Дали бугарите се татари?

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.347
Поени од реакции
502
"Отк'де сме дошли б'лгарите ..." Kak от к'де беее, от Македонија сме дошли много јасно. :))))))))))
LoL
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.093
Поени од реакции
702
нема како да се татари, првите татари доаѓаат во Европа крај на 12 век. И погоди што водат војна со бугарија. За да ви биде интересно Волжка бугарија оваа каде што е на Волга води исто војна со Татари во исто време.
ќе ви дадам и бонус од пред неколку дена http://www.balkanmedia.bg/2012/10/30/id_11199/
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.522
Поени од реакции
2.511
Бугарите сее......... Канта.
 
На врв Bottom