Дали сексот е преценета активност?

Член од
12 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Mene licno mi e precenata.
Poinaku e koga se seksas so ljubov....togas nisto ne e precenoto.
A sex kako sex, samo radi praznenje ili sto veke...precenet e.
Mnogu.
Ili mozda jas ne gi razbiram mazite...nesto od toa dva e.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Сексот е храна на телото...Љубовта-храна на душата.

Овде лежи целата филозофија во врска со оваа тема.
Без секс не можеш да живееш.Без љубов можеш.
 
Член од
12 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Toa stoji Tender Girl, ama tuka se zbori za precenetost.
I uste nesto...bez ljubov moze da se zivee?
Ne moze....ljubov prema decata, luge, jadenje, patuvanja...prema internet....se e ljubov.
Sex kako sex e preceneta aktivnost...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Toa stoji Tender Girl, ama tuka se zbori za precenetost.
I uste nesto...bez ljubov moze da se zivee?
Ne moze....ljubov prema decata, luge, jadenje, patuvanja...prema internet....se e ljubov.
Sex kako sex e preceneta aktivnost...
добро, не сакам да навлегувам во друга тема.
имаше една пирамида на овој форум за тоа без кои основни работи не можеш да живееш...сексот се наоѓаше најдоле заедно со водата, воздухот, храната...и затоа е и преценет и тоа е нешто најнормално.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Преценет е за другар-ми(комшото) кој шо на 24 години уште мастурбира дома и нема ни залапано цура а камоли за секс.
За таквите е навистина преценет, а за другите си е нормална работа.
 
Член од
12 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Преценет е за другар-ми(комшото) кој шо на 24 години уште мастурбира дома и нема ни залапано цура а камоли за секс.
За таквите е навистина преценет, а за другите си е нормална работа.
Bravo za ova.
Valjda nekogas ke naucam da se izrazam.
Bas taka
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Seksot e bitna stvar(ne i prioritena) vo ljubovta..znaci samo kako takov go opravduvam.i kako takov ne e precenet .ostanatoto,znaci sex bez ljubov,odnosno samo zadovoluvanje na nagonot(sledenje na nekoi si liberalni svakanja:)) e preceneta i krajno glupa aktivnost.ne sfakam kako uopste moze da te zadovoli i da te ispolni takvo nesto.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Mene licno mi e precenata.
Poinaku e koga se seksas so ljubov....togas nisto ne e precenoto.
A sex kako sex, samo radi praznenje ili sto veke...precenet e.
Mnogu.
Ili mozda jas ne gi razbiram mazite...nesto od toa dva e.

не сакам да се расправам, но на некој начин ме иритира тоа што го пиша дека не ги разбираш мажите, значи според тебе само женските кога имаат секс имаат со емоции а машките го прават тоа само заради празнење и ред други машки работи, да кажат на другарите и т.н.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Pa najcesto maskite se tie koi pritiskaat okolu seksot vo vrskata​
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Сексот е храна на телото...Љубовта-храна на душата.

Овде лежи целата филозофија во врска со оваа тема.
Без секс не можеш да живееш.Без љубов можеш.
Токму така!
Но, се си има последици.Како што ќе те задоволи љубовта, сексот тешко дека ќе може.
Идеалната комбинација за сите е секс и љубов заедно и што е најинтересно од се, тоа и е реална комбинација, но ретко паѓа на лото.
Со сексот може /ту хевн анд бек, само за 30/40 минути (со предигра), со љубовта може многу повеќе, многу „подлабоко“.:smir:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Сексот е дел од љубовниот занес.... дел од страста, дел од онаа потреба која може да е и силна,незаменлива....:):):) но само ако се работи за секс (водење љубов- а не механички -листо моментно празнење) а оној кој го искусил ке свати:):):) иначе ако ова е дел од нашиот секојдневен живот или почесто се практикува нема да е нешто за нас преценето , туку само посакувано и пак и пак.....:):):) нооо ако го немаме нормално е да мислиме може не сеа дека е преценето , недостижно ке ни е .....
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
За мене сексот не е преценет,едноставно тоа е доказ на љубовта меѓу двајца...кога веќе направиле се во врската доаѓа тоа финале,и на нас не ни е сеедно дали брзо ќе стигнеме до таму,меѓутоа тоа јас го сваќам како нормална појава :toe: без некое посебно исчекување кога ќе го добијам тоа...се со време(но разумно :smir:)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
За мене сексот не е преценет,едноставно тоа е доказ на љубовта меѓу двајца...кога веќе направиле се во врската доаѓа тоа финале,и на нас не ни е сеедно дали брзо ќе стигнеме до таму,меѓутоа тоа јас го сваќам како нормална појава :toe: без некое посебно исчекување кога ќе го добијам тоа...се со време(но разумно :smir:)
и јас така мислам
паметно кажано :helou:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Морам само да кажам дека сексот е единственото нешто поради која 90% од луѓето живеат. За некои луѓе кои немале секс со времиња (на пример месец дена) тоа изгледа дека е глупаво и дека е преценето. Тиквичка знаеш на што мислам :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се што се прави од љубов не може да биде преценето.Дури и сексот.

Но,ја разбирам поентата на Тиквичка.Во последно време,на многу луѓе само сексот им е битен и само сексот го потенцираат.Ако во таа смисла е кажано,тогаш да сексот се преценува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom