][/DOUBLEPOST]
ti preporacuvam vitaminska terapija: Neurobion - 1 dnevno, Magnezium 300 Direkt - 1 kesicka dnevno, vitamin D- sprej ednas dnevno i muscofleks apcinja 1 dnevno, zemaj ja ova terapija mesec dena i pesaci dnevno minimum 30 min. ne sum doktor :) mi ja preporacaa vrvni d-ri od Sistina. Pozdrav i hrabro.
Ve molam dajte mi pokonkretna informacija za dr.Sveto,kao prezime,tocna adresa,tel.broj.... bev na posocenata lokacija megutoa tamu ima dosta ordinacii i nikoj ne znaese da mi kaze kade se naoga tocno Dr.Sveto .Ako mozete oznacete tocna lokacija na google maps.Turan ne odbi, ne lekuval pacienti nad 50 godini taka da mnogu mi e itno ova so Dr.Tiho .

Blagodaram unapred[DOUBLEPOST=1510146392][/DOUBLEPOST]
Нов на форумов, дискус хернија L4L5S1, имам 38 години, на 29 години се соочив со оваа подла болест односно тогаш и го видов правото лице, инаку бев во перфектна физичка кондиција, ги поминав сите пртходно споменати лица Туран, Таир, и останатите ширум Македонија, вреди да се спомене и г-дин Благоја-шизикот од Прилеп, Хрвати кои еднаш годишно доаѓаат во МКД и ти земаат 200 евра за терапија од 7 дена и т.н. веке 20 години работам и цело време сум изложен на голем физички напор... одкога ги поминав сите претходно споменати надри лекари, билкари и што уште не успеав да ја изгубам односно доживеав атрофирање на грбните мускули и силна болка во левата нога по што и станав неподвижен (морници ми одат во мементов), немаше чаре отидов во клиника и лежев два месеци, ме исбоцкаа инјекции за цел живот, излегов нормално во напишаното од нивна страна со подобрена состојба но според мене со многу влошена неможев два чекори да направам, ми требаа два сати до колата на чичкото од женами да стигнам, најжално беше кога ги видов сите ооколу мене кои дојдоа да ме земат од болница плачеа од тоа што ме гледаа како се мачам. Отидовме дома и вкревет, така обесхрабрен по неколку дена наидов на еден доктор кој по кажување на колега бил доста добар и него лично му имал помогнато. Решив и таму да појдам но овојпат не појдов туку ме однесоа, му ги покажав снимките и ми направи преглед кој чинеше 50 денари бидејки истиот работеше со зелени картони, по прегледот се почуди како се уште не ја завлекувам ногата бидејки листот од левата нога ми беше атрофирал и беше помал за 3,5см од листот на десната нога, ми рече дека имам среќа затоа што сум бил физички јак но јас не се чувствував ни најмалку така. Ми предложи терапија кај него ЕКСТЕНЗИЈА, се нафатив бидејки немав повеке сили. Господ здравје да му даде на Д-Р Свето, затоа што бев тежок случај ми направи 4 екстензии на две недели по една, проодував повторно но бев упорен и успеав, не ви препорачувам никаква операција и никакви надри лекари. Појдете кај докторов и консултирајте се барем нема да ве чини скапо, ова ви го препорачувам од се срце за да не го поминувате она што јас го поминав и бидете упорни и никако не се откажувајте и не подлегнувајте на операција...по терапиите кај истиов доктор продолжив со физикална терапија и конечно се издишав без болка, викав од среќа. Ми препорача додека сум жив дневно да пешачам минимум 30 минути. До ден денес си пешачам и си вежбам...
ЛОКАЦИЈА:
На раскрсницата пред водњанска вртиш лево во правец на МВР, 50 м испред втората раскрсницата која лево води према Рамстор а десно према Клиника од десна страна се наога клиниката (не се сеќавам како се вика) во куќа е а докторот се вика Свето (на презимето не се сеќавам). Се надевам дека нема да ви биде тешко да ја најдете и ви посакувам брзо оздравување. Поздрав!
Ve molam dajte mi pokonkretna informacija za dr.Sveto,kao prezime,tocna adresa,tel.broj.... bev na posocenata lokacija megutoa tamu ima dosta ordinacii i nikoj ne znaese da mi kaze kade se naoga tocno Dr.Sveto .Ako mozete oznacete tocna lokacija na google maps.Turan ne odbi, ne lekuval pacienti nad 50 godini taka da mnogu mi e itno ova so Dr.Tiho .

Blagodaram unapred
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Незнам дали е жив ,но можеш да тркнеш и до цакан. И јас имам дијагноза дикус хернија , веќе фала Богу немам проблеми толкави. понекогаш при промена на времето ми се јавуваат поголеми болки во кичма, но со масажа која самиот ја научив побрззо ми поминува болката. Рецептот за самомасажа е ллесен(блиска особа до тебе може да го направи истото-) но многу е битно каква дијагноза ќе ти даде цакан .Ако Туран вели дека си за под нож, не се обидувај веже кај него иди до цакан кај диќанџик...или до на железничарот син му, мислам дека и тој е во истата улица, само тој не е некој експерт..како и да е 300 денари е третман,мене веќе по вториот третман проодев,бев 3 месеци неподвижен..Оттогаш сам се масирам дома и немора да идам негде пошто донекаде ја совладав техниката..поздрав и побрзо да ни оздравиш
Ke moze tocno adresa ili telefon od cakan il od na zeleznicarot sinot ?
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.110
Поени од реакции
1.800
Многу е старо ова, сега до Врчаковски и ординацијата негова се стига само со близок пријател и препорака.и јас сум слушнал дека доста помага со струјата.
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Bevme i kaj vrcakovski no vo nasiot slucaj ne pomogna mnogu,najverojatno poradi toa shto otposle otkivme i hemangiom na T1.Ve molam preporaka za dobar nevrohirug vo Makedonija.Inaku za dobar nevrolog bi vi go preporacala Milco Dermendziev od Sistina.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
404
Поени од реакции
79
ќе може ли контакт телефон од др.Врчаковски.
дали помага за дискус хернија?
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
https://www.facebook.com/resheniezabolki/

Доколку има некој проблем со дискус хернија, Ви ја поставив страната за контакт на Facebook.
Се работи за киропрактика, татко ми помага доколку имате проблеми со дискус хернија, ишијас, вкочанет врат, раце итн. разгледајте и доколку сте заинтересирани слободно јавете се и побарајте го Мирко.
Поздрав!
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.522
Поени од реакции
5.352
Не знам што да разгледам, ништо не пишува. Не е доволно да пишува само Решение за болки. Посебно, заради тоа што нема баш многу киропеактичари во регионов
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
Не знам што да разгледам, ништо не пишува. Не е доволно да пишува само Решение за болки. Посебно, заради тоа што нема баш многу киропеактичари во регионов
Jasno mi e sto zboruvas, se soglasuvam za stranata vcera bese i napravena ,nema seuste dovolno informacii. Kako i da e, dokolku nekoj ima problem moze da se javi nisto ne gubi od povik ,sekako dokolku saka :) Ima pomognato na mnogu lugje za razlicni problemi.
Pozdrav :)
 
Член од
9 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mnogu ednostavno resenie I spas od diskus hernija,has imav golem problem na l4 l5 so nervacija,na s1 nogata atrofirana uzasni bolki.
No poslem toa se preporodiv,
lov,RIBOLOV,planinarenje,fudbal.
Inaku GI pominav site,Vrcakovski nisto momentalno dejstvo mnogu pari, hair,furan,I made ne. No lekot bil na drugo
 
Член од
12 март 2010
Мислења
201
Поени од реакции
58
Mnogu ednostavno resenie I spas od diskus hernija,has imav golem problem na l4 l5 so nervacija,na s1 nogata atrofirana uzasni bolki.
No poslem toa se preporodiv,
lov,RIBOLOV,planinarenje,fudbal.
Inaku GI pominav site,Vrcakovski nisto momentalno dejstvo mnogu pari, hair,furan,I made ne. No lekot bil na drugo

Koj bil lekot?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.412
Поени од реакции
13.190
Здраво на сите, контакт од Благоја Шизикот Прилеп? Фала
Одете, одете, кај разни шизици и преваранти, ако сакате инвалиди да останете.

Моја топла препорака е да се зафатите со јога и секојдневни вежби. Местачи и слични преваранти никако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom