Дали треба да повредиме или бидеме повредени за да сфатат (сфатиме) колку вредиме?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
темава ја отворам за да видиме дали и на вас ви се има случено тоа што ми се случи на мене. да повредиш некого за да истата таа личност да свати дека и ти вредиш и дека и ти имаш сопствено јас. или пак спротивната страна на парата, а тоа е дали сте биле повредени и после тоа сте сватиле дека истата таа особа која ве повредила со право го направила тоа и дали ви дошол умот после тоа.


на мене пред некое време ми се случи да морав да повредам една личност и како контраефкт на тоа добив дека таа иста особа во наредниот момент свати дека уствари јас вредам повеќе од тоа што таа го замислувала.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Anonymus1 напиша:
на мене пред некое време ми се случи да морав да повредам една личност и како контраефкт на тоа добив дека таа иста особа во наредниот момент свати дека уствари јас вредам повеќе од тоа што таа го замислувала.
Дали си ја повредил всушност бидејќи таа претходно те повредила? Освета близанаца? :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Може да се каже така. Или како шо вика онаа народната ќе дојде маче на погаче или онаа подобрата тркалото се врти не знаеш кога ќе се заврти накај тебе
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
If you love something
let it go away
if it come's back
it's your's
if it doesn't
it never was:icon_wink
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Нешто ми кажува дека под болка човек мисли само на спомени без да сака да ги оживее, а додека кога е среќен тој иако можеби повреден неколку пати, не се дава толку лесно и секогаш се труди да оживува спомени и да направи за себе се што е можно најдобро.
Сакам да кажам дека болката е добар учител, но не треба да ни биде и сопатник.
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
Da me povredat ne,Ama da go izgubam pa togash da sfataam .. ama i ne e bas taka .. povekje mi znachi koga e so mene .. a epten mi fali koga ne e; )
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
da da da da nema nesho polosho od toa ama uvek e taka taka mi se desi mene ednash sea neznam za vas epten mi beshe teshko ama jebiga zivot
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Темава dajdo е што ако некој те повреди, а после тоа сфатиш дека таа личност вреди, или дали ти се случило да повредиш некоја девојка, за после тоа таа да сфати дека ти и значиш и вредиш.
Не е за тоа дали си бил повреден:):)
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Isti qrac...
Гадно ме повредија.. и после сватив дека ама за ништо дека не вреди...(после едно 2 месеци пијан чофте) Сега сум на добра нога еве едно 2 години и немам намера да го правам она што ми се случи претходно.. али едно секогаш велам..
Ако ти се деси да си повреден, никогаш не си крив ти.. едноставно продолжи...
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Se zavisi od "sopatnikot". mozebi i nema da ima potreba da povreduvas i da te povreduvaat ako svatite i dvajcata deka vredite mnogu poveke od so si zamisluvate. Ali tesko da se najdat dvajca takvi. :)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ne mora nekoj da me povredi ili pak jas nekoj da povredam za da vidam dali vredi da bide so mene.siguro vredi stom sum odbrala da bide so mene,a mene nekoj da me zaebe i posle da recam deka jas stvarno vredam ili ne vredam....toa nikogas
ZNAM KOLKU VREDAM I NEMA STO DA PROMENUVAM MISLENJE :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мене не треба да ме повреди некој за да сватам колку ми значи и вреди. Спротивното сум го видела, ал џабе е одпосле:wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Нема да сфатам дека некој вредел доколку ме повреди, тоа ќе има спротивен ефект, ќе ми се одмили личноста. Во никој случај нема да ме доближи повеќе кон него, само може да ме одбие од себе.
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Ме повредил и тоа многу,многу,многу!
Не сватив дека вреди повеќе отколку претходно!
Во некои случаи зависи како си повреден и колку, не велам дека не постои таков вид на повреда која може да предизвика и таков ефект кој го наведе.Сигурно има и такво нешто,но мене ми се нема случено,додека за жал ми се случило обратно да ме повреди и воопшто да не му се воодушевувам на стореното!
 

IVA

Член од
5 декември 2005
Мислења
3
Поени од реакции
0
ROZA напиша:
Ме повредил и тоа многу,многу,многу!
Не сватив дека вреди повеќе отколку претходно!
Во некои случаи зависи како си повреден и колку, не велам дека не постои таков вид на повреда која може да предизвика и таков ефект кој го наведе.Сигурно има и такво нешто,но мене ми се нема случено,додека за жал ми се случило обратно да ме повреди и воопшто да не му се воодушевувам на стореното!
E TOA E KOGA KE TI ZABIE NOZ VO GRB
 

Kajgana Shop

На врв Bottom