Да не бев ова, ќе бев тоа:)

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Па пред да се запишам на факултет (електро, бај д веј), се мислев меѓу него и медицина. Кажете сличност, а? :) А што знам зашто не се запишав не медицина, чисто онака, поише ме повлече електро. Се глеам поблизу со машината, отколку со човекот. :)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ќе бев фудбалер...ваљда
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
astronaut.
bankar.
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Лихвар
:zlo:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Певачица...не оти имам убав глас туку микрофонот У рака така природно ми стои
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
па.. да не бев сервисер за мобилни сигурно сега ке бев сервисер за компјутери во Нико. Оти работев и таму некои година ипол али ептен ми беше мачно отвараш компјутери со по 10 кила прашина унатре... и секакви гадости се наогаа...
Ако не бев сервисер на компјутери или мобилни телефони тогаш ке бев гитарист, дали во оркестарот на узун или во некој панк-рок бенд тоа не бев стрикно определен оти пред 4/5 години кога свирев гитара активно свирев и кај узун и со едни панкери.
Ако не бев сервисер за компјутери, мобилни телефони или гитарист тогаш сигурно ке обрнев малце повеке вниамние на спортот т.е. каратето.
Тренирам 14 години и имам доста многу титули. највеке се гордеам со 4место европа, 6 место свет. 2 место балкан.
јас сеуште тренирам карате али не толку активно како порано идам еднаш во 3-4 недели само да видам клубот да не ми изумрел.

:helou:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
да не учев за стилист ќе бев пејачка... уф отсекоаш сум сакала то ама ни вака не ми е лошо... баш напротив супер ми е :nokti:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
е обавезно глумица ке бев-ама може и ке станам
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
да не бев археолог, ќе бев лингвист
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
може ќе бев хирург ако не ми фуфкаше од крв или пак Претседателка на Универзумот.(како мала сакав да бидам платен убиец или пак Кум(а) на мафија)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Да не сум студент, ќе бев џаболебар или евентуална готвачка.
 
Член од
4 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
3
Па пред да се запишам на факултет (електро, бај д веј), се мислев меѓу него и медицина. Кажете сличност, а? :) А што знам зашто не се запишав не медицина, чисто онака, поише ме повлече електро. Се глеам поблизу со машината, отколку со човекот. :)
Iskreno poznavam poveke luge koi sto se dvoumele pomegu elekto i medicina, vklucuvajki me i mene. =) Iskreno i jas ne mozam da najdam slicnost pomegu elekto i medicina, ama sepak... Vo sekoj slucaj, pzodolziv na medicina i seuste smetam deka sum go napravila praviot izbor! Pa ke vidime ponatamu...

Zaklucok: da ne bev na medicina, ke bev na elektro... :D
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Да не бев фармацевт ќе бев архитект... ама ќе бидам и архитект:mist: за инат!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Да не би била ова, би била пејачка! И тоа јако добра и успешна :))))) Едноставно ми иде. Харизматична сум била, ми идело со публика, ПР и се тоа... Значи пак би одбрала Ред Карпет ама во музички води.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom