Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
AJDE NEKA SE REGISTRIRA USTE NEKOJ SO MOJOT PA DA SE ZADOVOLI DA SI GO STAVI KAJ SAKA ALI CEL DEN DA MU KISNI SELJAK .........
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
AJDE NEKA SE REGISTRIRA USTE NEKOJ SO MOJOT PA DA SE ZADOVOLI DA SI GO STAVI KAJ SAKA ALI CEL DEN DA MU KISNI SELJAK .........
DEKA SI SELJAK NEVOSPITAN PERVEZEN KAKO I SEGASNOOT GRADONACALNIK SE GLEDA PO TEBE SVESTETE SE NE ZIVEETE VO 19 VEK I PAZI STO ZBORUVAS
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
na segasniot gradonacalnik mozi samo da mu se fati koj saka i da vika fala ti mozi uste ednas :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::drk::baeh::baeh::baeh:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
na segasniot gradonacalnik mozi samo da mu se fati koj saka i da vika fala ti mozi uste ednas :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::drk::baeh::baeh::baeh:
KKAO PRVO GLEDAM DEKA SI OD PLANINA LSEZEN NEMAS DOMASNA KULTURA ZNAES DEKA OVA GO CITAT I LICNOSTI OD PONEZNIOT POL A SEGASNIOV ZA IDEN KE VIDIME KOJ KE E DA NE SI MNOGU SIGUREN I MISLI STO ZBORUVAS OTI NEMAS 3 CISTI VO GLAVATA

VIE JA DOBIVTE BITKATA NO NIE KE JA DOBIEME VOJNATA
 

toniresen

red wings
Член од
27 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
KKAO PRVO GLEDAM DEKA SI OD PLANINA LSEZEN NEMAS DOMASNA KULTURA ZNAES DEKA OVA GO CITAT I LICNOSTI OD PONEZNIOT POL A SEGASNIOV ZA IDEN KE VIDIME KOJ KE E DA NE SI MNOGU SIGUREN I MISLI STO ZBORUVAS OTI NEMAS 3 CISTI VO GLAVATA

VIE JA DOBIVTE BITKATA NO NIE KE JA DOBIEME VOJNATA
taka e faraonce toa ti bese dobra fraza so bitkata i vojnata i navistina treba da se pazi na recnikot sto go koristat clenovite ali nema zamerki normalno ako si faten vo tesnec togas ne koristis konvencionalni sredstva taka da mozi da mu se prosti posto navistina ja gubat vojnata :)
 
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
AUUUUU KOLKU KOMENTARI ZA NEKOJ KOJ NE VREDI NI IMETO DA MU SE SPOMENE..... BUZLE UBAVO SI SEDESE VO SK, SEGA MOZE KE TE KANDIDIRAA ZA GRADONACALNIK NA SK. A BAS UBAVO KE IM DOJDESE EDEN GOLEM LAZGO KAKO TEBE. VO RESEN JA PRAVESE AKVAPURA ILI STO TI ZNAEME NIE, A TAMU MOZE I DIZNILEND KE GO DONESESE. A SIROT TI POGOLEM KLOVN OD TEBE NEMA NI VO CRTANITE FILMOVI. A DEKA NA KRAJOT KE BIDES KLOVN I KE TI SE SMEAT I VO RESEN GO ZNAE CELA MAKEDONIJA.
DJABE TI SE SITE ZAKANI I PRITISOCI I PRAKANJE NA TVOITE EMISARI PO KUKITE NA SIROTITE GRAGANI OD RESEN.
HRABRO RESENCANI
KLOVNOT BUZLE ZAMINUVA
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
AUUUUU KOLKU KOMENTARI ZA NEKOJ KOJ NE VREDI NI IMETO DA MU SE SPOMENE..... BUZLE UBAVO SI SEDESE VO SK, SEGA MOZE KE TE KANDIDIRAA ZA GRADONACALNIK NA SK. A BAS UBAVO KE IM DOJDESE EDEN GOLEM LAZGO KAKO TEBE. VO RESEN JA PRAVESE AKVAPURA ILI STO TI ZNAEME NIE, A TAMU MOZE I DIZNILEND KE GO DONESESE. A SIROT TI POGOLEM KLOVN OD TEBE NEMA NI VO CRTANITE FILMOVI. A DEKA NA KRAJOT KE BIDES KLOVN I KE TI SE SMEAT I VO RESEN GO ZNAE CELA MAKEDONIJA.
DJABE TI SE SITE ZAKANI I PRITISOCI I PRAKANJE NA TVOITE EMISARI PO KUKITE NA SIROTITE GRAGANI OD RESEN.
HRABRO RESENCANI
KLOVNOT BUZLE ZAMINUVA
Se slozuvam dobro ke bese da si sedi vo Skopje a nas Resencani da ne ostai mirno da si ziveeme bez nego.Sega saka so site sili da bide povtorno gradonacalnik ama aj da vidime dali ke e taka.Site se protiv nego jas neznam zosto ne si se povlece tuku saka da se srami.
Vo prviot krug ja dobi bitkata ama kako sto rece faraonce vojnata ke ja zagubi na 5 april.Sigurna sum deka Misko ke pobedi.Lugeto veke ne mu se plasat i pokraj site pritisoci a i netreba da mu se plasat.Silata e vo glasot na narodot.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
da se slozite vo eden kos i sose toj konjanovski koj go donesovte da mu se zakanuva na lugeto ovde i vo golema reka toptan site se gleda koj brka luge za glasovi po edna nedela e ovde oti ne ste sposobni za nisto pa barate luge od strana ostaj toa sose obezbduvanje lele se uplase nekoj neka dojdi kaj mene doma da se zakanuva ziv nema da izlezi nieden da vi se pluknam vo diktatorot .celo plake se sobralo za da vladee so resen i prespa erede do kaj dojde drzavata.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ќе треба повеќе од пола Преспа да оди топтан во Голема река :pos::pos::pos:
 
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
da se slozite vo eden kos i sose toj konjanovski koj go donesovte da mu se zakanuva na lugeto ovde i vo golema reka toptan site se gleda koj brka luge za glasovi po edna nedela e ovde oti ne ste sposobni za nisto pa barate luge od strana ostaj toa sose obezbduvanje lele se uplase nekoj neka dojdi kaj mene doma da se zakanuva ziv nema da izlezi nieden da vi se pluknam vo diktatorot .celo plake se sobralo za da vladee so resen i prespa erede do kaj dojde drzavata.
HAHAHA USTE IMAS LICE DA KAZUVAS ZA PLAKANITE. PA SO TIE PLAKANI TOJ GI RABOTI NIVITE I DVOROVITE MU GI RANAT KUCINJATA I STO USTE NE. DOSTA MU SE ARGATI I AMALI PA USTE I GI VREGJATE. NO AKO, TAKA I ZASLUZUVAAT ZOSTO NEMAAT SVOE JAS.
HRABRO RESENCANI
KLOVNOT BUZLE (BOZO) ZAMINUVA
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
samo mozam da kazam deka samo eden e vo pravo i toa APOKALIPTO:toe:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Se slozuvam dobro ke bese da si sedi vo Skopje a nas Resencani da ne ostai mirno da si ziveeme bez nego.Sega saka so site sili da bide povtorno gradonacalnik ama aj da vidime dali ke e taka.Site se protiv nego jas neznam zosto ne si se povlece tuku saka da se srami.
Vo prviot krug ja dobi bitkata ama kako sto rece faraonce vojnata ke ja zagubi na 5 april.Sigurna sum deka Misko ke pobedi.Lugeto veke ne mu se plasat i pokraj site pritisoci a i netreba da mu se plasat.Silata e vo glasot na narodot.
SE SLOZUVAME SITE NO NA OVAJ SAJT NE BI TREBALO DA OSTAVAT LICNOSTI KAK0O VRAGOT DA IZRAZUVA NEKOI ZBOROVI OD KOI SE SRAMAM JAS NE KAMOLI ZENSKIOT PONEZEN POL NEMA VRSKA NE E CIVILIZIRAN I NE ZNAE STO ZBORI SEPAK POZDRAV DO TEBE NAJGOLEM A BUZLE MU SE BROJAT DENOVITE TOJ VIKA PRESPA VO SRCETO RACETE VO BUCETOT

da se slozite vo eden kos i sose toj konjanovski koj go donesovte da mu se zakanuva na lugeto ovde i vo golema reka toptan site se gleda koj brka luge za glasovi po edna nedela e ovde oti ne ste sposobni za nisto pa barate luge od strana ostaj toa sose obezbduvanje lele se uplase nekoj neka dojdi kaj mene doma da se zakanuva ziv nema da izlezi nieden da vi se pluknam vo diktatorot .celo plake se sobralo za da vladee so resen i prespa erede do kaj dojde drzavata.
KAKO PRVO ZAKANITE STIGNUVA USTE VO PRVIOT KRUG OD STRANA NA BUZLEVSKI I KOMPANIJA DA OSTAVIME NA STRANA PARI SE ISFRLE I TE MOLAM NEMOJ NIKOJ DA NAVREDUVAS BIDEJKI NIE SAMO DIKUTIRAME NE TREBA DA NAVREDUVAME I KARAME BIDEJKI SITE ZIVEEME VO RESEN TREBA I NA ULICA UTRE DA SE VIDIME MISLAM SE RAZBIRAME SEPAK POZD DO TEBE
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
ajde nemam potreba pojke ovde sto da zagovaram so luge koi gledaat pravo samo ni levo ni desno isprani mozoci od strana na gujo i kompanijata koja siri ednoumie taka da papa i ke cestito da vi e porazot,ajde giti sega.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
HEHE NAJNOVO POGLEDAJTE NA STRANICATA NAKANAL 5 PISUVA DEKA KE IMALO DUEL TELEVIZISKI MEGU BUZLEVSKI I VOLKANOVSKI TOA NE E TOCNO TOA E SAMO USTE EDNA VALKANA IGRA NA BUZLEVSKI DA SE PRAVDA DEKA VOLKANOVSKI NE PRIFATIL A TOJ BUZLEVSKI JAS SAKAM DA IZLEZE NA DUEL AMA STO KE ZBORUVA DEKA NEMA AKVAPURA IMA SAMO ZICI I STOLBOVI

ajde nemam potreba pojke ovde sto da zagovaram so luge koi gledaat pravo samo ni levo ni desno isprani mozoci od strana na gujo i kompanijata koja siri ednoumie taka da papa i ke cestito da vi e porazot,ajde giti sega.
AJ VIDI NA KANAL 5 PISUVA VECER VO 22 30 KE IMA DUEL A TOA E DEZINFORMACIJA ZA POSLE VASIOT BUZLEVSKI DA RECE MISKO NE PRIFATI HEHE STARI IGRI SE TIE
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
da vasiot prifate zimi lani a ako ne odi misko tamu znaci buzle e kriv ti be salam si ili taka ti cini more
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom