Дали сексот е дел од љубовта или немаат врска едно со друго?

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
mislam deka zenite se pravat od ljubov, ne kako maskite ...sexot im pretstavuva eden dneven ili veceren ritual....mora da se desi a so koj kako ne im e bitno...

Ај признај сега кој филм го гледаше последно?

Ах, треба да се забранат сите романчиња што се помали од 20 страни во кои што љубовта победува.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Ај признај сега кој филм го гледаше последно?

Ах, треба да се забранат сите романчиња што се помали од 20 страни во кои што љубовта победува.
има ли уште такви романчиња ? :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Сакам да ја прашам девојката која ја отвори темава, од каде дојде до заклучокот кој во истата го пласираше. Бидејќи не понуди никакво образложение за ставот кој го подели со нас.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
neznam zosto ama na maskive sexot im e prioritet, ne im e vazno dali se ima ljubov koga sakaat toa-SEX, dali se tolku bezcuvstvitelni ili ednostavno neznaat da postuvaat i sakaat?
Нема љубоФ без секс ... И да има, тоа би бил некој период. Значи...
ти и да сакаш некој/а, ако не го/ја задоволуваш, полека, полека ќе се оддалечи од тебе. Значи со љубовта доаѓа и сексот.


П.С Сигурно се имаш разочарано од некој ...:toe:
 
I

InF3cTeD

Гостин
моето мислење е овоа....ако двајца се во долга врска нормално е дека сексот ќе биде дел од нивната љубов...ама и немора да значи има многу луѓе шо бараат и имаат секс без да постои никаква љубов измеѓу нив..
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
mislam deka zenite se pravat od ljubov, ne kako maskite ...sexot im pretstavuva eden dneven ili veceren ritual....mora da se desi a so koj kako ne im e bitno...
Колку глупо размислување ...
Како што постојат жени на кои сексот им претставува дел од љубовта, така има и многу мажи кои го замислуваат сексот како додаток на љубовта, како зближување во една врска. Мажи кои уживаат да водат љубов :)
Ама колку што има мажи за кои сексот е потреба, е толку постојат и девојки кои од мерак сакаат да се исексат, а не од што чуствуваат љубов кон таа личност.

Во една врска, во една љубов сексот е еден додаток. Љубов без секс нема, освен онаа во детството:).
A секс без љубов постои и тоа како, доволна е само една привлечност. Па кој како сака нека си прави, сеедно дали е машко или женско, потребите се исти, чуствата се исти, слично размислуваат и не треба поделби такви да се прават.
 

AnaSkechers

u4eni4e
Член од
27 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
fala za odgovrite, iskreno mene ne mi bea jasni nekoi raboti, i sepak blagodarenie na vas mi se razjasnija :wink:
:helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас до 16 години не го мешав сексот со љубовта,жими мајка.Мислев дека ќе се држиме за раце цел живот и ќе го гледаме зајдисонцето,додека нашите срца бијат како едно.Така гушнати го чекавме полноќното биење на часовникот,бидејќи време беше за дома,нашите ќе не тепаа со сукалцето.И после пораснав.
*американска драма втор дел*
 

AnaSkechers

u4eni4e
Член од
27 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
i jas sega imam takov pogled na ljubovta.... drzenje za race, guskanje, bacuvanje, gledanje na zajdisonce.......
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
i jas sega imam takov pogled na ljubovta.... drzenje za race, guskanje, bacuvanje, gledanje na zajdisonce.......
дај му. не е интересно тоа. а откога ќе те плесне, ќе си викаш у себе "у пичку матер, да знаев дека е волку добро, ќе му дадев пред 2-3 години".
што кој кур толку фобија имате од сексот... морало ЉУБОФ или штознам...
русите ја измислија љубовта за да ебат без пари, а потоа и жените ја искористија за да ги одложуваат односите... демек битно било, морало да има...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Немаат врска едно со друго . Сексот нема никаква допирна точна со љубовта .
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
[zEUs];2383778 напиша:
Немаат врска едно со друго . Сексот нема никаква допирна точна со љубовта .
да башка ова ти е вака

Женски викат они само секс од лубов да им извдаи некој 1.000.000 фунти за една вечер да видиш како ке рипнат у кревет.

После тоа е лубов?
:smir:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Сексот е... Па да кажеме, ретко универзална појава:) Добро оди и со љубов и без љубов.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Забранетото е секогаш послатко .... имало примери женска му е него не му дава а се ебава со други ;)

Демек само за секс сме оделе со вас ...................... ах љубов :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom