Да се изневери или не?

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Darrena напиша:
Ми се нема десено со некого да ми е супер во врска , а да паднам во некое искушение да бидам со друг.
-Ќе ти се деси, без гајле. Порано или подоцна, на сите им се дешава:icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Би го изневерила само ако видам дека врската некако стагнира,не иде напред,станува монотоно,немаме што да си кажеме подолг период и ако осетам потреба за нешто ново.Неверството може да биде добар тест дали тој човек со којшто си е ТОЈ-вистинскиот за тебе или пак си нашла нешто подобро.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Демек ако ти го прости неверството е вистинскиот или...? Во кој смисол ти е тестот?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
spooky напиша:
Демек ако ти го прости неверството е вистинскиот или...? Во кој смисол ти е тестот?
Не не ,не ако ми прости - него ако зажалам за тоа што сум го напраила т.е сум го изневерила и увидам дека само него го сакам (мојот дечко) тогаш можеби ТОЈ е ТОЈ.Ама ако го изневерам и немам никаква грижа на совест и видам дека ми е подобро со некој друг - онда се знае-крај.

Иако кажав дека само би изневерила у одредена ситуација као таа што ја напоменав погоре:wink:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
бич само пази во твојот тест, да не го загубиш и она што си се сомневала дека е вредно. иначе јас не оправдувам изневерување во никаква ситуација.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Стварно бе, ај да се закалуѓерам со еден цел живот ако не...
што има врска ако го изневериш или те изневери и онака се во животот е само забава...
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
како би се чувствувала/е кога некој кој со сето свое срце го сакаш би ја прокоцкал сета онаа љубов што си му ја подарила, или ако не е до толку сериозно, сета онаа доверба кој ја уживал кај тебе заради една вечер див секс или авантура? дали би ти било сеедно? дали твоето срце ќе се скршит? Ако веќе некој не се осеќат среќно или задоволено во една врска, нека раскинит, па да е начисто со својата свест.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
МаРиНа`Ох напиша:
како би се чувствувала/е кога некој кој со сето свое срце го сакаш би ја прокоцкал сета онаа љубов што си му ја подарила, или ако не е до толку сериозно, сета онаа доверба кој ја уживал кај тебе заради една вечер див секс или авантура? дали би ти било сеедно? дали твоето срце ќе се скршит? Ако веќе некој не се осеќат среќно или задоволено во една врска, нека раскинит, па да е начисто со својата свест.
абе види...
не треба толку сериозно да сфаќаш се.
И сама рече една вечер е тоа!
ако ме изневери не значи дека не ме сака!
имам 16 години, не можам да барам од него верност до смрт, божее...
голема работа ако ме изневери, ќе пропадне светот демек...
се тоа е забава.
и сум рекла еднаш простувам, двапати не!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
МаРиНа`Ох напиша:
како би се чувствувала/е кога некој кој со сето свое срце го сакаш би ја прокоцкал сета онаа љубов што си му ја подарила, или ако не е до толку сериозно, сета онаа доверба кој ја уживал кај тебе заради една вечер див секс или авантура? дали би ти било сеедно? дали твоето срце ќе се скршит? Ако веќе некој не се осеќат среќно или задоволено во една врска, нека раскинит, па да е начисто со својата свест.
Не би се чувствувала бог знае како.
Затоа не треба на секој да му го дадеш срцето.
Ако претходно прочита, најчесто после едното изневерување следи второ-трето-четврто и на крај прекин на врската. Значи изневерувањето може да ти помогне, да видиш дека партнерот со кој си не го сакаш, дека не е доволно добар за тебе и слично.. Изневерувањето многу пати ти помага да си ги отвориш очите и да ги видиш сите останати околу тебе кои се подобри од тој до тебе.:wink:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
реков дека не оправдувам, а не дека не простувам.:) имат разлика. ама пак различни мислења ти се то, зависит кој кое ќе го прифатит.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Прифатено е твоето мислење..
Мене ме интересира зошто не оправдуваш?
Не сакаш некој да е повреден, да пати? Ствар да не ти се деси истото?
Стварно не сфаќам:))

А тоа за опростувањето сигурно за Да бич беше..
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
за Да Бич беше. А иначе сама си праша, и сама точно си одговори. Дел од одговорите се тие, за другите ќе пишам друг пат зш сеа ми се спијат мухаха
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
The`bItCh напиша:
Е зошто не?:raz:
Во врска сум 2 и нешто години.. сега да слушнам бев пијана.. незнаев шо прам.. не признавам ништо... ако можам јас да чмам.. можи и таа.. е сега ако и е дојдено до играјне зафрканции, нормално дека нема да и пречам.. ама нема да и се придружам повторно... ако направам нешто јас не очекувам да ми се прости... али мислам дека сум доволно свесен на сите последици..
Тха Бич... шо си се препалила ти па.. 16 години си.. оди шеми пецкај се шо ти е на пат... само че си легни брашното ко че треба... сега и не ти е време да мислиш на долги врски..

ова јас најдов да го кажам а јас бев 16 ко ја почнав врската
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Vlad II Draculea напиша:
Во врска сум 2 и нешто години.. сега да слушнам бев пијана.. незнаев шо прам.. не признавам ништо... ако можам јас да чмам.. можи и таа.. е сега ако и е дојдено до играјне зафрканции, нормално дека нема да и пречам.. ама нема да и се придружам повторно... ако направам нешто јас не очекувам да ми се прости... али мислам дека сум доволно свесен на сите последици..
Тха Бич... шо си се препалила ти па.. 16 години си.. оди шеми пецкај се шо ти е на пат... само че си легни брашното ко че треба... сега и не ти е време да мислиш на долги врски..

ова јас најдов да го кажам а јас бев 16 ко ја почнав врската
uopshte ne se slagam so tebe u ova boldiranovo od kaj znaesh deka na nea ne i treba nekoja avantura ili nesho ti sakash da kazaesh deka nikogash ne si posakal avantura toa nemozesh da kaesh toa ke si doe od zdosaduvanje na vrska od nesho novo sho sakash da probash nesho zabraneto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom