Дали сте за да се врати старото знаме

  • Креатор на темата FilipMacedon
  • Време на започнување

Сакате ли да се врати старото знаме од Кутлеш

  • Да

    Гласови: 145 85,8%
  • Не

    Гласови: 24 14,2%

  • Вкупно гласачи
    169

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Ако многу си ја сакал старата жена и ти ја грабнале со сила може и никогаш да не ја заборавиш. Зависи каков човек си и колку ти значела.
А таа жена што била со тебе овие 10 и повеке години што ке и направиш??Ако ја оставиш па каков човек си ти тогаш?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
А таа жена што била со тебе овие 10 и повеке години што ке и направиш??Ако ја оставиш па каков човек си ти тогаш?
Не знам каков човек си ама некогаш во живот мораш да одбереш. Може и двете да ги сакаш ама ќе останеш со таа што ти е помила.
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Не знам каков човек си ама некогаш во живот мораш да одбереш. Може и двете да ги сакаш ама ќе останеш со таа што ти е помила.
Не се разбравме малку али нема веза... :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Е па нормално за жени кога фативме :smir: .
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Тоа е исто како со жена, ке ја оставиш десетина години, ке ти дадат друга, и после...Абе сакаш да ја вратиш старата жена ???

Поента: Тоа што било поминало, да гледаме за во иднина, НАТО,ЕУ, и тн....
НАТО, ЕУ кога ќе се реши проблемот со името. СДСМ тоа одма ќе го решеше. Ќе го сменеше името и крај.
Али ај да не забегуем од темата, а ни ти не треба со тоа шо спомнуеш жени (нема поента), мислам дека можеме, имаме прево и треба да го вратиме старото знаме. Прашањето е само дали сакаме?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Римз, кога те читам за соживот и права ми доаѓа да се расплачам жими се. :)

Нормално ако се рачунаа Албанците поинаку ќе беше, ако сакаш да ти закачам на форумов новите предлози за знаме и грб на Македонија на орли од кои искачат сончеви зраци :tv:
Дај бе :) Ама не, ти повеќе сакаш да си ја чуваш петокраката отколку орел и лав да имаш на државен грб, нели :):)

Крај краева, друга ми беше поентата, грк со албанец не се заебава баш баш...ако не веруваш, прочитај малце за последните случки во Химара, како гинат грци на мистериозен начин, и замисли се зашто грци не серат кога македонско знаме се вее во Албанија, а серат кога истото се вее во Македонија...
Одговорот е прост..."кој си бе ти да ми кажуваш???" ајт продужи даље.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Крај краева, друга ми беше поентата, грк со албанец не се заебава баш баш...ако не веруваш, прочитај малце за последните случки во Химара, како гинат грци на мистериозен начин, и замисли се зашто грци не серат кога македонско знаме се вее во Албанија, а серат кога истото се вее во Македонија...
Одговорот е прост..."кој си бе ти да ми кажуваш???" ајт продужи даље.
Кај го има тоа да се прочита?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Јас сум за да се врати старото знаме. Кога во Егејска Македонија можат Грците да го употребуваат и тоа со сина основа :uvo:, тогаш и ние ќе си го вратиме нашето ВИСТИНСКО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ!
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Зашто да се враќа?? Нема потреба... И стварно знамето ни е закон и не сум за негово мењање.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Без дискусија (ДА) и целиот народ зне кој го смени знамето.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
od 91 makedonija e nezavisna drzava i normalno deka ke se vrati makedonskoto zname sto potoa nekoi za da udovolat na nekoi stavija ventilator da gi ladi.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
25
Поени од реакции
2
Go cenam segasnoto zname no za mene licno staroto e mnogu po patriotsko.sakam da se vrati toa zname za nase dobro a i za inaet ot tie grcite.a za imeto nema sansa da go smenime,toa ni bilo 3000 godini i takvo i ke ni ostane a nimic i grcite mozat da se ebat vo gazot so nivnite iminja
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Нормално дека цел народ знае кој ни го сменил знамето... ЉуБчо Георгиевски `91...:wink:
АДМИНИ дали може некако на овој да му се даде забрана да го посетува овој подфорум додека во образование не отвориме тема за подучување на македонската историја па малце да го научиме. срамота е да има вакви неписмени членови на форумов...
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
[acko]®;1612037 напиша:
АДМИНИ дали може некако на овој да му се даде забрана да го посетува овој подфорум додека во образование не отвориме тема за подучување на македонската историја па малце да го научиме. срамота е да има вакви неписмени членови на форумов...
Неписмен е оној кој гледа само пред себе, а не се врти да види што се случува наоколу... Вистината не е секогаш таа која ти сакаш да биде и која тебе ти одговара... Мора да бидеш подготвен и за нешто друго и да се соочиш со тоа... :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom