Дали и кога ги злоупотребувате зборовите ТЕ САКАМ и зошто?

Koj povekje gi zloupotrebuva zborovite TE SAKAM?

  • mashkite

    Гласови: 21 32,3%
  • zenskite

    Гласови: 17 26,2%
  • i mashkite i zenskite

    Гласови: 34 52,3%

  • Вкупно гласачи
    65

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ima neso epten rozevo vo tie dva zbora TE SAKAM,posebno koga se kazani od nekoj za koj i vie go chustvuvate istoto..ja na primer gi obozavam lugjeto koi gi upotrebuvaat samo vo posebni situacii so posebni lichnosti!

No najchesto,magijata na ovie dva volshebni zbora se zloupotrebuva i nivnoto znachenje se gubi!Shto mislite ZOSHTO?I koj povekje gi zloupotrebuva:mashkite ili zenskite?
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Жените дефинитивно. Ние имаме друг проблем. Не кажуваме „Те сакам” доволно.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Глупо прашање, зависи од причината и од човекот...никад не сум излажал за тоа и никад не ме излажале......не гласам
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
gOJDO напиша:
Глупо прашање, зависи од причината и од човекот...никад не сум излажал за тоа и никад не ме излажале......не гласам
Ааааа, не бачко. Не мора да те излажат за да те изманипулираат. :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Јас мислам дека подеднакво ги злоупотребуваат и жените и мажите. Ние жените ке велиме дека вие мажите ги злоупотребувате повеќе, вие мажите обратно и така до бескрај.
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Devilish Angel напиша:
Јас мислам дека подеднакво ги злоупотребуваат и жените и мажите. Ние жените ке велиме дека вие мажите ги злоупотребувате повеќе, вие мажите обратно и така до бескрај.
Тоа е веќе инатење. :wink:
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ам како да не :) Ај баш прати ја темава да видиш кој како ке одговара, како машките, а како женските па ке видиш дали ке испадне еднакво или не :icon_lol:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
за да добијам бонус тура секс ги злоупотребувам и тоа наголемо.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
јас до сега ги немам кажано напразно тие два збора несакам да си играм со животот на некоја друга личност едноставно ги кажувам на некоја личност што чуствувам нешто спрема неа
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Секој за себе. Не можеш да кажеш жените го злоупотребуваат тоа те сакам - зошто не знаат што сакаат, или пак мажите го злоупотребуваат кога ќе го слушнат. Без генерализации.. не се сите жени исти а уште помалку сите мажи..

Секој има потреба да го слушне тоа „те сакам”.. но, постојаното повторување на овие два збора не значи дека стварно го чувствуваме истото. Кај мене магијата на тие два збора се губи затоа што јас ретко ги изговарам, а кога ќе ги изговорам во нив има огромна доза на иронија - да, ги злоупотребувам. Не го мислам тоа, а присилена сум да го кажам само затоа што партнерот сакал да го слушне.. Те сакам нема некое посебно значење, и не е доказ за љубов - има мал милиони работи со кои можеш да докажеш дека си вљубен и дека сакаш.

Само еднаш во животот сум почувствувала потреба да признаам дека сум вљубена, но како да ми застана нешто во грлово и едноставно не можев да го изговорам и премолчев, мислам дека подобро што не изговорив нишо пошо раскинавме само неколку месеци подоцна.

Кога сум сигурна дека го губам тлото под нозете т.е. дека сум заљубена и дека морам тоа да го признаам, најважно ми е да знам во чии раце оди мојата слобода. За да му признаам на некој дека сум вљубена во него, морам да се осигурам дека и тој е луд по мене и дека не е некој колекционер на „женска невиност”.

Нема личност која не останала без здив пред тоа те сакам. Само ретки се тие кои искрено го мислат тоа..

П.С. Не гласав.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Опасна зона, ја се движам околу "ми се свиѓаш", доста е.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Делата вредат за сите зборови. Што е подобро да ти каже некој дека те сака, а ти да не можеш никако да го почуствуваш тоа?
Или со неговото однесување кон тебе да го покаже истото на дело, а при тоа да не каже ниту збор!

Што би одбрале вие? Знам и двете, ама ако имате само една опција!! :)

Не е битно кој што ќе каже, битно е што ќе направи околу тоа што се очекува од него да го каже!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
moTaro напиша:
Делата вредат за сите зборови. Што е подобро да ти каже некој дека те сака, а ти да не можеш никако да го почуствуваш тоа?
Или со неговото однесување кон тебе да го покаже истото на дело, а при тоа да не каже ниту збор!

Што би одбрале вие? Знам и двете, ама ако имате само една опција!! :)

Не е битно кој што ќе каже, битно е што ќе направи околу тоа што се очекува од него да го каже!
Normalno deka so odnesuvanjeto ke me stopi i deka ke se osakam najsakana , ne me ranat prazni zborovi:)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
A be i mazite i zenite go upotrebuvaat toa ... mislam deka mazite go zloupotrebuvaat a zanite se "zaljubuvaat" (bat taka mislat) vo sekoj vtor .. i se treskaat od zemja dodeka ne se pojavi nekoj drug. Za razlika od niv maskite ke go kazat zborot "TE SAKAM" za da legnat devojka ili neznam sto da dobijat .. ili ke go kazat koga stvarno go mislat (sto toa nema da pomine taka brzo kako kaj zenite)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom