Дали на Велес да му се врати старото име?

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Ти предлагам по примерот на твојот сограѓанин кој си става бисти по балкони да си закачиш и ти една на кров од другарот, да му искажеш благодарност на тој О ГОЛЕМ тито.
хаах фала друже му имам јас искажано него благодарност на друг начин.. фала во секој случај за идејата.. немаше да ми текне ако не ми кажеше :)

а Мартин.. ти советувам малце да се информираш повеќе за тоа што се случува .. најсериозно.. само толку ќе ти кажам
 
М

Мартин`

Гостин
Да да гледам Македонија е самостојна и независна еве веќе 20 години па мед и млеко тече насекаде. Ние македонците не сме за држава просто кажано, ама ќе биде и тоа ако не за 10 за 20 години ќе биде.
А во која држава тече мед и млеко ? немора да е нова еве и некоја постара држава кажи ми ?
На крај краева сами си ја кроиме државата не комшиите ..

а Мартин.. ти советувам малце да се информираш повеќе за тоа што се случува .. најсериозно.. само толку ќе ти кажам
Кога веќе почнуваш дискусија кажи конкретно за што !?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.200
Поени од реакции
16.144
хаах фала друже му имам јас искажано него благодарност на друг начин.. фала во секој случај за идејата.. немаше да ми текне ако не ми кажеше :)
Мило ми е што помогнав

Да да гледам Македонија е самостојна и независна еве веќе 20 години па мед и млеко тече насекаде. Ние македонците не сме за држава просто кажано, ама ќе биде и тоа ако не за 10 за 20 години ќе биде.
Да, у право си.
Колку сме само за никаде, единствена држава у цел свет каде не тече мед и млеко. Еве може да видиме колку е прекрасно да се живее, не мора подалеку, бар некаде у поблиску, на пример Грција, Италија или сличните на нив држави.

И упм, што фино гратче е Велесов, ама коа глеам вака шо народ живее у него сите симпатии ми ги снемува :/
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Мило ми е што помогнав

Да, у право си.
Колку сме само за никаде, единствена држава у цел свет каде не тече мед и млеко. Еве може да видиме колку е прекрасно да се живее, не мора подалеку, бар некаде у поблиску, на пример Грција, Италија или сличните на нив држави.

И упм, што фино гратче е Велесов, ама коа глеам вака шо народ живее у него сите симпатии ми ги снемува :/
Кога ќе видам кој се има интернет пристап на денешницава губам желба за ПЦ ама ете... јбг
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Мило ми е што помогнав

Да, у право си.
Колку сме само за никаде, единствена држава у цел свет каде не тече мед и млеко. Еве може да видиме колку е прекрасно да се живее, не мора подалеку, бар некаде у поблиску, на пример Грција, Италија или сличните на нив држави.

И упм, што фино гратче е Велесов, ама коа глеам вака шо народ живее у него сите симпатии ми ги снемува :/
фино е , народот е уште по фин.. ама ние тоа го правиме за да стане популарен:D.. не е финтата колку те сакаат.. туку колку те мразат :D а колку повеќе ќе зборуваат за тебе (па макар и да е лошо) во прилог е :D
финта бе ивица ..
п.с. за тебе кога ќе дојдеш.. (за да се увериш дека сме занигде) ќе ја пуштиме во младински.. друже тито ми ти се кунемо ... за да не дојдеш пак.. ама секаде да не кажуваш шо олош сме :D
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
И едниот има заслуги и другиот. Само во различни времиња и во различни ситуации.
знаеш што, има аце заслуги у п.м. толку многу заслуги има што секој нормален македонец треба веднаш грбот да му го сврти и тоа по голема заслуга..зашто толку и заслужил, да не беше тој верувам дека Македонија немаше да ги има овие проблеми што ги има, наместо да ака по светот и наместо да ги промовира, учи и да ги тера своите да го учат гејскиот јазик и култура, требаше да си го гледа својот двор, требаше да го прави тоа со својот јазик, со својот народ и со својата држава..а не да изигрува она што не ни бил..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.376
Поени од реакции
28.469
Знаете шо е стварно работата? Нема врска Филип, Аце, нема врска Самоил, нема врска, Гоце, Питу, Никола Карев, Даме Груев, Ченто и така натака.
Има врска нашиот народ. Сите набројани настрадале од предавници.
Народ со испиен мозок, шо одма се лаже за лакомост. И ќе паѓаме другари, ехее, допрено е дното, но не!- ние треба и гроб да си ископаме.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
знаеш што, има аце заслуги у п.м. толку многу заслуги има што секој нормален македонец треба веднаш грбот да му го сврти и тоа по голема заслуга..зашто толку и заслужил, да не беше тој верувам дека Македонија немаше да ги има овие проблеми што ги има, наместо да ака по светот и наместо да ги промовира, учи и да ги тера своите да го учат гејскиот јазик и култура, требаше да си го гледа својот двор, требаше да го прави тоа со својот јазик, со својот народ и со својата држава..а не да изигрува она што не ни бил..
За Аце си учел во книга напишана во Југославија. Една страна е во учебникот. Затоа и ништо не знаеш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Вештачките творби, немаат долг рок на траење. Класичен пример СФРЈ. Грција, ќе ја видиме.

Е сега со кое право еден град да носи име на претседател на таква вештачка творба.
Кога браварот дошол на власт во секоја од републиките крстил еден град според него, начесто со додавање претставка Титов. Подгорица дури стана Титов Град.

Кога таа вештачка творба се распадна градовите побрзаа за да си ги вратат назад изворните имиња.

Е сеа желба за назад кон титово време, има меѓу некои луѓе. Летово кога одев со воз за Белград, на граница делат талончиња кои патниците треба да напишат свои податоци. Во ходникот имаше еден стар (околу 60 год) човек кој во графата државјанство напиша СРМ :tapp:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.200
Поени од реакции
16.144
фино е , народот е уште по фин.. ама ние тоа го правиме за да стане популарен:D.. не е финтата колку те сакаат.. туку колку те мразат :D а колку повеќе ќе зборуваат за тебе (па макар и да е лошо) во прилог е :D
финта бе ивица ..
п.с. за тебе кога ќе дојдеш.. (за да се увериш дека сме занигде) ќе ја пуштиме во младински.. друже тито ми ти се кунемо ... за да не дојдеш пак.. ама секаде да не кажуваш шо олош сме :D
И што ќе постигнеш со ова што го напиша жити се ?
Вие сами себе се мразите, нема потреба и друг некој да ве мрази.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Знаете шо е стварно работата? Нема врска Филип, Аце, нема врска Самоил, нема врска, Гоце, Питу, Никола Карев, Даме Груев, Ченто и така натака.
Има врска нашиот народ. Сите набројани настрадале од предавници.
Народ со испиен мозок, шо одма се лаже за лакомост. И ќе паѓаме другари, ехее, допрено е дното, но не!- ние треба и гроб да си ископаме.
Тито и Ченто не одат заедно ама ај.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
За Аце си учел во книга напишана во Југославија. Една страна е во учебникот. Затоа и ништо не знаеш.
навистина?? види мајката, од кај знаеш ти јас колку знам за педерон,а? тебе да не те учеше тој лично?
абе, не дозволувајте да ви ги перат мозоците, учете сами да си ги користите..изгледа дека ќе треба уште многу, многу да учиш за ацета да ти дојде правата слика за него..
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
И што ќе постигнеш со ова што го напиша жити се ?
Вие сами себе се мразите, нема потреба и друг некој да ве мрази.
хаах се ти пишува во постот.. провомирање на градот бе.. секој град си има свој план за промоција.. така и ние.. :icon_lol:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.200
Поени од реакции
16.144
хаах се ти пишува во постот.. провомирање на градот бе.. секој град си има свој план за промоција.. така и ние.. :icon_lol:
Тешко на Велес ако луѓе како тебе го промовираат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom