Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Ја нема комуњаркава замината е со бузле. Јас да сум ко неа ќе се пазам лош глас го бие...помалите женски слаба страна му биле.....ќе и скокне а ?:vozbud:


Иначе во ВЕСНИКОВ ми пише дека комуњаркава му била портпарол и бузле и кажувал шо да пише....точно ?




 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Што мешаш баби и жаби море незаделкан еден ти си забеган од темава и ова со грчкото знаме ако те пали да си пикнеш вгаз јасно и немој да јадеш она што не се јаде никој не е за со грција кутук еден незаделкан како не ти срам да зборуваш неточни работи или те има дупено некој од сдсм.

Хаахаха точно на Канал 5 не е објавено дека ќе има Дуел, а и во програмата не стои дека ќе има дуел.

Хаха се гледа дека не знаете кај сте и што сте море тешко вас уште абер немате ако немате ке ви кажам дуел ке има на КАНАЛ 5 ВО 22:30 организиран од самата телевизија и не серете многу ако се плашите од бузле неизлгвајте на дуел седете си дома.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Хаха се гледа дека не знаете кај сте и што сте море тешко вас уште абер немате ако немате ке ви кажам дуел ке има на КАНАЛ 5 ВО 22:30 организиран од самата телевизија и не серете многу ако се плашите од бузле неизлгвајте на дуел седете си дома.

Ти бе гледаш дека мислењето е дадено во 13:12 часот, а тогаш уште немаа направено измена Канал 5 во програмата.

Како можи да е организиран Дуел, а да биде поканет само еден од кандидатите, то не е дуел, Незнаете што уште какви механизми да употребите. Дуел 30 мин :pos2:

Гледај или сакаш наочари да ти дам :pos:

 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
KAKO PRVO NE E OD TIE LICNOSTI STO SE PLASI OD DUEL BIDEJKI FAKTITE SE NA NEGOVA STRANA A NA DRUGATA STRANA IMA COVEK SO AFERI TOA E ISLAM POZD DO0 TEBE I VISTINATA E OVA



toj e izvesten e cela ova situacija mu e smesna bidejki novinarskata kujna na sdsm raboti mnogu dobro pa zatoa postignuvat i rezultati niz cela makedonija kako sto gi vidovme na 22 mart a ke gi dogledame na 5 april neka prestanat so lagi i nevistini sepak pozd i kiscence do tebe

faraonce beee dete be .... kakva be kujna novinarska na sdsm??? koj gi ima be coek televiziite vo race ??? sitel, nasa tv ili da odam po novinari plateni reketari koi nemaat gram svest i za pari bi ja otepale i sopstvenata majka....inaku kanal5 e televizija na sinot na BORIS STOJMENOV koj e koalicionen partner na vladata na vasiot gwujo znaci kanal 5 e vmrovska televizija sto se dokaza so smenuvanjeto na vasko pop petrevski, aco kabranov i lidija jancevska od urednici na vestite ....nemoj ti se molam da mi zboruvas za potplateni televizii

Ти бе гледаш дека мислењето е дадено во 13:12 часот, а тогаш уште немаа направено измена Канал 5 во програмата.

Како можи да е организиран Дуел, а да биде поканет само еден од кандидатите, то не е дуел, Незнаете што уште какви механизми да употребите. Дуел 30 мин :pos2:

Гледај или сакаш наочари да ти дам :pos:

ODI na stranicata na kanal 5 i ako treba naocari i jas ke ti dadam tebe gorancooooo 22.00 duel na gradonacalnicite na opstina ohrid
22.30 duel na gradonacalnicite na OPSTINA RESEN :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
znaci sepak ke ja bide
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
faraonce beee dete be .... kakva be kujna novinarska na sdsm??? koj gi ima be coek televiziite vo race ??? sitel, nasa tv ili da odam po novinari plateni reketari koi nemaat gram svest i za pari bi ja otepale i sopstvenata majka....inaku kanal5 e televizija na sinot na BORIS STOJMENOV koj e koalicionen partner na vladata na vasiot gwujo znaci kanal 5 e vmrovska televizija sto se dokaza so smenuvanjeto na vasko pop petrevski, aco kabranov i lidija jancevska od urednici na vestite ....nemoj ti se molam da mi zboruvas za potplateni televizii



ODI na stranicata na kanal 5 i ako treba naocari i jas ke ti dadam tebe gorancooooo 22.00 duel na gradonacalnicite na opstina ohrid
22.30 duel na gradonacalnicite na OPSTINA RESEN :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
znaci sepak ke ja bide
Абе ти глуп си :tapp: или така ти чини, мал доказ ти е горниот пост, некаде до 14:00 часот не беше внесен дуелот во програмата на канал 5. Не ми се пали.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
faraonce beee dete be .... kakva be kujna novinarska na sdsm??? koj gi ima be coek televiziite vo race ??? sitel, nasa tv ili da odam po novinari plateni reketari koi nemaat gram svest i za pari bi ja otepale i sopstvenata majka....inaku kanal5 e televizija na sinot na BORIS STOJMENOV koj e koalicionen partner na vladata na vasiot gwujo znaci kanal 5 e vmrovska televizija sto se dokaza so smenuvanjeto na vasko pop petrevski, aco kabranov i lidija jancevska od urednici na vestite ....nemoj ti se molam da mi zboruvas za potplateni televizii

KAKO PRVO ZA DUEL TREBASE DA BIDE IZVESTEN VOLKANOVSKI TOA NE SE SLUCI ZNACI NESTO NE E VO RED NEKOJ IGRA VALKANO RAZBIRAS DUEL NE E ZAKAZAN A STO E POSTRASNO NE NI PONUDEN OD SEGASNIOV PAPA
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Sramota sto ne otide Misko, izgleda dosta se isplasil da ne bide izrezilen od Buzle.
Moze voditelite vo ohrid da gi lazi deka bil albanija, vo 8 casot go vidov, moze togas odel albanija, ili kako sto kaza idniot gradonacalnik, otiden bese da frla letki:pos2:
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
Ama slucajno izbrani za anketata.......Posebno Tomce Petkovski! A i Plevnes moze slucajno go zateknaa kako se seta vo opustosenoto Otesevo!I daj nekoj neka mi kaze kade gradonacalnikot Buzlevski vlozil 600 milioni denari,vo koja infastruktura,koga ulicite se so dupki ko krateri?!
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Ama slucajno izbrani za anketata.......Posebno Tomce Petkovski! A i Plevnes moze slucajno go zateknaa kako se seta vo opustosenoto Otesevo!I daj nekoj neka mi kaze kade gradonacalnikot Buzlevski vlozil 600 milioni denari,vo koja infastruktura,koga ulicite se so dupki ko krateri?!
Tomce i Plevnes ne bea slucajno najdeni, bea specijano prasani za posebni prasajna, za razvoj na prespa i Akvapura!
Zemi programa od Buzle, pisuva tamu kade kolku e vlozeno pa napravi eden esap:helou:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
sto programa sedi be kakva akvapura kakvo otesevo se e zapusteno nemas aber sto zboris ti
Dragoljub bate odi lepi be plakati, ne si ti za forum!
Neli go slusna plevnes sto kaza, deka e vo finalna faza ratifikuvanje na dogovorot koj tvojata vlada go koci postojano.
I plevnes da ne e potplaten od Buzle da lazi kako ovie investitorite sto gi nisi Gwujo i posle isceznuvaat:tapp:

Drugo mi bese muabetot, gi dofrlaa Misko i Konjot letkite?
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Dragoljub bate odi lepi be plakati, ne si ti za forum!
Neli go slusna plevnes sto kaza, deka e vo finalna faza ratifikuvanje na dogovorot koj tvojata vlada go koci postojano.
I plevnes da ne e potplaten od Buzle da lazi kako ovie investitorite sto gi nisi Gwujo i posle isceznuvaat:tapp:

Drugo mi bese muabetot, gi dofrlaa Misko i Konjot letkite?
VIDI SSAKAM LEPAM PLAKATI SLOBODNO JAS MNOGU ZNAM IMAM VREME I ZA PLAKATI I ZA FORUMOV I ZA SE TOA E SE DOGOVORENO STO SE RAZBIRA PLENES OD POLITIKA KOJA VLADA GLEDAJ OPSTINATA STO I E BLOKIRANA SMETKATA TIE NE MOZAT EDNA SMETKA DA ODBLOKIRAT NE DRUGO
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
туку остајте се дајте речетему на мишко и така е албанија нека донеси по некоја пумпа за вадење тука скапи се...

тешко....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom