Дали сте биле искористени?

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Na primer jas: imam mozebi ne premnogu ali dovolno prijateli i najmnogu me nerviraat takvite koi se druzat so mene so odredena korist!Ili pokonkretno, drugar mi od osnovno okolu dve nedeli non stop kreva slusalka i mi se javuva ako toa mu ide da receme od prilog ,potocno koga e potrebno da mu zavrsam nekoja usluga i koga seto toa sto toj nekogas go posakal jas ke mu go zavrsam , isceznuva.Kako vo zemja da propadnal slednite nekolku nedeli a potoa pak po staroto a najcudno od toa e sto se odnesuva kako nisto da ne bilo!Epa dosta e !!Mene vakvite raboti me iritiraat i epten mi se nepodnoslivi!:toe:

Sto mislite vie za toa ?Ste bile li nekogas dali na ovoj ili na drug nacin iskoristeni , kako ste se pocuvstvuvale i kako reagirate potocno sto pravite vo takvite situacii?? :lud:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не дозволувам никој да ме искористува. А доколку се случи такво нешто, одма прекинвам односи со таа личност.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa ne dozvoluvam da bidam iskoristena,u slucaj da mu treba na nekoj mojata usluga,mu ja praam od cisto zadovolstvo,ako sakam mnogu jasno i koa mu ja praam uslugata sekako deka go predupreduvam i ke mu naglasam zaso ja praam,nesakam posle da se zbori ej kolku e glupa ne ja fermam ama i se javiv mi naprai usluga,izvini bratce ne,sekakvi ima.Megutoa iam facki na koi nemozam da im kazam ne i samo da mi dadat edna nasmevka me osvojuvaat ko na primer bratuced mi,drugarka mi i drugar mi sekako najdobrite.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Mnogu luge me iskoristuvale ili seuste me koristat i toa samo sum tuka koga im treba neso...ko na primer edna drugarka i bev tuka sekad koga trebase da se zali i takvi svasta,a mene koga mi trebase nekoj me otkacuvase...drugar koga mu trebaa pari sekad-Tedi duso jas tebe mnogu te sakam i odma znam deka mu treba neso...site skoro se takvi so mene ali ja niso ne im vikam ednostavno glupo mi e....
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
~ThE_VaMpIrE~ напиша:
Mnogu luge me iskoristuvale ili seuste me koristat i toa samo sum tuka koga im treba neso...ko na primer edna drugarka i bev tuka sekad koga trebase da se zali i takvi svasta,a mene koga mi trebase nekoj me otkacuvase...drugar koga mu trebaa pari sekad-Tedi duso jas tebe mnogu te sakam i odma znam deka mu treba neso...site skoro se takvi so mene ali ja niso ne im vikam ednostavno glupo mi e....[/quote]
епа срцка се додека на тебе ти е глупо да им кажеш ќе те искористуваат максимално!Ти искористена а на тебе глупо:lud:
Ми се има случено еднаш да ме искористи најдобра другарка...беше со мене се додека не се фати со дечко и...тогаш заборави дека има другарка!Денес кога ќе ја видам уште ја поздравувам и благодарна сум и што на време ми покажа дека не треба да си премногу добар зошто така сите ќе те користат...излагаш наивна будала во очите на другите...само што во мојата ситуација за моја среќа будалата беше другата страна која касно сфати дека дечкото е минлива работа а другарките не,али сега работите се сменија..извини ама ја за тебе не сум тука ни сега ни ниту пак ке бидам некогаш!:toe:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
taka mi napravile i na mene mnogu drugarki posebno poslednata....mi zabi noz u grb
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
ДА. Сексуално. Од една на паркинг.... :( :kez:
 

baldzi

Fascination Never Ends!
Член од
16 јуни 2006
Мислења
176
Поени од реакции
3
Ne ama jas sum gi izkoristuval :zlo:
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Da sum bila iskorituvana...a seto toa bilo poradi mojata naivnost i pregolema doverba vo lugeto...
Ama kako pominuva vremeto,taka svakam nekoi raboti,sozrevam i se trudam da gi odbegnuvam onie od koi bi bila iskoristena...posebno "drugarkite" i "drugarite" na koi ima znacis se dodeka imaat korist od tebe..a koga treba da se pomogne togas nikade gi nema...

AMA DOBRO E TOA STO NA VREME SE OSVESTIV!!!

POZDRAV!
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
па да сум била искористувана и од „другрка” а и од дечко но коментари немам
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ne Be U Nikoj Slucaj Ne Sum Bil Iskoristen Samo Sum Koristil
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
sum bila koristena a i sum koristela........... koga ke razmislam podobro 99% od lugeto ni se vo zivotot zatoa sto od niv imame korist koja najcesto e vzaemna!
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Da me ima iskoristeno "najvernata" drugarka ..i sega so nea sme samo na edno "zdravo"ostanati po ona sho mi go napraj
Pricina za toa bese mojata naivnost sto sekogas im veruvam (recisi na site) pa zatoa si trpev posledici.i posle toa go promeniv mojot stav kon rabotite i ostanatite.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Да ме имаат искористено ама кога сватив што го*но е крај со него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom