Дали именувате предмети со лични имиња?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па телевизорот го викам Стиви, му го позајмив имево на Чендлер од „Пријатели“. Компјутерот ми се вика Пеце, сите викаат писи, писи, ама јас го измакедонизирав сето тоа и сега се вика Пеце. Знам уште нешто викав по име, да ми текне ќе постирам пак:)
 
А

Александра Д.

Гостин
Не, а не се сеќавам мечиња да сум крстела... Само 2-3 барбики, тоа е се ..
Иначе преферирам маченца да си крстам...:back:(живи):vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
претежо колите/моторите ги прекрстувам... така да ескордот ми е фордача (нагалено од форд), фиестата стрелчо-белчо (бела е), моторот ми е магаре...
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Досега немав ставено отсега ке им ставам прекрасната бела тоалетна хартија ке ја викам Кате во чест на мојата бивша другарка, вц шолјата во Чест на мојата бивша професорка Грета, а тесните балетанки кои ми направија рани ке ги викам Сталин и Ленин. хм...ми се допага ..
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
На плишаните мечиња често давам имиња:).
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Никад не сум го напрајла тоа,али еве веќе коа ја прочитав темава на форумов размислив и одлучив на моево среќно пенкалце кое 2 години ми ги решава испитиве да му дадам име оти заслужило:vozbud::vozbud: па од сеа еве ќе си го крстам сречко:pipi:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.392
Поени од реакции
21.945
Не недавам имиња:toe:...
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Немам обичај да давам некои имиња на предметите ама ме изнасмеавте со имињава на компјутерите :) На сите бре Пеце ви се вика компјутерот :pos2:
 
Член од
29 март 2009
Мислења
110
Поени од реакции
1
Не, ама ко бев помала си имав едно моливче, многу си го сакав и си го крстив Тити.:salut:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Не,ја немам таа навика и некако глупо ми е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom