Дали државата треба да изгради посебни установи, каде би се лекувале хомосекцуалците?

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Нема да одат да се лечат.Ќе речат ако сте болни одете вие лечетесе ние не сме болни.

Па баш тука треба да биде улогата на државата!

Секако не мислам дека нивние родители се баш најзадоволни од нивниот “избор“ па со некое нивно посредство би се лечеле во посебни установи ! :)
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Мислам дека треба да се изгради установа каде би се лекувале хомосексуалците.
Ама повеќе сум за смртна казна,жигосување...
Да си хомосексуалец не е тоа нормално.Покрај вакви убави,паметни девојки да избереш партнер-машко.Тоа не е нормално и мислам дека не е излечиво.А и плус тоа е лош пример за младите место да се оженат,да имаат брак,да направат деца...он ке иде ке се е*е со некое машко....
:salut:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Не треба установа. Јас повеќе би одел на нешо ко резерват. На пример Криволак да се огради со бодликава жица, да му се напрат бараки, и самите таму нек си одгледуваат бавчанџивство, нек чуваат кокошки или некоја овца ил крава за прехрана. Стражи наоколу и нек си се прат како сакаат и колку сакаат. Излегвање никако ( и гробиштата нек им бидат таму).
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Не треба установа. Јас повеќе би одел на нешо ко резерват. На пример Криволак да се огради со бодликава жица, да му се напрат бараки, и самите таму нек си одгледуваат бавчанџивство, нек чуваат кокошки или некоја овца ил крава за прехрана. Стражи наоколу и нек си се прат како сакаат и колку сакаат. Излегвање никако ( и гробиштата нек им бидат таму).
Dobra ideja..site na edno mesto..siroki prostranstva pa i kokoskite ne samo so ke gi cuvat moze i drugo da im praat:pos2::pos2::pos2:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Мислам дека треба да се изгради установа каде би се лекувале хомосексуалците.
Ама повеќе сум за смртна казна,жигосување...
Да си хомосексуалец не е тоа нормално.Покрај вакви убави,паметни девојки да избереш партнер-машко.Тоа не е нормално и мислам дека не е излечиво.А и плус тоа е лош пример за младите место да се оженат,да имаат брак,да направат деца...он ке иде ке се е*е со некое машко....
:salut:
ТОЧНО ТАКА , мора да пробат со девојка изгледа само така ќе сватат дека е поубо!!

Не треба установа. Јас повеќе би одел на нешо ко резерват. На пример Криволак да се огради со бодликава жица, да му се напрат бараки, и самите таму нек си одгледуваат бавчанџивство, нек чуваат кокошки или некоја овца ил крава за прехрана. Стражи наоколу и нек си се прат како сакаат и колку сакаат. Излегвање никако ( и гробиштата нек им бидат таму).

БРАВО ЛЕТ 3 - најконструктивен предлог даде !!!!!!!
мораме да им испратиме на владата еден список со наши идеи како да го решаваат проблемов...баш ке ја фатиме актуелнава кампања за зголемување на наталитетот !!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Иако до пред некое време го делев овој присутен овде хомофобичарски став ,сепак не сме во право,заради тоа што сме можеби

воспитани да гледаме на хомосексуалците како на болни,јалови,перверзни итн..и по default така ги сваќаме,но ете јас можби

еволуирав па сега веке не сум хомофоб,зошто,затоа што имам пријател хомосексуалец кој е исто човек како и јас со истите

проблеми,со истата потреба за љубов само што неговиот живот е многу потежок ,зошто се соочува со друштвото кое го

стигматизира,фамилијата се срами и го осудува ,а средината го осудува,но и тој е човек ,љубовта и болеста не бираат..

Никакви установи ,тоа е апсолутна глупост...
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
...
Педерлукот беше болест се до 1976 , по една конвенција на корумпирани психолози , лекари , политичари и застапници на гејовите се одлучи повеќе да не биде !!!
Ама како тоа била 1000 години и еве сега на некои поткупени им текнало ,и веќе не се сметаат за болни !!
...
па нели во атина уште пред повеќе од 1000 години не било болест
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
па нели во атина уште пред повеќе од 1000 години не било болест
хахахахахахахахахахахахахаха,,,,

добро со исклучок на грците......

Како беше тоа:
Грците први го измислиле сексот
А потоа дошле Македонците и им кажале дека со жена е поубаво!!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
еволуирав па сега веке не сум хомофоб,зошто,затоа што имам пријател хомосексуалец кој е исто човек како и јас со истите

проблеми,со истата потреба за љубов...
Значи си еволуирал и сега имаш иста потреба за љубов како другар ти - хомосексуалец.

Сега не знам тој другар ти што ти ветувал или праел али (ако не е веќе доцна) таа “еволуција“ може да биде болна во долниот заден дел од телото.
Пази се!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Значи си еволуирал и сега имаш иста потреба за љубов како другар ти - хомосексуалец.

Сега не знам тој другар ти што ти ветувал или праел али (ако не е веќе доцна) таа “еволуција“ може да биде болна во долниот заден дел од телото.
Пази се!
Еволуирала:smir:фала богу не останав со примитивен став дека хомосексуалците треба да ги гетоизираме,или можеби да ги убиеме затоа што се различни од нас.....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не треба установа. Јас повеќе би одел на нешо ко резерват. На пример Криволак да се огради со бодликава жица, да му се напрат бараки, и самите таму нек си одгледуваат бавчанџивство, нек чуваат кокошки или некоја овца ил крава за прехрана. Стражи наоколу и нек си се прат како сакаат и колку сакаат. Излегвање никако ( и гробиштата нек им бидат таму).
Ако таквите престојуваат таму, може армијата слободно да изведува вежби без да ги предупреди, посекако на никого нема да му фалат:helou:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Еволуирала:smir:фала богу не останав со примитивен став дека хомосексуалците треба да ги гетоизираме,или можеби да ги убиеме затоа што се различни од нас.....
А хомосексуалките треба да се гетоизираат? Примитивец сум, не сум еволуирал, молам за објаснување.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
А хомосексуалките треба да се гетоизираат? Молам за објаснување.
За сите:toe: ,ја не би ги стигматизирала ни гетоизирала затоа што се различни од мене,нивно право е што ќе прават и со кого во 4 sида,не е мое да одредувам кој со кого да живее....
Единствено што ми смета кај хомосексуалците е сопственото етикетирање од типот носење маици ја сум педер,и слично,и геј парадите ... но сепак тие се луѓе и така треба да се однесуваме кон нив.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Треба да се отворат посебни установи научно е докажано дека хомофобијата е болест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom