Дали, како и колку лажете?

Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
не сакам да лажам!и не ми се случува често!имам забележано дека лажам за небитни работи!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не лажам, само избегнувам да кажувам вистини кои мислам дека не се за кажување.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Како не бе

Не лажам, само избегнувам да кажувам вистини кои мислам дека не се за кажување.
А бе пази да не... Ова е само добар начин она лажам сушам да звучи поубаво малце,поблаго. Сите лажеме сушиме,дали од што нејкеме да повредиме некого,дали од што сакаме да извадиме некоја корист,дали од што некој не замолил да не ја кажуваме вистината... Има и луѓе што лажат за забава,еве јас на пример :) Ама да се разбереме,тоа се онака "лабави" лаги,оние посериозните,само кога се мора,иако оние што добро ме познаваат знаат дека лажам!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Сите лажиме беее..Е са на пример, јас ич не знам да лажам..Сама ќе се изврзам и налет то, ќе се усрамам..Зато не практикувам многу да лажам..
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А бе пази да не... Ова е само добар начин она лажам сушам да звучи поубаво малце,поблаго. Сите лажеме сушиме,дали од што нејкеме да повредиме некого,дали од што сакаме да извадиме некоја корист,дали од што некој не замолил да не ја кажуваме вистината...
А ти нешто ме знаеш, сум те излажала некогаш, моето второ јас си или што?
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Добро де факт е дека сите лажат...

Инаку не ми е секојдневие,а и не ме бива баш многу...
Ако излажам,најчесто е за да не ве навредам :pos2:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Лажам ретко, кога имам добра причина. А причината би била да не повредам некој, неможе секогаш се да се каже.. некој дел си оставам за мене само.
 
С

Сатори

Гостин
Колку глупаво и лажливо ќе звучи дека не лажам ... иако често се дешава.Премногу сум отворена за да можам да мислам толку често на кој што му имам кажано.
Значи, лажам за мали работи, како, дали имам кредит на мобилниот или дали имам нет, со кого сум излезена и каде сум.
Колку често?
Зависи колку пати ќе излезам неделата. :toe:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Vo praktika ne lazam, ama nekogas i taa si ima svoe prakticno mesto...Loso e koga se lazi patoloski, se izmisluvaat nastani, se pridavaat sopstveni kvaliteti i sl.....Drugoto ne e strasno:kesa:
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Си подлажнувам коа ми се чини дека треба ама не лажам на големо барем не често :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Секој кој ќе каже дека ниту еднаш во животот не излажал - лаже.

Лажам за ситници и кога треба да оправдам некоја ситуација, да се извадам од нешто итн.

П.С. Дај преименувајте ја темава во литературен македонски, а не битолски :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ќе излажам за нешто ситно, онака колку да не биде бука, ако не сум го шетала кучето ќе кажам да, го шетав:pos2: и се околу него. Па имам 20 години срамота е да лажам, тоа порано лажеш да ти дадат повеќе пари.:helou:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Najcesto gi lazam babmi i dedo mi,za niv i e najlesno:)a vo sustina mn retko lazam i toa samo za da se izvadam od nekoja situacija!
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
za da izlezam od nekoja situacija-da lazam. ama po obicaj ne sum lazgo.mrazam da me lazat zatoa i ne lazam.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Лажам или одбегнувам да ја кажам вистината доколку со тоа би повредила некогаш некого. Инаку мразам јас самата да лажам бидејќи прво-сама си се лажам, никој друг, и второ „не им го прави на другиите она што не сакаш да ти го прават тие“ ... така да мразам кога сум излажана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom