Дали верувате дека броевите поседуваат некакво "магично" својство?

Дали верувате дека одредени датуми носат среќа/несреќа?

  • Да!

    Гласови: 11 16,7%
  • Не!

    Гласови: 36 54,5%
  • Не се замарам!/ Не ме интересира...

    Гласови: 19 28,8%

  • Вкупно гласачи
    66
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Некогаш верувам некогаш не верувам зависи од ситуација КОГА-КАКО ама има некаква хемија ова со бројките :P
 

Freedom2say

only the sky is the limit
Член од
23 август 2010
Мислења
196
Поени од реакции
229
Nema gospod :D (potocno ja ne veruvam u gospod)
Не сакам оф-топик да одам ама ако ти не веруваш не значи дека го нема...Тоа е исто како да тврдиш дека не постои светлина ако си слеп... само затоа што не ја гледаш...
--- надополнето: Nov 13, 2011 7:04 PM ---
...има некаква хемија ова со бројките :P
Има. И јас верувам дека некаква хемија има - само не ја разбираме ;)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Не сакам оф-топик да одам ама ако ти не веруваш не значи дека го нема...Тоа е исто како да тврдиш дека не постои светлина ако си слеп... само затоа што не ја гледаш...
--- надополнето: Nov 13, 2011 7:04 PM ---

Има. И јас верувам дека некаква хемија има - само не ја разбираме ;)
Точно ;) нешто што никогаш нема да го разбереме а може да ни се случи (y)
 
?

..........

Гостин
На 25-от ден од наредниот месец, ке стапи ерата на богот на природата, во тој период ке мозe да почуствувате вистинска магија! (патување низ времето)
Треба да го направите следново: соблечете се скроз голи како од мајка родени, и испаднете надвор трчајте некаде каде сто има многу народ, многу е вазно да ве видат сто повеке луге, трчајте така десетина петнаесет минути и потоа застанете седнете на земја со скрстени нозе и со погледот свртен кон север, извикајте го гласно датумот 25, Ноември 2011 потоа датумот во кој период сакате да отпатувате, и за миг се наогате во тоа време и на тоа место....!!!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Мислам дека да.На пример, полесно се памтат телефони со одреден повторувачки број како 077-344-003, за разлика од на пример, 076-867-013.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Гласав не затоа што не веруван дека поседуваат "магично" својство. Но сепак...(три точки)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Гласав не затоа што не веруван дека поседуваат "магично" својство. Но сепак...(три точки)
Не е за верување но сепак пак ќе се надоврзам дека постои некоја хемија ова со бројките бидејќи ми се има случено една добра и две лоши работи со некое си рачунање на бројки мислам со одредени датуми па сега што е и како е незнам сепак чудно:cautious:.
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
Magicno e kako na rulet nemozes da izgubis so praviot sistem na brojki.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Јас верувам во бројот 100 особено ко ќе го видам на банкнота она зеленана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom