Девојка ми/дечко ми сака тројка

Девојка ми/дечко ми сака тројка

  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште еден дечко.

    Гласови: 54 10,6%
  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште една девојка.

    Гласови: 264 51,7%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште еден дечко.

    Гласови: 26 5,1%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште една девојка.

    Гласови: 36 7,0%
  • Машко сум и сум против.

    Гласови: 82 16,0%
  • Женско сум и сум против.

    Гласови: 49 9,6%

  • Вкупно гласачи
    511
Член од
20 јануари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
36
Лошо е поставена што нема повеќе опции за гласање, можеби некој сака тројка и со машко и со женско, вака резултатите се дека 50% сакаат со девојка+девојка, а само 10% сакаат со девојка+дечко.
Кога би имало повеќе опции, резултатот ќе беше најмалку 100 гласа за девојка+девојка и уште 70+ за девојка+дечко.
А тие 20-тина што гласале дека неќат, можеби се девојки, во спротивно соодносот е 70-30, машки-женски, што ми е малку нереално.
Весела математика... се гледа дека си имал почит према алгебра, само каде ти корен пред заграда ? :) Анкетата е многу јасна... Идејата е да се добие слика каков вид на тројка преферираат паровите. Многу едноставно, поштовање за тој што ја поставил :cuc:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.212
Весела математика... се гледа дека си имал почит према алгебра, само каде ти корен пред заграда ? :) Анкетата е многу јасна... Идејата е да се добие слика каков вид на тројка преферираат паровите. Многу едноставно, поштовање за тој што ја поставил :cuc:
Прочирај ги опциите за гласање, ако некој гласа за 1 опција не значи дека не преферира 2 опции,
за да имаме јасна слика што преферираат паровите мора да има да се гласа за 2 опции, вака изборот ти е многу лимитиран,

Сонот на секое машко (оние 10% педери не ги смтаме) е да биде со девојка+девојка затоа и се гласа највеќе таа опција, но доколку може да се гласа и девојка+дечко и таму ќе има солиден број гласови, мислам кој не би скаал да го проба и тоа, ама се одлучуваат за онаа повлажната варијанта.


  1. Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште еден дечко.


  2. Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште една девојка.


  3. Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште еден дечко.


  4. Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште една девојка.


  5. Машко сум и сум против.


  6. Женско сум и сум против.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Шо ти сметаат? Се осеќаш несигурен во своите преференци?
Дај жити се сигурно имате таму некој педерски фурум,разговарајте таму, не не замарајте нас нормалите тука да праиме нормален муабет.
Гледам во последно време речиси во секоја тема има по некој што го пика гзот, стигнавте и до таму што во темата женски газиња постирате машки, за греф.:tapp:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Дај жити се сигурно имате таму некој педерски фурум,разговарајте таму, не не замарајте нас нормалите тука да праиме нормален муабет.
Гледам во последно време речиси во секоја тема има по некој што го пика гзот, стигнавте и до таму што во темата женски газиња постирате машки, за греф.:tapp:
Јас сум женско и постирам во таа тема женски газиња. Така може?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Јас сум женско и постирам во таа тема женски газиња. Така може?
Ако бе срц, кога се работи за женски газиња но проблемо (y), а, и ми се допаѓа мислњето на @Govinda во врска со муабетов.:icon_lol:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Дај жити се сигурно имате таму некој педерски фурум,разговарајте таму, не не замарајте нас нормалите тука да праиме нормален муабет.
Гледам во последно време речиси во секоја тема има по некој што го пика гзот, стигнавте и до таму што во темата женски газиња постирате машки, за греф.:tapp:
А што си па ти вака засегнат од тоа кој каде пишува? Пак да те прашам, имаш ли некоја посебна емотивна причина зошто мразиш гејови?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
А што си па ти вака засегнат од тоа кој каде пишува? Пак да те прашам, имаш ли некоја посебна емотивна причина зошто мразиш гејови?
Засегнат сум зошто кога отварам тема женски газиња очекувам да видам женски газиња, а не педерски работи.
Цитирајме каде реков дека мразам булјаши... ???
:kuracc::kuracc::kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom