Диети и слабеење

Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Абе ја ширел не ширел нема да ви ги намалам калориите на хамбургерот. Вие си знаете.

Се знае што е најточно - ако се даде примерок на испитување. А не овој ми кажа оној ми кажа абе слобоно јадете 100 калории има ич гајле да немате!!!!! Диетален е!!!!!
--- надополнето: Jun 16, 2011 7:39 PM ---
Big Mac-от од McDonalds ти е 214 грама и има 540 калории.
4000 калории = 8 хамбургери

Не шири дезинформации на твои лични видувања.
Арно рече... кога ќе се измери.
540 калории не може да биде ни само лебчето....

Што мисиш овие канаѓаните го измислија тоа дека има 3800? Онака им текнало... Па пишува на мени во Канада колку калории има еј!!!
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
ХАМБУРГЕР:
Лепчето е највеќе 150 калории, земичка како на сендвич од повеќето сендвичари има 125 калории.
Плескавицата е највеќе 130 калории, плескавица како на сендвич од повеќе сендвичари има 125 калории.
Компирите се највеќе 175 калории, ставаат ко неполна шака во повеќето случаја така да 150 калории.
Краставица+патлиџан како и секаде има по највеќе 3 парчиња - 15 калории.
Павлака или сличен намаз највеќе 35 калории.
Тоа ти е отприлика 450 калории. Таков јас јадам двапати месечно, мераци.
Али сега иде лошата ствар - сендвичот од рацете на дада ми :|
Прскат од тој мајонез, абре сигурно 3 супени лажици, во тој случај 150 калории.
Ќечапот не е изоставен, + 50 калории.
Ајде и сенф да не биде покусо + 15-20 калории.
Еј, дада успешно внесе [а и повеќето јадат така] само 770 калории. Диетално, нема што.
ФРАНЦУСКИ:
Наместо плескавица, салама од 60 калории и ајде кашкавал 40, значи -25 калории од плескавицата. Пак горе-долу исто.

Тоа е дилемата околу сендвичи. На здравје!
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Абе ја ширел не ширел нема да ви ги намалам калориите на хамбургерот. Вие си знаете.

Се знае што е најточно - ако се даде примерок на испитување. А не овој ми кажа оној ми кажа абе слобоно јадете 100 калории има ич гајле да немате!!!!! Диетален е!!!!!
--- надополнето: Jun 16, 2011 7:39 PM ---

540 калории не може да биде ни само лебчето....

Што мисиш овие канаѓаните го измислија тоа дека има 3800? Онака им текнало... Па пишува на мени во Канада колку калории има еј!!!
Дај да видиме тогаш што е како е. Цел оброк може да содржи и 5000 калории, ама дај да видиме што е. Ти зборуваш за хамбургер. А ти идеш да земеш хамбургер од Канада секој ден ?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Абе ја ширел не ширел нема да ви ги намалам калориите на хамбургерот. Вие си знаете.

Се знае што е најточно - ако се даде примерок на испитување. А не овој ми кажа оној ми кажа абе слобоно јадете 100 калории има ич гајле да немате!!!!! Диетален е!!!!!
--- надополнето: Jun 16, 2011 7:39 PM ---

540 калории не може да биде ни само лебчето....

Што мисиш овие канаѓаните го измислија тоа дека има 3800? Онака им текнало... Па пишува на мени во Канада колку калории има еј!!!
Оф леле мори мајко.. Не мешај САД и Канада со Македонија.. Поинаку се прават во Мек Доналс поинаку во 7мица..

Едно лепче колку калории има ај жити се просветли ме. Повеќе од 150 неможе да има како што кажаа.. Дај прекини со вакви информации кои ни самиот не ги знаеш..

Бајаѓи калории истрошив дур го напишам ова :D :D
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Не тресете зелени не може да има 4000 калории во хамбургер.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Еве нешто без многу калории има да ви се допадне сигурно, замена за месо појака од сојата....

Japanese scientist creates edible meat alternative made from recycled human waste

Thursday, June 16, 2011 by: Ethan A. Huff, staff writer

Learn more: http://www.naturalnews.com/032715_turd_steaks_human_waste.html#ixzz1PX3TeK3x
--- надополнето: Jun 17, 2011 11:46 AM ---
Еве уште нешто интересно:
True fact: A common ingredient in commercial breads is derived from human hair harvested in China

Learn more: http://www.naturalnews.com/032718_L-cysteine_commercial_bread.html#ixzz1PX6eBKsA
 
М

Мартин`

Гостин
Смалив 2 кила за нешто помалце од една недела, исфрлив од исхрана само сокови и благо и намалив со леб и ете одма резултати. Имав нешто вишок само околу стомакот па затоа и почнав да внимавам на хранава, и 30-тина минути дневно орбитрек на ова додадов ..
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Смалив 2 кила за нешто помалце од една недела, исфрлив од исхрана само сокови и благо и намалив со леб и ете одма резултати. Имав нешто вишок само околу стомакот па затоа и почнав да внимавам на хранава, и 30-тина минути дневно орбитрек на ова додадов ..
Само зелен чај за салото, пиј по две шолји дневно едно две недели, ќе збориме после.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Сака спотнување на дупот секое слабеење, кога пред 7-8 години активно се занимавав со спорт можев да изедам два пати неделно три џамбо пици, два хамбургери и осум тулумби и се тоа да го залеам со 2 литри кока кола во 1 часот навечер и да да немам гајле зошто трчав по 100 километри неделно.

Сега јадам 2 пати дневно од кој еден оброк ми е 600-700 калории ама одам 4 километри пешки во една недела и не можам да ослабам 1 килограм за три месеци.

Формулата е таа троши повеќе калории отколку што внесуваш
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Смалив 12 кила за еден месец,сега планирам да направам тело како никогаш досега.Беше тешко но успеав.
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Смалив 12 кила за еден месец,сега планирам да направам тело како никогаш досега.Беше тешко но успеав.
Woooow! Како успеа толку брзо да ослабиш?
Иначе, полека со слабеењето, не се препорачува слабеење повеќе од 1 килограм неделно, сепак е голем шок за организмот.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Смалив 12 кила за еден месец,сега планирам да направам тело како никогаш досега.Беше тешко но успеав.
Дај подели тајната, зошто треба да ослабнем 3-4 кила до летово :D
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас за 3 месеци имам ослабнато 30 кила.Бев најдобар со 96 кила и мускули што можеше секој да ми завидува.Не продолжив мислев ех доста е го достигнав врвот.Но згрешив,требаше да продолжам барем стомакот да го направам зашто ми се гледаше.Тајната е во програмата наречена тренинг со високо напрегање.20 минути кардио ама јако да се испотиш како да си во пустина,потоа тренинг со тоа што можеш најтешко да го дигнеш па намалуваш -10 кила и пак исто 3 пати така.Пауза 1:30 мин и да видиш за месец какви резултати ќе имаш.
Мојот план е следниов во теретана
1 ден:Грб(стомачни опција не вежбам дур не го стопам салото)
2 ден:Кардио(20-30 мин)
3 ден:Нозе(стомачни опција)
4 ден:Гради
5 ден:Рамо
6 ден:Раце(бицепс и трицепс).Плус во секој тренинг обавезно кардио.Салото се топи на срцев ритам од 120-140 најефикасно.Запомнете исто дека 6 дена работа 1 ден за себе во кој ќе јадете што сакате :),плус исхраната е најважна 2 гр протеин на секој килограм,0,5 гр масти на кг и 2.5 гр јаглехидрати на кг.Ако сака некој ќе му го пратам планот.
--- надополнето: Jun 17, 2011 10:25 PM ---
Woooow! Како успеа толку брзо да ослабиш?
Иначе, полека со слабеењето, не се препорачува слабеење повеќе од 1 килограм неделно, сепак е голем шок за организмот.
Нема шок за организмот,баш спротивно добив многу.Имам повеќе кондиција,повеќе самодоверба и уживам во тоа.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.100
Ах море си треба и физичка активност, кој како сака нека вика. Со вежбање повеќе се зацврстува телото. Зимава качив некое килце плус и држев диета да се вратам во нормала, 5-6кг беа во прашање. Започнав со диета ама не вежбав, симнав 3-4кг и се откажав. Потоа се префрлив на вежбање, вежбав на орбитрек и ставав појас околу стомакот, помага го топи вишокот. Јадев нормално само го избегнував благото кое искрено ми е слаба точка, туку зборот ми беше дека со вежбањето имаше повеќе резултати од со диетата. Помага во обликување и зацврстување на телото а вежбав некое време и тае бо, ама лоша навика имам што не сум постојана.Значи тоа е лекот храни се здраво,не се прејадувај и секако физичка активност и ќе се одржува тежината додека со диетата е поинаку, се враќаат килограмите по престанувањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom