Детоксикација, марихуана, тест - помош!

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.188
Земи мочка од другар/ка некој/а што е чист/а во кондом и чао пријатно. Иако најдобро е да си кажеш отворено да не фрлаат луѓето пари за тестови.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Дали некој знае каде можам во Скопје да направам тест за дрога
 
Член од
22 октомври 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
и колку пари фрли за тест на токсикологија другарче?
 

Patrick Star

Гастрабајтер
Член од
24 април 2014
Мислења
16
Поени од реакции
8
Здраво дечки... Имам пушено 10-15 пати од јануари, но паузирав 7 недели и сега последен пат ми беше пред 2 недели... Како да се исчистам побрзо и ако е можно, дали сум исчистен?

П.С: Пијам јогурт секојдневно,мочам многу,пијам течности...

Ви благодоарам за вниманието :)
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Дошло до степен да посумљаат у вас дека пушите марихуана и сакаат да ви праат тест за дрога? Грешката е што сте дозволиле да дојде до тоа дереџе да ве приметат вашите родители. А, кога веќе дошло до тоа боље кажете си отворено, седнете и направете муабет, ќе ви се лутат недела, две, па и месец дена, после тоа ќе им помине. Касно е сеа да зимате мочка од мачорот или да се противите да не идете на тест шо ќе испадне дабетер посумљиво.
 

Patrick Star

Гастрабајтер
Член од
24 април 2014
Мислења
16
Поени од реакции
8
Дошло до степен да посумљаат у вас дека пушите марихуана и сакаат да ви праат тест за дрога? Грешката е што сте дозволиле да дојде до тоа дереџе да ве приметат вашите родители. А, кога веќе дошло до тоа боље кажете си отворено, седнете и направете муабет, ќе ви се лутат недела, две, па и месец дена, после тоа ќе им помине. Касно е сеа да зимате мочка од мачорот или да се противите да не идете на тест шо ќе испадне дабетер посумљиво.
Како што спомнав, моите никогаш немаат посумњато во мене, само чисто информативно ме интересира дали сум исчистен и ако не сум што да правам за побрзо да се исчистам, но очигледно малку повеќе ќе почекам затоа што не е активна темата :)
 
Член од
8 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
da ve prasam...sum pusel pred 2 godini nekolku pati i sega sakaat da mi pravat test..dali ke pokaze nesto?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Како што спомнав, моите никогаш немаат посумњато во мене, само чисто информативно ме интересира дали сум исчистен и ако не сум што да правам за побрзо да се исчистам, но очигледно малку повеќе ќе почекам затоа што не е активна темата :)
Хаха немај гајле одприлика за 2 до 3 дена исчезнуваат сите показатели дека си пушел :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Хаха немај гајле одприлика за 2 до 3 дена исчезнуваат сите показатели дека си пушел :)
Kako be 2 do 3 dena, koj ve lazhel taka? Minimum 7 dena treba da projdat, od 7 do 12 dena za chistenje formalno za thc test. Inache kako supstanca ti stoi u mozok 60 dena a vo mokracha i krv od 7 do 12/ 15 dena, zavisi kolku si vnesol kolichevstvo na thc.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Kako be 2 do 3 dena, koj ve lazhel taka? Minimum 7 dena treba da projdat, od 7 do 12 dena za chistenje formalno za thc test. Inache kako supstanca ti stoi u mozok 60 dena a vo mokracha i krv od 7 do 12/ 15 dena, zavisi kolku si vnesol kolichevstvo na thc.
Па 2 до 3 дена со оглед дека дечкото вели П.С: Пијам јогурт секојдневно,мочам многу,пијам течности...
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Dzabe e toa... si treba vreme da projde u sklop so konzumiranje technosti i sl. :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Имам слушнато а не знам колку е вистина дека може до 30 дена да покаже на тест на мокрача, а на влакно од коса на пример 4 месеци до година. Но тоа е најверојатно со честа употреба, од еднаш не би требало толку да стои :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Имам слушнато а не знам колку е вистина дека може до 30 дена да покаже на тест на мокрача, а на влакно од коса на пример 4 месеци до година. Но тоа е најверојатно со честа употреба, од еднаш не би требало толку да стои :)
Do dve godini od vlakno mozhe da pokazhe testot, ali e skup i ne e namenet za Marihuana. A mozhe i do 30 dena so kvaliteten test za thc da pokazhe ali voobichaeno do 2-3 nedeli posle konzumiranje si nechist od treva. :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Епа јас од искуство кажувам дека после 3 дена кај мене тест за ТХЦ не покажал ништо сумливо така да.. :)[DOUBLEPOST=1400243886][/DOUBLEPOST]Со мокрача правам муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom