Дали ги почитувате навивачите на противничките тимови?

Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Јас ги почитувам тие само си навиваат за својот клуб...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Kakvo pocituvanje kakvi bakraci ova pocituvanje ti ispaga dali gi sakas taka da ne gi pocituem ke dojde vreme moze ke se zbuas so nekoj od niv pa ke ti dojde pamet i ti pak gi pocituvaj i metanii i praj ako sakas
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Секако дека да.Зашто би очекувала некој мене да ме поштуе ако ја туѓо не поштују?Едноставно и т'ј човек си има тим кој си га подржуе.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе вие зборите за почитување на навивачи на странски клубови. На пример ја навијам за Реал од странскиве тимови и дали ги почитувам оние на Барса? Да, зошто да не. Тоа е друг муабет.

Ама кога се во прашање домашни тимови, оние што навиваат за тимот од својот град знаат дека неможе да се спореди тоа ривалство со оние што навиваат за странски тимови. Друго е да идеш на стадион и да навијаш, а спроти тебе седи друга навијачка група која те провоцира и слично, а друго е да гледаш Реал-Барса на ТВ. Неможе да се спореди. Овде ги почитуем само тие што ме почитуваат мене, иначе нема почит спрема никого, а уште помалку сакање :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Pa da, kako ne. Posebno onie na Shkendija i Sloga, duri i lajkovi im turam na mislenjata na forumov :LOL:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Има навивачи како ривали само и непријателски ''навивачи'' како тие на Шкендија и Слога.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
eh da bideme realni vo Makedonija edistveniot rivalitet sto e, e vardar-pelister. Koga zboram za rivali mislim za timski rivali.

Ama rivalitet kaj nas poveke se prae koga igrat ekipi so druga nacionalnost, a toa ne e timski rivalitet. Toa e uste po opasno no ne moze da se kaze kako fudbalski rivalitet.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
916
Мојот најдобар другар е навијач на партизан :) Го поштувам нормално, ме поштува и он мене. Цел живот сме заедно, имаме пројдено многу работи заедно, само бојата не дели.

Инаку вака општо, ги почитувам оние правите навијачи т.е оние кои го сакаат својот клуб повеќе од колку што го мразат ривалот.

Ваков некој, како овој дегенов не можам да го поштувам.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Мојот најдобар другар е навијач на партизан :) Го поштувам нормално, ме поштува и он мене. Цел живот сме заедно, имаме пројдено многу работи заедно, само бојата не дели.

Инаку вака општо, ги почитувам оние правите навијачи т.е оние кои го сакаат својот клуб повеќе од колку што го мразат ривалот.

Ваков некој, како овој дегенов не можам да го поштувам.
Сељак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom