Дежурна Ординација! #2

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aj малку помош... ме боли на допир долната вилица на левата страна (немам расипан заб) а исто така кога ке го истегнам вратот ме боли цела лева страна на вратот и грлото како да ми е затнато а не ме боли. Можно е да се крајниците?
или тоа или седена си на промаја :)
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Ако те боли накај крајниците, може да ти расте умник, а од умникот болат и крајници. Бар мене ме болеа додека ми растеа умници.
 
Член од
10 мај 2014
Мислења
17
Поени од реакции
1
Ако те боли накај крајниците, може да ти расте умник, а од умникот болат и крајници. Бар мене ме болеа додека ми растеа умници.
да ми расти умникот веќе баги време ама овие дена ме болеше поевеќе, но ми расти горниот...има врска?
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Абе знаеш како викаат, кога те боли заб, се те боли и не знаеш каде те боли. :D Можно е. Мене ми се случуваше на сите умници, и горните и долните од двете страни, крајници обавезно ме болеа и грлото ми беше многу суво.
 

maricka

...
Член од
2 ноември 2009
Мислења
175
Поени од реакции
486
Главоболка цел ден и притисок од 160 со 100, некој совет..
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.192
Главоболка цел ден и притисок од 160 со 100, некој совет..
Ако неколку дена по ред притисокот е висок-антихипертензива,или корекција на дозата, видот, ако веќе е започната таква терапија.Но пред да се започне(евентуално)терапија,испитувања за да се утврди причината(ако има таква)за притисокот.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
12
Ве молам за мислење како најдобро се лечи пареза на лицето и обично за колку време поминува и дали секогаш е без последици?? Некој постручен ако има на форумов нека ми пише и секое друго мислење искуство е добредојдено.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Ве молам за мислење како најдобро се лечи пареза на лицето и обично за колку време поминува и дали секогаш е без последици?? Некој постручен ако има на форумов нека ми пише и секое друго мислење искуство е добредојдено.
Најчесто е без последици. Колку си помлад толку подобра е прогнозата, пошто е попластичен мозокот.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Акутан - лек за акни, го има во аптеките ? која цена е ? рецепта ? некој дали има искуство со негово користење ?
 

Red Widow

vintage soul
Член од
17 мај 2013
Мислења
101
Поени од реакции
163
Во спиење премногу силно и махинално ја стискам вилицата , па сабајлето све живо ме боли , не можам да гледам ! Пола плобми ги искршив на тој начин , чаре ?
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Во спиење премногу силно и махинално ја стискам вилицата , па сабајлето све живо ме боли , не можам да гледам ! Пола плобми ги искршив на тој начин , чаре ?
Гума за спиење. Многу луѓе го имаат проблемот.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ако те боли накај крајниците, може да ти расте умник, а од умникот болат и крајници. Бар мене ме болеа додека ми растеа умници.
и мене ме боли дури и коа голтам, последнава недела едвај и јадам у пм, многу боли да ти ебам забот
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Ве молам за мислење како најдобро се лечи пареза на лицето и обично за колку време поминува и дали секогаш е без последици?? Некој постручен ако има на форумов нека ми пише и секое друго мислење искуство е добредојдено.
Лечене на парезата трае околу месец дена со примање на витамински инекции и инекции во лицето односно страна на лицето која не ти функционира на три места и носење бел завој околу лицето односно ке бидеш замотан (барем јас бев). За последици од парезата никој неможе да ти гарантира но најчесто поминуваш без истите, Јас имам лежено два пати од парезе еднаш мал и уште еднаш пред 7 години и тогаш примав витамински инекции во газот и инекции во страната на лицето на три места. Диагнозата че ти ја одреди докторот нормално.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Кој имал кила , ако не му е проблем нека ми пише во пп, фала ви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom