Демолирање на Косово поради списание за секс

Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Група од верски фанатици и хулигани упадна во просториите каде требало да се промовира издание на списание чија главна тематика ќе биде сексот.

 
N

NikolaMKD91

Гостин
Во независно и демократско Косово ова е максимун слобода и толеранција на пресот !
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Списанието повеќе ќе имаше материјал за хомосексуалците, ќе пишуваше за нивните права!
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Списанието повеќе ќе имаше материјал за хомосексуалците, ќе пишуваше за нивните права!
Машала, имаме некој од редакторите на списанието.И шо викаат за хомосексуалците?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
По коментарите под видеото изгледа се работело за нешто поврзано со хомосексуалци, изгледа Косово е единствената држава на Балканов после нас каде што LGBT заедницата е во полоша состоjба
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ова ми личат повеќе на некој фахабисти али за навивачи незнам Косово баш и не ми личи на некоја исламска држава има џамии али џамиите ме асоцираат како оружје за одржување на нивниот национализам и шовинизам не се според мене религиска нација .
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Списанието повеќе ќе имаше материјал за хомосексуалците, ќе пишуваше за нивните права!
Кај ви е знамето за човекови права, угнетени, тепани и вечно малтретирани? Полека, полека се на виделина, демокративе наши оооофф:pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Tie sto napadnaa se Navivacite na PRISHTINA i se vikaat PLISAT i se najdobra navivacka grupa vo Kosovo
...која во име на Исламот не дозволи ваква декаденција од западот да се шири меѓу Муслиманите.
....морони верски затуцани...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Тука читам лицемерие во квадрат.
Да. Прилично лицемерно е кога некој се колне дека вени ќе кине за западните вредности, а всушност е само обичен верски затуцан фундаменталист.

Мене ме занима само кај беа нашите НВО-а, кога АлКаеда им се закануваа на педерите у нивното седиште у чаршија, а потоа и им го демолираа седиштето, овие маченици на Исламот, чие седиште е исто у чаршија.

На пример, Ја да соберев истомисленици и истото го напраев, до сеа минионот Милчин и неговите субминиони на маици ќе ме имаа, а секој втор нивни подржувач тука на форумов, ќе ме пцуеше.

Тоа е еден од доказите за двојните аршини и суштинската непосветеност на нашите НВО-а, кон идеалите што ги прокламираат.

Аналогно и на Косово, ако Косово е навистина држава која се движи во насока на западната демократија (како што милуваат да се претставуваат), тогаш зошто сите у цела држава се усрале да осудат една ваква постапка, која е во антагонизам со нашироко прокламираните вредности. Кај се нивните НВО-а? Се скриле дома под кревет и се тресат од страв да не им дојде брадоња со коза и двоглав орел на врата?
 
M

Muranyi

Гостин
Многу се успешни штрумфовиве кога има потреба од спинување и извитоперување на темите во некоја,за нив,посакувана насока.Насловот на темава не говори за хомосексуалците или нивните права,туку за издавање на секс-списание.И тоа успеавте да го оправдате,браво море хејјј,ви се уарнило вам по подруми.Косово ниту е држава,ниту ќе биде некогаш,со оглед на тоа каков народ живее таму,затоа сметам дека вакви теми и вакви постапки од страна на Албанците не треба да ве чудат.
 
M

Muranyi

Гостин
..Da napadnes vo ovoj slucaj Albanec radi pederive , toa bi bilo "opravdano" samo ako istiot e homo ;)
Не.Постои нешто,барем би требало да постои,што се вика почитување на приватноста и правото на избор на секоја индивидуа.Тоа е фундаментална основа кон која треба секое општество да се стреми,ако сака да биде здраво и да функционира.Но,ако твојот ум работи по принципот-убиј го различниот од тебе,тогаш може да се заклучи дека имаш проблем со хуманоста,пред се.И да размислуваше секој човек како тебе,тогаш на светов немаше да остане ниедно живо суштество.
 
V

viktora

Гостин
Не бе овие се тепале за бесплатен примерок.Така се купува во косово.Немаш пари а сакаш нешто онда фантомката,АК и трк на шопинг,а после дома со сакатото куре мавај по тоа плочките дур не се одлепат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom