- Член од
- 31 јули 2006
- Мислења
- 2.537
- Поени од реакции
- 702
ДА ЛИ СЕ ПРИКРИВА ЛЕК ПРОТИВ РАКА?
/Тајна витамина Б17/
Пише: Ивона Живковић
Поставити овакво питање за неког истинског хуманисту, делује као неслана шала. Зашто би неко желео да људи широм света умиру, а да им се може помоци? Или можда требамо гледати ствари практицније? Зар откривање лека против рака не би његовом изумитељу донело светску славу и невидјено богатство?
Питања су на месту. Али постоји сурова рацуница, веома једноставна, бар када је у питању вредност живота у данашњем светском поретку. То подразумева да главну улогу има добит, а не хуманост. Добит зависи од обрта капитала, па је и рацуница лако уоцљива.
Прица која следи је прица о витамину Б17, који је још пре педесет година синтетизован под именом Лаетрил односно Амигдалин. Уцинио је то биохемицар Ернст. Т. Кребс.
Његова борба да се овај природни лек против рака званицно прихвати, трајала је у периоду од педесетих до седамдесетих година прошлог века. Била је то борба ентузијаста - лекара, биохемицара и неких новинара да пласирају теорију по којој је "опака болест" – рак, заправо само једна авитаминоза, односно хроницни поремецај метаболизма изазван недостатком једног виталног састојка у исхрани.
На жалост, глобализација, као процес у коме мултинационалне компаније све више преузимају и контролу и над лековима и над светским медијима, запецатила је проток свих информација које могу нанети штету интересима светских фармацеутских профитера. Појава теорије доктора Кребса и његовог алтернативног лека под именом Лаетрил, од стране америцке Администрације за исхрану и лекове (ФДА) названа је "шарлатанством" и "преваром". Градјанима је предоцено да је лек отрован и опасан. Тако је прица о витамину Б17, Лаетрилу, Амигдалину (сви називи ознацавају исто) - запецацена.
Али, појавом Интернета, који се теже може контролисати, поново је отворена прица о Ернсту Т. Кребсу, Џону Берду, Ралфу Мосу и другима, којима је етика била испред интереса.
О свему овоме писао је у својим књигама »Политика у лецењу рака« и »Свет без рака«, Едвард Грифин. Ево те прице.
КАКО НАСТАЈЕ РАК?
Данас је углавном познато да рак настаје када неке целије у организму, које су до тада радиле сасвим нормално, поцињу изненада незаустављиво да се умножавају. Као узроцник наводи се вирус, разни канцерогени елементи или нека спољна траума.
Зна се, такодје, да је рак болест цивилизованог цовека, и активира се бројним стресовима и отровним материјама, а без којих је савремени живот постао немогуц. Козметика, вештацки конзерванси, загадјена вода, дувански дим, индустријска цадј...
Евидентно је и да постоје многи слуцајеви када долази до повлацења малигног обољења. Скоро сва искуства оних који су применили у лецењу неку алтернативну терапију, и која се показала успешном, откривају промену исхране.
По схватању доктора Кребса рак је комплексан хроницани поремецај метаболизма у цитавом организму. То је болест која обухвата цитав организам, иако се прво појављује само на неком делу тела, односно неком органу. Због овакве манифестације болести цесто је приступано хируршком уклањању видљивог оболелог ткива, зрацењем околних целија на месту раста канцерогених целија, хемотерапији.... Тиме је заправо третирана последица болести, док је узрок опстајао.
ЗАШТО СЕ ЦЕЛИЈЕ НЕКОНТРОЛИСАНО УМНОЖАВАЈУ?
У људском телу постоје хиљаде целија које су на неки нацин остале "заробљене" у стадијуму ембриона.
Назовимо их овде једноставно "универзалним целијама". Оне служе за поправку евентуално оштецених делова тела. На пример, када додје до лома неке кости, ове целије се трансформишу у коштане целије и попуњавају пукотине у костима. Ако додје до оштецења неког меког ткива, ове целије се претварају у целије адекватне том ткиву. У слуцају губитка крви, "универзалне целије" се трансформишу у целије крви. Када додје до физицке трауме или хемијског дебаланса у организму ове целије се формирају и активирају повецање нивоа естрогена и осталих стероидних хормона како би се стимулисао њихов даљи рад на пословима замене уништених целија. Када се оштецено ткиво или кост потпуно регенерише или се организам врати у нормални хемијски баланс, процес умножавања ових "универзалних целија" се зауставља.
Ако је, медјутим, хемијски баланс у организму и даље поремецен, ове целије настављају и даље да се размножавају. Доброцудни тумори и полипи су знак да је процес једне такве обнове заустављен, али са малим закашњењем.
Када се каже да је рак последица стресног нацина живота, долази заправо до енергетског и хемијског дебаланса и то је "окидац" који активира "универзалне целије".
Од ових целија се под дејством одредјених хемијских промена, стварају и канцерогене целије. Оне, медјутим, нису страно тело у организму и не могу се назвати у том слуцају болешцу. Напротив, управо је њихова улога да разоре неутралишу све стране материје у организму. Са биохемијског гледишта, медјутим, када оне поцињу да се развијају у канцер, оне постају страно тело.
Постојање ових "универзалних целија" открио је још 1902. године професор из Единбурга Џон Берд. Он је уоцио огромну слицност измедју пре-ембрионицких целија и целија рака. Он је ове целије назвао трофобластима. Те целије, управо својом способношцу да се веома брзо умножавају, одмах након оплодње формирају плаценту и пупцану врпцу, омогуцавајуци ембриону да се даље храни и развија цврсто прикацен за зид материце. Када се, након осам недеља код ембирона развије панкреас и он поцне да луци своје ензиме, ове целије изненада престану да се умножавају. Тако је Берд открио да даље умножавање ових целије спрецава управо један ензим који настаје у панкреасу.
Ако је имуни систем организма ослабљен због лоше исхране, или је старењем смањено луцење ензима из панкреаса, стресом или траумом активиране ове целије поцињу да се умножавају, али не могу да се зауставе.
Зато је први задатак у терапији канцера снабдевање организма свим потребним храњивим састојцима како би се сви хемијски процеси стабилизовали циме би се зауставило умножавање канцерогених целија. Други задатак је њихово уништавање.
ДА ЛИ ЈЕ РАК САМО ЈЕДНА АВИТАМИНОЗА?
Ернст Т. Кребс, који је претходно издвојио и витамин Б15, анализирајуци разне авитаминозе у људском организму уоцио је неке слицности. Тако недостатком витамина Ц настаје поремецај познат као »скорбут«, недостатак ПП витамина настаје » пелагра«, авитаминоза Б1 - бербери итд. Све ове болести настају изненада, без икаквих претходних знакова. Цовек је данас здрав, а вец сутрадан може бити смртно болестан. Организам једноставно нема никакву реакцију, никакво упозорење, као код дејства неког вируса или бактерија. За опоравак од "скорбута", на пример, потребно је неколико дана, или само неколико сати давати веце дозе витамина Ц и веома тешки симптоми болести исцезавају. Јављају се поново само уколико опет додје до витаминског дефицита.
Анализирајуци појаву рака, Кребс се запитао да ли је довољно да се цовек само изложи канцерогеном активатору, на пример дуванском диму, некој хемијској супстанци или да доживи неки јаци психолошки стрес? Или како то да неки људи у истим ситуацијама реагују канцерогено, а неки не? По доктору Кребсу рак настаје искљуциво када у организму вец постоји хроницан поремецај метаболозма, односно када један од виталних састојака дуже време недостаје.
Канцерогене материје су само »окидаци« који покрецу »универзалне целије« . Витални састојак који ремети метаболизам и изазива појаву рака Кребс је издвојио као витамин Б17.
Како је дошло до тога да милионима људи недостаје један витални хемијски елемент?
Др Кребс је након дугогодишњих истраживања утврдио да су људи вековима јели хлеб од зрневља проса и лана које је богато управо витамином Б17. Генерецијама су жене мрвиле коштице од кајсије, шљиве, трешње, јабука и других врста воца из фамилије Росацеае (руже). Мешале су их заједно са меснатим делом воцке справљајуци џем. Просто, ништа се није бацало.
У Библији се цак може наци и занимљив цитат где Бог, након што је створио цовека и жену, каже: "… дајем вам биљке са семеном, расутим по цитавој планети, и свако дрво које има плод са семеном бице ваша храна".
Истраживања су показала да хималајско племе Хунза уопште не пати од рака и кардиоваскуларних обољења. Исхрана им је базирана управо на узимању хране са кошцицама кајсије и зрневљу проса. Али, када се припадници овог племена изложе западњацкој исхрани, након што напусте своје изворне прехрамбене обицаје, поцињу да пате од свих ових болести.
Пошто припадници овог племена инаце једу веома мало меса, поборници вегетаријанске исхране су одмах закљуцили да је то разлог. Али није тако.
Кребс је заправо нашао да постоје још две групе људи које уопште не обољевају од рака. Једни су управо месоједи, други биљоједи.
Четири деведесетогодишњака из племена Хунза
Припадници племена Хунза скупљају коштице кајсије
Тако у јеловнику Ескима и Индијанаца, који такодје не пате од ових болести, преовладјује месо које укљуцује и дивљац. То је најцешце месо јелена, допуњено разним дивљим бобицавим сезонским воцем. Што је најзанимљивије, код ових људи уоште не постоји гојазност, иако свакодневно у организам уносе велике колицине животињске масти.
Ипак, и за Хималајце и Индијанце и Ескиме заједницко је што користе храну типицну за њихово природно окружење. Када се пажљиво анализирају састојци те хране види се да је витамин Б17 обавезно присутан у свакој. Врста јелена која им је у јеловнику, превасходно се храни травама које садрже нитрилосиде, а који су извор витамина Б17. Разно осушено воце које Ескими и Индијанци једу, такодје садржи велике колицине витамина Б17.
На жалост, вецина западних цивилизованих култура, одавно је прешла на хлеб од пшенице, која уопште не садржи нитрилосиде. Трава коју користе домаце животиње за испашу, садржи само трагове нитрилосида. Имала би их можда више, да цовек није поцео вештацки да преорава и сеје разне врсте трава, тамо где оне по природи никада не би никле. Тако за разлику од "цивилизоване" стоке, индијанска и ескимска једе само оно што је никло у природном станишту.
Тако су цовеку који једе месо и ту ускрацене могуцности да унесе витамин Б17. Племе Ханза и Ескими добијају у исхрану 250 до 3000 милиграма витамина Б17 сваког дана. Европљани и Американци једуци "цивилизовану" и "фаст фуд" храну, примају једва 2 милиграма дневно. Коштице су одавно избацене из јеловника.
Лаетрил, Амигдалин, Б17 званицно је прихвацен као витамин 1952.године.
Али онда су кренули жестоки напади на њега.