Дали на наркоманите треба да им се одземе родителското право?

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Slushaj degenu eden, ako advokat brani ubiec neznachi deka i toj samiot e toa, zatoa ne seri na mojot komentar sho treba i ne treba i koj si ti da osuduvash drugi, izlezi od 4 zida i proshetaj malce vo realnosta da vidish sho se dasheva, pa posle seri na net GLODAR EDEN!!!

Што ти е со паралелава? До толку си приглуп што имаш потешкотии при сфаќање на наједноставни концепти? Не станува збор за осудување или казнување на толпа црви што одлучиле да си го унаказат организмот. Станува збор за превентивни мерки via нивно оддалечување од здравиот дел од општеството. Таквите накази единствено се способни да им наштетат на своите најблиски, сакале или не. Твојата либералистичка апологетика се заснова на дебилен примитивизам кој нема допир со реалноста. Каде да излезам? Одма лево до мене, во комшии , кај дилерот и да видам како син му повторно се пијанчи со другарите?


A i druga rabota koi i da ubil i sho i da naprail si ima zakon i kje mu se sudi, neznachi deka samo narkomani ubivaat, davash primer za eden, znam ima povekje, ama ne se povekje od pijani shoferi sho ubile vo sobrakjajna nesrekja! i sega sho treba i na site shoferi da ni se zabrani da imaat deca oti moze da ubijat nekoj peshak? :tapp:
Шофер vs ПИЈАН шофер. Правиш разлика? Постои ЗАКОН кој забранува да се вози пијан, или не го знаеше тоа? Не ми се веруе дека ти го објаснувам ова...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Смири се, бе. Си има закони. Ако си наркоман - ќе ти го земат детето, не си саглам за да го чуваш. Бог да чува, што све нема да чуеш
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Што ти е со паралелава? До толку си приглуп што имаш потешкотии при сфаќање на наједноставни концепти? Не станува збор за осудување или казнување на толпа црви што одлучиле да си го унаказат организмот. Станува збор за превентивни мерки via нивно оддалечување од здравиот дел од општеството. Таквите накази единствено се способни да им наштетат на своите најблиски, сакале или не. Твојата либералистичка апологетика се заснова на дебилен примитивизам кој нема допир со реалноста. Каде да излезам? Одма лево до мене, во комшии , кај дилерот и да видам како син му повторно се пијанчи со другарите?
OK i sho te tebe toa zasega? Dali sin mu kje se pijanchi ili kje se drogira, jas sakav samo da vi kazam deka ne treba da gledate seir tuku sekoj da si go gleda svoeto gajle, znachi kje prezemash merki ako nekoj najblizok ti e narkoman, inaku zoshto bi se zalagal za drugi? sho si tolku nakurchen da ne se fiksa sin ti? pa zatoa si nakurchen na site sho gi branat?



Шофер vs ПИЈАН шофер. Правиш разлика? Постои ЗАКОН кој забранува да се вози пијан, или не го знаеше тоа? Не ми се веруе дека ти го објаснувам ова...
Btv ne ne se prai pameten sho ako postoi zakon deka ne sme da se vozi pijan, dosega 4 moi drugari zaginaa pijani so kola, vo sluchajot eden beshe shoferot a drugite dvajca sopatnici, a chetvrtiot sam si zagina so kola pijan. I jas den denes vozam bez razlika dali pijam ili ne, sekoja sabota vecher se vrakajm polu-pijan doma pa ne me kaznil nikoj do sega, toa ti go zboram, znam deka postojat zakoni, ama isto taka i se krshat, pa sega koj kje bide faten kje plati, no sho ako ne bide faten i zgazi nekoj na primer? neznam kolku si zapoznaen so takvi sluchaevi, no kolku shto jas znam gi ima mnogu povekje otkolku nrkomani "ubijci"
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Btv ne ne se prai pameten sho ako postoi zakon deka ne sme da se vozi pijan, dosega 4 moi drugari zaginaa pijani so kola, vo sluchajot eden beshe shoferot a drugite dvajca sopatnici, a chetvrtiot sam si zagina so kola pijan. I jas den denes vozam bez razlika dali pijam ili ne, sekoja sabota vecher se vrakajm polu-pijan doma pa ne me kaznil nikoj do sega, toa ti go zboram, znam deka postojat zakoni, ama isto taka i se krshat, pa sega koj kje bide faten kje plati, no sho ako ne bide faten i zgazi nekoj na primer? neznam kolku si zapoznaen so takvi sluchaevi, no kolku shto jas znam gi ima mnogu povekje otkolku nrkomani "ubijci"
Епа како превенција, за да не ризикуваме некој наркоман да го уништи своето дете(Со оглед на тоа дека статистиката вели дека имаат такви тенденции.)нема да им дозволиме да чуваат деца. Што е нејасно тука?
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Што ти е со паралелава? До толку си приглуп што имаш потешкотии при сфаќање на наједноставни концепти? Не станува збор за осудување или казнување на толпа црви што одлучиле да си го унаказат организмот. Станува збор за превентивни мерки via нивно оддалечување од здравиот дел од општеството. Таквите накази единствено се способни да им наштетат на своите најблиски, сакале или не. Твојата либералистичка апологетика се заснова на дебилен примитивизам кој нема допир со реалноста. Каде да излезам? Одма лево до мене, во комшии , кај дилерот и да видам како син му повторно се пијанчи со другарите?




Шофер vs ПИЈАН шофер. Правиш разлика? Постои ЗАКОН кој забранува да се вози пијан, или не го знаеше тоа? Не ми се веруе дека ти го објаснувам ова...
A od druga strana neznam sho te tebe boli k** za komshijata i sin mu, mozebi sluchajno se fiksa tvoeto dete, pa zatoa si nakurchen na site sho gi branat narkomanite:tapp:
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Епа како превенција, за да не ризикуваме некој наркоман да го уништи своето дете(Со оглед на тоа дека статистиката вели дека имаат такви тенденции.)нема да им дозволиме да чуваат деца. Што е нејасно тука?
Nejasno e zosho site se zamarate so tugji zivoti,skurcheno mi e od takvi "profesori" kako tebe sho go citiraat zivotot na lugjeto, i sho se obiduvaat po sekoja cena da ima go nametnat svote mislenje na drugite ubeduvajki gi deka taka treba, i deka toa e praviot pat po koj treba site da odat. Kako prvo neznam kolku se razbirash od psihologija, ama sega mozam vekje da ti go napisim tvojot profil kakov si i sho si nego ai povekje ne mi se gubi vreme :sleep:
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
А зашо па тебе те боли кур, па ги браниш?
Te pogodiv :sneaky: znachi tvoeto dete e narkoman najverojatno ushte e samo na marihuana, btv gi branam zosho site gi osuduvaat, inaku da ti kazam za tebe, znachi tebe brat nikoj ne te recka nitu 2% znachi pameten si samo se nervirash oti nemozesh da se dokazesh, a i kaj mozesh nikoj ne te slusha, sakash da kontrolirash raboti ama vo posledno vreme ne ti odi od raka, i ima ushe mnogu no kje ti kazam drupat oti mi se spie samo kje dodadam deka si Kreten ti se poznava dena ni si bil faca nitu vo sredno niti na faks, sega mislish deka vreminjata se smeneti, ama ne se, ne se treskaj leka nokj :tapp: :sleep:
--- надополнето: 25 февруари 2013 во 03:43 ---
Смири се, бе. Си има закони. Ако си наркоман - ќе ти го земат детето, не си саглам за да го чуваш. Бог да чува, што све нема да чуеш
Sushaj shtuko niti sum narkoman nitu imam dete,(ustvari i ne mi e gaje samo ve nerviram :pos:) a ti sho se praish pametna neznam kako mozesh da slushnesh koga jas ti PISHAV komentar :X3::pos::tapp: aj:sleep:
 
Член од
30 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
90
Интересен одговор од некој што не слушнал за буквата Ч која е дел од неговиот мајчин јазик. Дали ти знаеш што напиша, и дали знаеш што е воопшто деловна способност? Дали воопшто знаеш за што се разговара на темава? Уствари знаеш што?

Зошто не се вратиш на играњето ластик? Барем тоа ти одеше добро...
"ха,ха,ха " браво за тебе дечко... мм дај ми број и адреса од дома да ти пратам нешто за награда на коментаров ...

Инаку само го прочитав насловот и дадов свое мислење... Слушав предавање 2-3 недели за ова пред да го пишам мислењето ;) ..
Па сега ко сте толку паметни да ве остам дискутирајте... Само не можам да верувам колку искомплексирани луѓе има на форумов... и то е една од причините шо прекинав да бидам активен...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Кратко и јасно ДА

Него/неа мислиш од сабајле му е умот во детето ?

Наместо да купи кашички, пелени прво брка работа за роба па ако му остане тогаш за детето

Нема полошо од наркоман со фамилија ..... све околу него страда само него све му е океј
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Sekoe zivo sushtestvo na planetata zemja ima pravo da bide roditel, znachi toa e pravo na prirodata i nemoze nikoj na nikogo toa da go zabrani, bez razlika na toa kakov i da e chovek ne smee da mu se zabrani da bide roditel! I ne se zamlatuvajta so idiotski komentari, ne se treskajte od zemja, a najvazno od se ne prate se megalomani. Inaku poznavam mnogu narkomani i da vi kazam mnogu dobri drugari se i ne fakajaat seir na primer kako VAS!!!:tapp:
Не просветли убаво... Бравос.
Си помислил каква иднина ке има тоа дете на наркоманите?
Како ке биде прифатено од околината?Дали ке му недостига нешто?
Дали тие наркомани кои ги познаваш имаат деца?

Kako prvo, jas koristam samo nikotin i kofein, se vo ramki na normala, btv nivnite semejstva ne treba da se zamraat so niv toa e nivno pravo na izbor, sekoj si naogja uteha vo neshto, zalno za tie shto kje najdat vo povisokite leveli na drogata ( kako marihuana, kokain, heroin..) ama ne znachi deka ako nekoj trgne po pogreshen pat deka treba da bide lishen od primitivnite zadovolstva, i bizarno e nekoi "SEZNAJKOVCI" da im sudat na site onie koi imaat razlichna perspektiva kon zivotot! :tapp::sneaky:
Право на избор велиш?Океј...А што праиме доколку родителот наместо парите кои ги има во себе ги потроши на дрога,се фикса пред детето а тоа нема џепарлак за јадење...Утеха бре?Утеха?На светот има полоши работи некој ке барал утегха во дрога... Бре бре бре... Ке биде лишен доколку неговиот потомок нема иднина покрај него.
Slushaj degenu eden, ako advokat brani ubiec neznachi deka i toj samiot e toa, zatoa ne seri na mojot komentar sho treba i ne treba i koj si ti da osuduvash drugi, izlezi od 4 zida i proshetaj malce vo realnosta da vidish sho se dasheva, pa posle seri na net GLODAR EDEN!!!
--- надополнето: 25 февруари 2013 во 02:52 ---

A i druga rabota koi i da ubil i sho i da naprail si ima zakon i kje mu se sudi, neznachi deka samo narkomani ubivaat, davash primer za eden, znam ima povekje, ama ne se povekje od pijani shoferi sho ubile vo sobrakjajna nesrekja! i sega sho treba i na site shoferi da ni se zabrani da imaat deca oti moze da ubijat nekoj peshak? :tapp:
Мешаш баби и жаби адвокат со наркоман...
На адвокатот му е работа да ги брани луѓето а на родителот да се грижи добро за детето и да му биде пример а не да се однесува на лош начин.Да краде од дома,да се однесува агресивно и ред други работи.
И зошто пијани шофери со наркомани?Сите сме се напиле некогаш,а за сообракајни незгоди се случуваат но тоа со наркоманите барем според мене не е поврзано но нека ти биде..
И ке биде добро малку да намалиш со навредите.
На крајот ние не судиме и сами си искажуваме мислења а Законот сакал нејкел ке ти го земе детето.
Btv ne ne se prai pameten sho ako postoi zakon deka ne sme da se vozi pijan, dosega 4 moi drugari zaginaa pijani so kola, vo sluchajot eden beshe shoferot a drugite dvajca sopatnici, a chetvrtiot sam si zagina so kola pijan. I jas den denes vozam bez razlika dali pijam ili ne, sekoja sabota vecher se vrakajm polu-pijan doma pa ne me kaznil nikoj do sega, toa ti go zboram, znam deka postojat zakoni, ama isto taka i se krshat, pa sega koj kje bide faten kje plati, no sho ako ne bide faten i zgazi nekoj na primer? neznam kolku si zapoznaen so takvi sluchaevi, no kolku shto jas znam gi ima mnogu povekje otkolku nrkomani "ubijci"
И мој другар загина во сообракајка и прашај го возачот дали тој не е казнет?Исто и моја другарка имаше сообракајна незгода а возачот беше 1 година во затвор...
Не те казниле ама еден ден може да се случи тоа.Од кај знаеш?

A od druga strana neznam sho te tebe boli k** za komshijata i sin mu, mozebi sluchajno se fiksa tvoeto dete, pa zatoa si nakurchen na site sho gi branat narkomanite:tapp:
Го боли зошто сепак се работи за човечки живот.Млад човечки живот.Зошто може утре да влијае тоа и на околината.

Nejasno e zosho site se zamarate so tugji zivoti,skurcheno mi e od takvi "profesori" kako tebe sho go citiraat zivotot na lugjeto, i sho se obiduvaat po sekoja cena da ima go nametnat svote mislenje na drugite ubeduvajki gi deka taka treba, i deka toa e praviot pat po koj treba site da odat. Kako prvo neznam kolku se razbirash od psihologija, ama sega mozam vekje da ti go napisim tvojot profil kakov si i sho si nego ai povekje ne mi se gubi vreme :sleep:
Професори?Искажување на мислење лошо е тоа?Не се замарај ако ти е досадно и едноставно одбегнувај не...лесно е... А како мислиш ти дека треба?
Лугееееее фиксајте се... еднаш се живее :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom