Детална анализа на црн дроб - каде?

  • Креатор на темата Само Човек
  • Време на започнување
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Само гледај да биде приватна, оти може да добиеш резултати од друг пациент во "државните", или да добиеш резултати без да ти направат анализа. У последно време и тоа може да се случи, а ти после тоа појма да си немаш.
Не би рекла, мене во приватна клиника ми дадоа резултати пред умирање и тоа неколку пати "препроверени", во државна отидов истиот ден, резултати џам. Мој предлог ти е ако ти се чека и губат живци да си направиш испитување во државна.
 
T

Tetro

Гостин
Не би рекла, мене во приватна клиника ми дадоа резултати пред умирање и тоа неколку пати "препроверени", во државна отидов истиот ден, резултати џам. Мој предлог ти е ако ти се чека и губат живци да си направиш испитување во државна.
Можда не е до резултатите, туку вољата за живот. Во Вашиот случај.
Но, секој со своето искуство.

ОТ: Државна" не сакаа да го погледнат пациентот, стар оти, и викаа дека ќе си замине брзо,... после тоа со мала терапија процвета на пролет, се подмлади и почна да трча дури. Си поживеа така уште 7-8 години.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Можда не е до резултатите, туку вољата за живот. Во Вашиот случај.
Но, секој со своето искуство.

ОТ: Државна" не сакаа да го погледнат пациентот, стар оти, и викаа дека ќе си замине брзо,... после тоа со мала терапија процвета на пролет, се подмлади и почна да трча дури. Си поживеа така уште 7-8 години.
не знам како да го сфатам ова...но добро, ја сум секогаш за приватни клиники и знам колку е очајна состојбата во државната болница, ама за реагенси за испитувања се посигурни.
--- надополнето: 14 април 2012 во 19:21 ---
Се чека ред,колку се плаќа,сакам да правам на белите дробови.
не се чека ич, ден два унапред закажуваш телефонски. Цената е околу 300 евра мислам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom