Дали до сега сте направиле собраќајка?

Дали имате направено собраќајка?

  • да

    Гласови: 68 48,2%
  • не

    Гласови: 73 51,8%

  • Вкупно гласачи
    141

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Сакаш нешто најстабилно? Земи си Алфа 147, или 159, уште поарно. Муабетот е дека е меѓу најстабилните во класата. Ама на грешка, ни ASC, ASR, ни свети ABS не те спасува.
Е таа секундата е важна. И не смееш да ја пропуштиш.
А толку мерак за 4X4 ако имаш, земи си нешто од Ауди со ознака quattro.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Токму заради тие електрики...мој совет е да не земате англиска кола (модерна)...на татко ми колега се испреврти со Land Rover Freelander 2.0TD на Плетвар...блокира задното десно и предното лево тркало со брзина од 80км/ч...

Да, се согласувам со Струмикс...Audi Quattro е убава кола... Skoda Octavia 4x4 итн итн...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Беше тоа минатиот Ноември, јас со моторот претекнував автобус, и од никаде ми искочи комбе (Тамче :pos:) и директ во него. Последица од сето тоа 8 конци во глава и нормално, искршен мотор.


п.с. го видов тамчето пред некој ден, и уште има мој bodyprint на него
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
imam ednas ... pred edna godina t.s minatoto leto .... se vrakav od bosna ... nekade na borovec nekoj si 2 kilomteri pred vrvot ... vrnese premnogu ... ostra krivina ... ja vidov .. vozev nekade 80 ... fino lepo od 4-ta vo 3-ta ... 50 Km/h arno ama vozev karavan ... vlegov vo krivinata najnormalno i osetiv koga zadnoto levo trkalo mi propadna vo dupka ... osetiv i kako mi potskokna kolata i zadniot del pocna da se lizga ... prviot pat ja ispraviv ... vtoriot pak ... ama na tretiot stapi dozdot na scena i prednicata ja cuknav vo branikot na patot ... nemase golema steta ... edna maglenka skrsena i branikot od kolata .... den denes kazuvam fala Gospode .... ako ne ja vratev vtoriot pat kolata vo noramala ke zavrsev vo provalija dlaboka nad 200 m ... sepak se dobro se zavrsi ... se potrsov malku ... ispiv tri kafinja na Borovec i fino lepo si stignav vo MK :toe:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa nemam napraveno soobrakajka ama imam udreno mnogu pati taka vo zid vo vrata vo kola ama soobrakajka ne
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Мојата последна сообраќајка се надевам последна и ви животов оти моментално имам уплав во кола да влезам а не камоли позади волан.

Битно преживеавме, немам доволно време да коментирам. Сликите ке искоментираат. Се надевам во теков на неделава ке ви ја кажам целава случка.

Ова се случи на 06.07.2007 во Црешево од железарско езеро сакавме да идеме дома ама преку Ченто. Да не беа камењава немаше да биде ни постов тука.

еве само неколку слики од колата. До крајов на неделава ке добијам појасни и повеке слики.








 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Јас не сум направил никогаш сообраќајка, ама ми имаат направено!:uvo:
 

k3x

I Laugh In The Face Of Danger
Член од
11 јуни 2007
Мислења
180
Поени од реакции
1
Nekro aj soobrakjajkata bidna shto bidna tuku posle voznjata nakkaj doma beshe za pametenje
:je: :je: :je: :je:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пред две години, февруари беше, патот Охрид - Битола, после Буково. На една кривина зализга колата на снегот и завршивме на една чистинка од 3 метра. Да беше друга кривина, рест ин пис Фантом.

Од Горица два плажата, надолу со точак. Тоаш имав и брзиномер на точакот (го искршив при падот). Кренав 72 на сат, налетав на мало камче и летнав во воздух ко конзерва. Фала Богу шо се одвоив од точакот пред падот, иначе ќе се искршев гадно. Пошо носев кацифа и штитници, само бев набиен и облеката ја немаше појќе, блузата партали се стори во лизгањето. Ја имав сринато кожата по цело тело, не можев да седнам на стол. Btw точакот беше смачкан ко лименка.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.695
Поени од реакции
288
и јас сум имал сообраќајка.У декември еден тип ми влезе у сувозачката врата,али дојде мурија и средивме.300 евра.

А вчера вечер се враќам од парк (на семафорите од матично) и чекам да пројдам улица.Слушам шкрипење на гуми и после пола секунда глеам како едно сузику со Бт таблици собира на хауба две типки.По потресно нешто не сум виде.Среќа не летнаа,туку малце само беа на хауба пошто колата веќе кочеше добри 10 метри.Иакача типката и се фаќа за глава. Среќа девојките станаа,и беа Ок.Тапа работа.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
Уште сум немал време да напраам сообраќајка...Тек 4 месеца сум шофер... Али не дај боже и понатака...Неам потреба од такво искуство... :toe:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Уште сум немал време да напраам сообраќајка...Тек 4 месеца сум шофер... Али не дај боже и понатака...Неам потреба од такво искуство... :toe:
ејј си немал време, јас само што положив уште 2та недела удрив моторџија, т.е. он удри во мене ама по моја вина.
 

Nitro

Veltro
Член од
11 октомври 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Дали сте доживеале некогаш сообраќајка?

Ајде да ве слушнам кој настрадал, а кој не(Господ да не чува на сите) и во какви случаи ви се случило!?!?!

Па искрено да ви кажам имам имано неколку сообрајќи од кој повеќето ми се со мотор...:):)
Прв пат паднав од мотор некаде на 14 години, моја грешка признавам, гледав газиња како се шетаат по патот за плажите во Охрид и ненадејно другарчето со мене што беше закочи, да не го удрам него одзади, јас паднав не беше ништо страшно мала гребнатинка на лактото....:):):)
Исто така повеќе пати пак поради тие девојчиња или муабети со другари, имам чукано автомобили во задниците:):)
Со автомобил не беше нешто посебно, пробвевме со едно другарче под рачна вртење и такви работи, ненадејно изгубивме контрола и го потпревме на едно ѕидче:)...
Имам уште многу случки со автомобили и мотори, но сепак да ви оставам малце место...

Среќа немам некоја посериозна повреда од овие незгоди и се надевам дека ќе остане така...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
2 pati so skuterce. Prviot pat ne bese loso od mesto padnav hahaha. Ama 2 pat upm. Ti ja imam kazano tebe ama ajde da im kazam i na drugive: Vozese edno moe drugarce, i naednas ni izleta topka, i ni zastana pod prednoto kolce. Abe ko superman letav. Samo pamtam koga stanav. Mene nisto ne mi bese *DENTA* drugiot den bev ko balon na facava.
Ama ajde zdrav i ziv sum fala bogu haha.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom