Дизајнирана тоалета - да или не?

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Дами, девојки . . убавици . . во битни мигови од животот битно ли ви е да изгледате “скоцкани“, дотерани и да се чувствувате средено од глава до пети? И што мислите дали облеката на момент може да го направи човека да се чувствува cool и фино во своја кожа, ако е така - колку би издвоиле од својот буџет за една добра тоалета, било од бутик, било по нарачка од креатор, али реално ... пошо сепак сме Македонија . . . ;)
 
T

Tetro

Гостин
колку би издвоиле од својот буџет за една добра халиња, било од бутик, било по нарачка од креатор, али реално ... пошо сепак сме Македонија . . . ;)
Во Македонскиот речник, нема зборче халиња.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.803
Поени од реакции
1.233
Дами, девојки . . убавици . . во битни мигови од животот битно ли ви е да изгледате “скоцкани“, дотерани и да се чувствувате средено од глава до пети? И што мислите дали облеката на момент може да го направи човека да се чувствува cool и фино во своја кожа, ако е така - колку би издвоиле од својот буџет за една добра тоалета, било од бутик, било по нарачка од креатор, али реално ... пошо сепак сме Македонија . . . ;)
Дизајнирана тоалета...
А јас мислев за WC зборуваш... :(
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.807
Фустан бре девојче...ФУСТАААН....никакви хаљини...ни тоалети...ни г** папири....срамота...основни работи да не се знаело...слабо македонскиот слабо.:)
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Луѓе темава се претвори во сеир уште не почната :( :S
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Скоцкана од глава до пети!!!!Јас мислам дека нема жена која не би се чувствувала прекрасно во такво издание.Само што јас сум повеќе за она "што и да носиш ќе изгледа прекрасно-само доколку е правилно искомбинирано". Верувам дека секој од нас барем еднаш во животот бил сведок на лошо издание во смисол на најскапи марки или брендови и сето тоа изгледало премногу кич.

И да одговорам на прашањето:
Од својот буџет би издвоила најмногу 500 евра за фустан од кој би ми застанал здивот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom