Дали сте задоволни од понудената програма на македонските телевизии?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Општа катастрофа. Очај, очај. Едно време ми беше сеедно, затоа што не гледам телевизија, ама сега почнав и да се нервирам, ама страшно да се нервирам. Ај што ги има глупиве серии, па мора и репризи нивни од пет да има и цел ден само тоа има. Катастрофа, не можам, алергична станав веќе. Само понекогаш ако начекам некој филм на Телма или КОД на Канал 5, затоа е единствена емисија која навистина се занимава со сериозни анализи презентирани преку докази каде се гледаат сите страни и кои му дозволуваат на гледателот да дојде до свој заклучок. Толку. А бе страшно, страшно. А да, и Еднооки ми се освежување посебно со нивната кампања - Не биди глуп, читај книги. :icon_mrgr: Другово се е на ниво на мизерија.
 
M

Muranyi

Гостин
Еве една реална слика за нашите т.н. телевизии(за тој што не го гледал видеово):
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Така е шефе само вади ми од контекст реченици.После ќе испадне сум кажал нешто трето.Јас сум таков човек што ретко плукам и ги мразам оние што плукаат по се.И во се, па макар и во цртан филм го вадам она најпотребното најпоучното а останатите delete.
Да се вратам на темата главното се е политизирано, и секој настан гледаат да му дадат политички карактер, па не е можно бе цртан филм нема да тв, какво детство имаат децава денешни.:facepalm:
п.с Ако не ти се свиѓа нешто не ме цитирај веќе, си уживам во успехот на Металург.;)
Е какво де, уште у школо не иде а има мобилен, компјутер и се воспитуваат со турски серии.
Прочитај го првиот коментар на клипов, тој со највеќе лајкови ете ти го одговорот
http://www.youtube.com/watch?v=u5gJQSvuHDk
Има цртани шефе ама какви


пс. само ти си уживаш во успехот на Mеталург, море привилегиран ;)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Е какво де, уште у школо не иде а има мобилен, компјутер и се воспитуваат со турски серии.
Прочитај го првиот коментар на клипов, тој со највеќе лајкови ете ти го одговорот
http://www.youtube.com/watch?v=u5gJQSvuHDk
Има цртани шефе ама какви


пс. само ти си уживаш во успехот на Mеталург, море привилегиран ;)
Уживај брат во нешто малце се зачепкавме ама воглавно тоа се тие работи што ни сметаат.(y)
 
P

PewDiePie

Гостин
Најјаки ми се коментарите на темава за Алфа најдепресивната најмрачната телевизија во 20 год независна МК и Телма што сите ја гледаат само кога даваат калчо како им биде интересни и се труделе. :pos: Трагедија се тие телевизии,беда класична,од бедниот мк телевизиски простор тие се најбедното и најзатуцаното.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.565
Најјаки ми се коментарите на темава за Алфа најдепресивната најмрачната телевизија во 20 год независна МК и Телма што сите ја гледаат само кога даваат калчо како им биде интересни и се труделе. :pos: Трагедија се тие телевизии,беда класична,од бедниот мк телевизиски простор тие се најбедното и најзатуцаното.
Кажи дека се зафркаваш, кажи!
Ќе се убијам, свесен ли си што кажа?
Си пуштил Алфа да видеш каков им е визуелниот идентитет, какви им се студијата и колку се трудат!?
Башка шпиците за реклами им се со Скопје 2014, како да не ги сакаш!? :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Супер си се Алфа бе башка имам влезено во студиото нивно, ич не штедат на опрема, се трудат, и од пред ТВ дури се познава. Е сеа не пуштаат серии ко што пуштаат Канал 5 и Шител па да имаат гледаност па ова па она :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Најјаки ми се коментарите на темава за Алфа најдепресивната најмрачната телевизија во 20 год независна МК и Телма што сите ја гледаат само кога даваат калчо како им биде интересни и се труделе. :pos: Трагедија се тие телевизии,беда класична,од бедниот мк телевизиски простор тие се најбедното и најзатуцаното.
Ти сигурно фаќаш, некоја македонска телевизија каде се дава најдобриот спорт, најдобрите серии, најдобрите филмови + нема вести
Ај стварно жити тебе, биди другар и подели со другите како успеваш да го фатиш тој канал, кажи што се треба да направиме ние обичните смртници за да ја гледаме најдобрата македонска телевизија, бидејќи јас стварно не знам која е таа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.319
Поени од реакции
5.433
Алфа ја поседуваа таа топлина као и А1 , и Канал5 се подобри , се приметува кога дава нешто ...

Ама Сител , не знам како да ја објаснам таа досада , како само успеале да создадат таков амбиент , којзнае што да дадат на ТВ , има нешто што не оди.

На пример истата емисија , истите луѓе ... различно звучат во Сител , а различно во бившата А1 или Канал5.

А за Телма , немојте да претерувате дека имало добра програма ... Ми изгеда како некои маркети што имаше бившо Југословенски... со тие бабите продавачки , празни рафтови.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Ти сигурно фаќаш, некоја македонска телевизија каде се дава најдобриот спорт, најдобрите серии, најдобрите филмови + нема вести
Ај стварно жити тебе, биди другар и подели со другите како успеваш да го фатиш тој канал, кажи што се треба да направиме ние обичните смртници за да ја гледаме најдобрата македонска телевизија, бидејќи јас стварно не знам која е таа.
Брат едноставно треба да ја најдеш Шитељ телевизија.Таа за Питу гули е најдобра.А чичо Латас најбољи шоумен..:cuc:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ја исполитизиравте темава,шител срање алфа и телма најдобри.

Јасен е муабетот,ама си знаете и вие која телевизија колку е гледана и квалитетна .
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Епа еве за сите тв експерти што ломотат за турските серии и се јачаат со споредби со хрватските тв канали. Па да видиме што тие имаат во прајм тајм поразлично од нас. Тргаме со РТЛ Хрватска.

РТЛ Хрватска
Недела 19.02 20.00 Тесна кожа / игран филм
21.35 Љубав је на селу - тв сапуница
преку ден репризи на Ружа вјетрова / сапуница и репризи на Оток/ драмска серија цел ден
(зар ова истово не е Сител Телевизија, во недела вечер на РТЛ Тесна кожа а преку ден репризи од други сапуници)

Понеделник 20.02 11.20 Ватрено небо / тв новела
12.20 Ватрено небо / тв новела
13.20 Ружа ветрова / сапуница реприза
прајм тајм
19.05 Крв није вода / сапуница премиера
20.00 Ружа вјетрова / сапуница премиера
а во меѓу време Драгон бол, и плус Ексклузив викенд во 09.35, Ексклузив таблоид во 18.00 (потполно ме потсетува ова на типично македонска тв)

НОВА ТВ Хрватска

Понеделник 20.02 08.20 Кад лишче пада / турска серија реприза
09.40 Изгубљена част / теленовела реприза
13.30 Ларин избор / турска серија реприза
14.30 Олуја у рају / теленовела премиера
18.05 Кад лишче пада / турска серија премиера
20.05 Изгубљена част / теленовела премиера
21.00 Ларин избор / турска серија премиера
а во меѓувреме Инспектор Рекс два пати дневно и ИН Магазин замена за Ексклузив и тоа 40 минути а не 15 како кај Бекстејџ, Есктра Ексклузив или Тротоар

HRT 1 Хрватска радио телевизија

Понеделник 20.02 12.31 Кад заволим вријеме стане / тв новела премиера
15.18 Понос Раткајевих / тв новела премиера
16.00 Алиса, слушај своје срце / тв новела премиера
18.49 Одмори се, заслужио си / серија РЕПРИЗА во 18.49
МТВ ако ништо барем не дава шпански и турски серии...

И сега навистина не ми е јасно зошто упорно се повикувате на хрватските телевизии.
Кога очигледно дека и они ги емитуваат истите серии кои кај нас ги емитуваат нашите тв станици, дури и каснат. Изборот на Лара, Лисјата, Изгубена чест кај нас веќе беа емитувани, а Комесарот Рекс завршија сите сезони. Притоа ја плукате и Лила била вакава онаква. Абе во Македонија таа е... Добро е што барем се појави каква таква домашна продукција. Ете го и Џандар збира и се остало... Телевизиите емитуваат се што е гледано, во овој момент тоа се турските серии. Јас не ги гледам ама очигледно ги гледа нацијата. Не ја гледам разликата од Екслузив на РТЛ и Магазин Ин на Нова со Екстра Екслузив на Канал 5. Истото срање, само што нашиве имаат помала естрада и тоа е тоа. Имам впечаток дека некои луѓе упорно гледаат тв и упорно критикуваат :) како не им здосади веќе аман... имаат ли друштво, пријатели, секс, кафе...:tapp:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.565
Да, ама прашај какви се тие серии,Крв није вода, Ружа вјетрова и Ларин избор се сите домашни серии а оваа последната била продадена во 17 земји уште пред да почне да се снима. ;)
А ние зошто немаме такво нешто?Оти е полесно и поевтино да се купе серија во која сите плачат на секоја втора минута.Па една Албанија има подобра продукција од нас и ги откупува сите познати шоуа и ги реализира перфектно.А ние се задоволуваме со Се или нешто кое патем пред 2-3 години одеше на Алфа или со Џандар збира кое одело пред 20 години. ;)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.319
Поени од реакции
5.433
И сега навистина не ми е јасно зошто упорно се повикувате на хрватските телевизии.
Кога очигледно дека и они ги емитуваат истите серии кои кај нас ги емитуваат нашите тв станици, дури и каснат. Изборот на Лара, Лисјата, Изгубена чест кај нас веќе беа емитувани, а Комесарот Рекс завршија сите сезони. Притоа ја плукате и Лила била вакава онаква. Абе во Македонија таа е... Добро е што барем се појави каква таква домашна продукција. Ете го и Џандар збира и се остало... Телевизиите емитуваат се што е гледано, во овој момент тоа се турските серии. Јас не ги гледам ама очигледно ги гледа нацијата. Не ја гледам разликата од Екслузив на РТЛ и Магазин Ин на Нова со Екстра Екслузив на Канал 5. Истото срање, само што нашиве имаат помала естрада и тоа е тоа. Имам впечаток дека некои луѓе упорно гледаат тв и упорно критикуваат :) како не им здосади веќе аман... имаат ли друштво, пријатели, секс, кафе...:tapp:
Мила Mila , јас лично не сум ТВ зависник ... и кога гледам ТВ, последно нешто што гледам е домашни програми , 10 домашни програми не можат да ме задржат пред ТВ , колку што може едно Анимал Планет или Дискавери.

Велам дека на ТВ треба да имаш програми од сите полиња ... и биди сигурна дека Хрватите тоа го имаат , ги имаат сите турски серии , но имаат и спорт , забавни програми , музика и цртани филмови ...

Едино во Македонија што не можеш да следиш Англиски и Германски фудбал ....
Во Македонија не можеш да гледаш најголеми тениски турнири.

Гледај само каква понуда имаат Кабелските оператори ... 20 програми на македонски , од кои Сител3 , Канал5+ , ЕДО , Шутел , БТР , ЕРА , КРТ , ТвСонце , Собраниски Канал , МТМ , телевизии ли се овие.

Значи и да дадеш пари пак ништо.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
[/quote]Велам дека на ТВ треба да имаш програми од сите полиња ... и биди сигурна дека Хрватите тоа го имаат , ги имаат сите турски серии , но имаат и спорт , забавни програми , музика и цртани филмови ...

Едино во Македонија што не можеш да следиш Англиски и Германски фудбал ....
Во Македонија не можеш да гледаш најголеми тениски турнири.[/quote]

Незнам зошто пак зборувате на памет :facepalm: Драг, Dardan-ia, ниту НОВА ТВ, ниту РТЛ ХРВАТСКА, а што е најстрашно ниту ХТВ не врши пренос на НИТУ ЕДНО фудбалско првнество од тие што ги наброја. И Хрватите, како и србите, а и како кај нас пренос гледаат СПОРТ КЛУБ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom