Дали државата треба да изгради посебни установи, каде би се лекувале хомосекцуалците?

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Prvo, kazi mi sto te boli tebe kur , koj so kogo se ebava vo krevet? Dali si go zivees zivotot za sebe, ili za da im gledas na drugite vo spalnata so kogo se onadat, i potoa da gi lecis i da prevzemas merki "da im pomognes"???

Mene mi izgleda deka si lecis licni frustracii na forumov...:kesa::kesa:

море дете адвокат на педерите...

мене ич кур не ме боли кога се плескаат тие болни створења..

Јас зборувам за негативните (ИСКРИВЕНИ) вредности кои оваа појава хомосексуалноста ги шири во мојата традиционална околина-каде НОРМАЛНО Е МАЖ И ЖЕНА ДА ФОРМИРААТ СЕМЕЈСТВО !!!!!!!!

Јас сум против тие несалам да имаат право да посвојаy деца ,нови генеации кои ке треба да ја градат и негуваат мојата татковина..

Јас сум против нив бидејќи се главни виновници за ширење на ХИВ..
Бидејки се основна подлога за развој на педофилијата!!!!!!

Бидејки постојано протесираат и потенцираат дека биле различни а никој жив не ги прашал за тоа (еве ние за разлика од вас педерите не протестираме секоја година за да кажеме дека сме биле хетерогени)

ту ///толку не разбираш??
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
извини ама колку за информација тие луѓе се сметаа за болни се до 1976 кога на една безвезна конференција се одлучи повреќе да не бидат сметани како такви! (прочита понапред во темава ќе видиш пишувавме и за тоа какви афери поврзани со мито и корупција произлегоа от таа конференција)

Дека се криминалистички настроени се , перат огромни пари преку нивните организации...еве и во македонија тоа било случај како што читаме..

Тие луѓе се штетни за општеството затоа ние предлагаме мерки за нивна “рехабилитација“
и ве молам читајте неколку страни наназат...
Веидејте што мислат за нив политилчарите од соседството , погледнете ги спроведените начини на лекување и сл. работи , несакам да се повторувам и да објаснувам работи што претходно беа напишани на темава !
Abe ubavo se toa sto go kaza, ama vo slucajov ne znaeme koj e bolniot a koj pacientot. Mene mi se cini deka tie pederite od EU, tebe te lecat tuka zatvoren vo GETO vo Makedonija, da vidat do kade ke mozes da odis so omrazata kon tie sto se poinakvi od tebe.Izgleda ke pocekaat dodeka ne pocnes da se mrzis sam sebe za toa sto si i zatoa sto postois.

Zar ne ti lici Makedonija, vaka zatvorena getoizirana , kako toj pustiot ostrov koj go predlagas za rehabilitacija na pederite? Mene mi lici, samo sto primetuvam deka ne se pederite tie koi se zatvoreni kako gluvci za eksperiment, tuku takvite kako tebe, koi denes gi mrzat tie okolu sebe, a utre se mrzat samite sebe :pos2::pos2:
Bas ironicno...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.331
Поени од реакции
21.795
извини ама колку за информација тие луѓе се сметаа за болни се до 1976 кога на една безвезна конференција се одлучи повреќе да не бидат сметани како такви! (прочита понапред во темава ќе видиш пишувавме и за тоа какви афери поврзани со мито и корупција произлегоа от таа конференција)

Дека се криминалистички настроени се , перат огромни пари преку нивните организации...еве и во македонија тоа било случај како што читаме..

Тие луѓе се штетни за општеството затоа ние предлагаме мерки за нивна “рехабилитација“
и ве молам читајте неколку страни наназат...
Веидејте што мислат за нив политилчарите од соседството , погледнете ги спроведените начини на лекување и сл. работи , несакам да се повторувам и да објаснувам работи што претходно беа напишани на темава !
А зошто мислиш дека биле третирани до 76та како болни луѓе? Поради нетолеранцијата на општеството! Среќен сум што во тоа време се прифати дека хомосексуалноста не е болест. А таа конференција не беше безвезна туку напредна и праведна.

А дали имаш докази дека се криминалистички настроени или тоа само го тврдиш поради твојата омраза за да ги дискредитираш. Во западна Европа има доста врвни политичари кој се хомосексуалци, а дали се тие криминалистички настроени?

Тие луѓе не се болни и нема потреба од лекување. Од антиката до денес имало хомосексуалци и во иднина ќе има. Поред некој проценки дури 10% се хомосексуалци но малку јавно кажуваат пошто има уште држави во светот во кој ги чека смртна казна.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Добро пичка му матер...па ако сака да не биде дискриминиран и да биде прифатен како најнормален човек....зашто прават педерски здруженија и шо ти ја знам организации.Со самото правење на овие нивни организации тие самите се издвојуваат од мнозинството луѓе со нормална сексуална ориентација.... видии ме мене јас сум педер имам организација....не ми се јасни.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.331
Поени од реакции
21.795
Добро пичка му матер...па ако сака да не биде дискриминиран и да биде прифатен како најнормален човек....зашто прават педерски здруженија и шо ти ја знам организации.Со самото правење на овие нивни организации тие самите се издвојуваат од мнозинството луѓе со нормална сексуална ориентација.... видии ме мене јас сум педер....не ми се јасни.
Тоа го прават поради тоа што се дискриминирани. Доказ е оваа тема во форумот.

Ја сум против да имаат статус како брачен пар и против тоа да посвојат деца но сепак сум за толеранција поред тие луѓе. Е сега некому му сметало тоа па и мене многу работи ми сметаат и сепак ги толерирам...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
море дете адвокат на педерите...

мене ич кур не ме боли кога се плескаат тие болни створења..

Јас зборувам за негативните (ИСКРИВЕНИ) вредности кои оваа појава хомосексуалноста ги шири во мојата традиционална околина-каде НОРМАЛНО Е МАЖ И ЖЕНА ДА ФОРМИРААТ СЕМЕЈСТВО !!!!!!!!

Јас сум против тие несалам да имаат право да посвојаy деца ,нови генеации кои ке треба да ја градат и негуваат мојата татковина..

Јас сум против нив бидејќи се главни виновници за ширење на ХИВ..
Бидејки се основна подлога за развој на педофилијата!!!!!!

Бидејки постојано протесираат и потенцираат дека биле различни а никој жив не ги прашал за тоа (еве ние за разлика од вас педерите не протестираме секоја година за да кажеме дека сме биле хетерогени)

ту ///толку не разбираш??
1.Koj ti brani tebe da formiras semejstvo? Pederite?:pos2:

2.I toj tatkoto koj si ja zatrudnel kjerkata da ne e peder slucajno, stom konstatiras deka Pederite se osnova za pedofilijata???Kolku sto jas znam 70-80% od pedofilijata vo Makedonija e heteroseksualna

3.Vo Makedonija glaven pat za prenos na HIV se HETEROSEKSUALNITE ODNOSI, i najgolemiot broj nositeli na HIV se heteroseksualci.Toa sto ti sakas da go poreknes toj fakt, nema da te spasi od toa deka HIV te demnee i sekoja devojka so koja ke legnes moze da ti prenese nesto...Na tebe samiot e odgovornosta, da se zastitis samiot sebe.Koristi zastita, i imaj znaenje za rizikot koj go nosi seksot so sebe vo razlicno slucai

4.Koj protestira i potencira? Da ne izlegoa pederite na parada vo Skopje gologazi da protestiraat za seksualnite razliki?Ne, izgleda samo sakaat vakvite kako tebe da ne im se mesaat vo intimata i da gi ostavat na raat , da si go ziveat zivotot onaka kako sto im e ubavo, i na nacin na koj gi pravi srekni.

Srekjata ne e privilegija, Srekjata e pravo!:wink:

Добро пичка му матер...па ако сака да не биде дискриминиран и да биде прифатен како најнормален човек....зашто прават педерски здруженија и шо ти ја знам организации.Со самото правење на овие нивни организации тие самите се издвојуваат од мнозинството луѓе со нормална сексуална ориентација.... видии ме мене јас сум педер имам организација....не ми се јасни.
Aha, a sto pravime so Zdruzenieto na Braniteli?
Zdruzenie na Gejmeri
Zdruzenie na Zeni
Zdruzenie na lekari
Zdruzenie na pejaci
.......................... vo Republika Makedonija?

Dali i ovie zdruzenija se pederski, i se formirani zatoa sto se diskriminirani nivnite clenovi??????
:pos2::pos2::pos2:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Добро пичка му матер...па ако сака да не биде дискриминиран и да биде прифатен како најнормален човек....зашто прават педерски здруженија и шо ти ја знам организации.Со самото правење на овие нивни организации тие самите се издвојуваат од мнозинството луѓе со нормална сексуална ориентација.... видии ме мене јас сум педер имам организација....не ми се јасни.

Подршка за постот!

Еве што мислат уметниците од прилеп за овие особи!

http://youtube.com/watch?v=0XbbrX9bv28&feature=related
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Тоа го прават поради тоа што се дискриминирани. Доказ е оваа тема во форумот.

Ја сум против да имаат статус како брачен пар и против тоа да посвојат деца но сепак сум за толеранција поред тие луѓе. Е сега некому му сметало тоа па и мене многу работи ми сметаат и сепак ги толерирам...
А демек ако направат здружение нема да бидат дискриминирани.
Секогаш ќе бидат дискриминирани затоа што нивната сексуална ориентација не е нормална.
Во "нетолерантно" општество(фала му на бога за ова) како нашето перчејки се со организации и здруженија само ќе навлечат поголем гнев од мнозинството врз нив.
Затоа треба да ќутат....тие западни тренди срања кај нас не проаѓаат брате....тие здруженија можат да пројдат во "толерантни" општества како Финска....каде што ако на некој тинејџер му фали некоја жичка он зима калаш и убива 20тина негови врсници.
Таму можaт да пројдат педерски здруженија ние овде за среќа сеуште сме "нетолерантни".
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.331
Поени од реакции
21.795
А демек ако направат здружение нема да бидат дискриминирани.
Секогаш ќе бидат дискриминирани затоа што нивната сексуална ориентација не е нормална.
Во "нетолерантно" општество(фала му на бога за ова) како нашето перчејки се со организации и здруженија само ќе навлечат поголем гнев од мнозинството врз нив.
Затоа треба да ќутат....тие западни тренди срања кај нас не проаѓаат брате....тие здруженија можат да пројдат во "толерантни" општества како Финска....каде што ако на некој тинејџер му фали некоја жичка он зима калаш и убива 20тина негови врсници.
Таму можaт да пројдат педерски здруженија ние овде за среќа сеуште сме "нетолерантни".
Да, но после се буниме ако други се нетолерантни спрема нас. На пример ЕУ што не дупи или Грција што не прифаќа дека сме Македонци. За ними ние не сме нормални па сега знаеш како се чувствуваат тие луѓе.

Тие се тие работи.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Да, но после се буниме ако други се нетолерантни спрема нас. На пример ЕУ што не дупи или Грција што не прифаќа дека сме Македонци. За ними ние не сме нормални па сега знаеш како се чувствуваат тие луѓе.

Тие се тие работи.

Ние македонците мораме да се придржуваме кон нашите традиционални сфаќања за да успееме да се одржиме како такви ....па колку сакаат заебените европејци (кои сега се сетија да не имитираат и да градат држава што ние ја имвме пред 20 год) нека не викаат примитивци!!!

Зошто не ти е јасно дека на тие луѓе не им е местото во Македонската заедница....
Ако нивните родители прифатат да ги лечиме , мислам вреди да се покуша !!
А имаше и некои доста конструтивни решенија претходно дадени...доволно да заклучиш што ние МНОЗИНСТВОТО македонци мислиме за случаи (пациенти) како педерите...
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Да, но после се буниме ако други се нетолерантни спрема нас. На пример ЕУ што не дупи или Грција што не прифаќа дека сме Македонци. За ними ние не сме нормални па сега знаеш како се чувствуваат тие луѓе.

Тие се тие работи.
Ја не се бунам бе друже....
Имам да понудам тоа и тоа...
Не може мењај си име...
А не фала...ќе си терам ја по мое..
Целата работа со овие здруженија ми е сомнителна....некако ми изгледа како некој од надвор да фрла пари за да овие овде со помош на ваквите здруженија не трујат со "прогресивни" и "напредни" ставови.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Како може да се споредува нетолерантност на некои што не ни сакаат држава или име (нромална држава, нормално име) со нетолерантност на нешто што не е нормално и според природни и според религиозни ставови.
Инаку за финансирањето ја се сомневав во сите оние медиумски претставувања на вакви (не)личности (маосо, боуки 13...), па мислам дека дебело се платени од некого. Проневерените пари да не им се од сопствен џеб (тогаш доста длабок џеб имаат)? Многу промоција, промовирање на нешто непродуктивно.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Како може да се споредува нетолерантност на некои што не ни сакаат држава или име (нромална држава, нормално име) со нетолерантност на нешто што не е нормално и според природни и според религиозни ставови.
Инаку за финансирањето ја се сомневав во сите оние медиумски претставувања на вакви (не)личности (маосо, боуки 13...), па мислам дека дебело се платени од некого. Проневерените пари да не им се од сопствен џеб (тогаш доста длабок џеб имаат)? Многу промоција, промовирање на нешто непродуктивно.
Mozebi neproduktivno ama lekovito,tie lecat od zapek i nikogas potoa nema da gi fati bidejki im e promenet kalibarot za dozivotno...:vozbud::pos2::pos:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Mozebi neproduktivno ama lekovito,tie lecat od zapek i nikogas potoa nema da gi fati bidejki im e promenet kalibarot za dozivotno...:vozbud::pos2::pos:
Да бее, знам дека нешто корист имаше и од нив, ама не ми текна. Ама ако ги фати колит... :smir:
Убо подмачкано, така цевките од пушките ги подмачкувавме, али не им зголемувавме калибар :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom