Денешните мажи...

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
langelina; те молам потсети ме дека живееме во иста држава или барем на иста планета со машкиве од форум :)
За жал, се соаќам како да сум на Јупитер кога се зборува за машко-женски односи.

Види, јас не сум некоја попалена тинејџерка која чула, а не разбрала, ниту пак се расправам само затоа што некој е машко, а јас сум женско. Фаранг на пример, се’ што рече човекот, се’ му е на место. И сега како да го ставам у исти кош со некој како боксерот?

Арно вели: Спознај се себеси. Јали преку корпи, јали преку терапевт.

Мажите себеси не се познаваат. И од самиот старт се’ е погрешно. Како некој кој не се познава, може да знае на која да се пушти и што да очекува?!
Тие ни не знаат што сакаат. Еве, го прашуваш сусаро како тој освојува женска, а се прави на тошо, демек тоа е приватна работа, и ја префрла топката, помило му е да збори за тоа како цурите се ебаваат наоколу, додека тој посматра.
 
L

Luki Junior

Гостин
На прашањата за как освојуваме (Иако не ме ареса идејата да освојам некој, оти ме потсеќа оти требе да сам надмоќен... ама нема врска)....

Јас и кажувам оти ја аресам како мома и ја питам може ли да излеземе на кафе/чајче/пиво/пикник/возејне точок или шо точно ми каже оти и се ареса низ маабет.

Најчесто одговоро е не. :(:(:(
Ама чат пат има и да. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За жал, се соаќам како да сум на Јупитер кога се зборува за машко-женски односи.

Види, јас не сум некоја попалена тинејџерка која чула, а не разбрала, ниту пак се расправам само затоа што некој е машко, а јас сум женско. Фаранг на пример, се’ што рече човекот, се’ му е на место. И сега како да го ставам у исти кош со некој како боксерот?

Арно вели: Спознај се себеси. Јали преку корпи, јали преку терапевт.

Мажите себеси не се познаваат. И од самиот старт се’ е погрешно. Како некој кој не се познава, може да знае на која да се пушти и што да очекува?!
Тие ни не знаат што сакаат. Еве, го прашуваш сусаро како тој освојува женска, а се прави на тошо, демек тоа е приватна работа, и ја префрла топката, помило му е да збори за тоа како цурите се ебаваат наоколу, додека тој посматра.
Исто се чувствувам. На крајот од секој муабет излегува сите се ебаваат, сите се курви, али така зборат луѓето одоколу, не сум видел. Не и се пуштам оти се курчи, ете видов тројца и се пуштија ги откачи, јас си ја допив пијачката и си заминав. Шта речи.
 
L

Luki Junior

Гостин
Е послето е малко приватно за споделувајне тук...
Маабети, погледи, зафрканции, “случајни“ допири, двосмислени зафрканции, малко некуроболие за да има взаемна почит, малко џентлменски пристап (не ного па ќе те напраат педер и папучар), и убави прикаски за добра ноќ за идиличнио живот на село. :D:D:D:D:D

едит... А ако ме одбие, да си е жива и здрава, ќе си најде поарен од мене. :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
leandra
така е.
Ај да видиме можеби Луки ќе каже некое поѕитивно искство.
--- надополнето: 6 март 2013 во 15:03 ---
Е послето е малко приватно за споделувајне тук...
Маабети, погледи, зафрканции, “случајни“ допири, двосмислени зафрканции, малко некуроболие за да има взаемна почит, малко џентлменски пристап (не ного па ќе те напраат педер и папучар), и убави прикаски за добра ноќ за идиличнио живот на село. :D:D:D:D:D

едит... А ако ме одбие, да си е жива и здрава, ќе си најде поарен од мене. :)
Алал да ти е бе тета.Се’ дозирано. :)
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831
За жал, се соаќам како да сум на Јупитер кога се зборува за машко-женски односи.

Види, јас не сум некоја попалена тинејџерка која чула, а не разбрала, ниту пак се расправам само затоа што некој е машко, а јас сум женско. Фаранг на пример, се’ што рече човекот, се’ му е на место. И сега како да го ставам у исти кош со некој како боксерот?

Арно вели: Спознај се себеси. Јали преку корпи, јали преку терапевт.

Мажите себеси не се познаваат. И од самиот старт се’ е погрешно. Како некој кој не се познава, може да знае на која да се пушти и што да очекува?!
Тие ни не знаат што сакаат. Еве, го прашуваш сусаро како тој освојува женска, а се прави на тошо, демек тоа е приватна работа, и ја префрла топката, помило му е да збори за тоа како цурите се ебаваат наоколу, додека тој посматра.
znaci jas treba da se preispituvam sebii si zosto ne sum prisol na nekoi koi odjebale 3 grupi na maski pred mene po moabetov taka ra ne tie sto gi odbile site sto im sestaile
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
znaci jas treba da se preispituvam sebii si zosto ne sum prisol na nekoi koi odjebale 3 grupi na maski pred mene po moabetov taka ra ne tie sto gi odbile site sto im sestaile
Не. Треба да видиш каков си и што сакаш. Себеси треба да се преиспиташ заради себе, не заради некои девојки кои одјебале три групи.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Исто се чувствувам. На крајот од секој муабет излегува сите се ебаваат, сите се курви, али така зборат луѓето одоколу, не сум видел. Не и се пуштам оти се курчи, ете видов тројца и се пуштија ги откачи, јас си ја допив пијачката и си заминав. Шта речи.
Ти да си на негово место во таа ситуација после курчењето, играњето кур-ташак, откачување на тројца, билдањето на его и глумење пичкетина пред твои очи од страна на фуфиците би им се пуштила?
 
L

Luki Junior

Гостин
Ти да си на негово место во таа ситуација после курчењето, играњето кур-ташак, откачување на тројца, билдањето на его и глумење пичкетина пред твои очи од страна на фуфиците би им се пуштила?
Би ја питал, зашо им репна систематски педантни корпи на 3цата пред мен, и ако са направиле грешка каква е била за ти да си знаеш и да не ја правеш? :D:D:D
 
F

FARANG

Гостин
Јас тоа одамна го викам. Светци има само на форумов, се друго е каша попара не се знае кој со кого е и зошто е. Ако не сега за три години од почеток на врската едниот вара. Каков брак какви бакрачи, тој тип на брак не постои одамна.
И кога ќе ве прочитам дека за жена одбирате поштена се прашувам каде ги наоѓате поштениве? И која е гаранцијата дека цел живот ќе останат такви поштени?
Дајте једну лошу, којој ради машта.....

Џабе збориш..............................
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Ти да си на негово место во таа ситуација после курчењето, играњето кур-ташак, откачување на тројца, билдањето на его и глумење пичкетина пред твои очи од страна на фуфиците би им се пуштила?
Тој не ни требало да чека. Се’ се сведува на посматрање и оговарање. Тоа е жалното.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom