Дали би стапиле во брак со партнер кој има вонбрачно дете?

M

Macedon1um

Гостин
Само што сите не размислуваат вака. Баш ми е мило што сте среќни.

Знам мајка кој се омажи за друг и детето го напушти, зошто новиот маж од старт не го прифати.
Двете живеат на оддалеченост од 300 метри и не сака да го види, а детето ја бара и дома пред врата и има отидено.

Тој новиот маж така да го кажам ако сака жена без дете ене му еден куп, а не да уништува нечиј живот.

Не е крив мажот тој знае што сака и си бара, туку како да ја наречеме оваа „мајка“ што си го оставила детето заради qr (како уште тој да е во светов)
 
Член од
1 април 2020
Мислења
142
Поени од реакции
836
Добро, но што кога детето(децата) имаат проблем со прифаќање на нов партнер?
Консултации со стручни лица не даваат никаков резултат кон промена на однесувањето. Како треба да постапи родителот во таква ситуација?

Во контекст на мислењето погоре, негирање на дете од новиот партнер самиот родител не смее да дозволи. Изборот по едноставен не може да биде, кога си створил потомство тоа е пред и над се'.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.745
Поени од реакции
5.017
Добро, но што кога детето(децата) имаат проблем со прифаќање на нов партнер?
Консултации со стручни лица не даваат никаков резултат кон промена на однесувањето. Како треба да постапи родителот во таква ситуација?

Во контекст на мислењето погоре, негирање на дете од новиот партнер самиот родител не смее да дозволи. Изборот по едноставен не може да биде, кога си створил потомство тоа е пред и над се'.
Децата не се над се има и повредни работи за мене. Мир, спокојство и здравје.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Децата не се над се има и повредни работи за мене. Мир, спокојство и здравје.
It depends who you wanna fuck..
Нема мир у душа ако немаш мир у гаќи.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.668
Поени од реакции
2.142
Добро, но што кога детето(децата) имаат проблем со прифаќање на нов партнер?
Консултации со стручни лица не даваат никаков резултат кон промена на однесувањето. Како треба да постапи родителот во таква ситуација?

Во контекст на мислењето погоре, негирање на дете од новиот партнер самиот родител не смее да дозволи. Изборот по едноставен не може да биде, кога си створил потомство тоа е пред и над се'.
Куде нас јоште разговори с'с стручни лица са табу тема, а и ретко кој мисли на децата важно им е њима да им е потаман. Куде нас не обрнует пажљу на тој, постоив родитељи кои не се замарав. Ај док е мало дете, не разбира толко ама к'д порасне може да имав проблеми затој што не га прилагодиле и изградиле однос с'с њега. К'д дојде пубертет е најлоша фаза, ако не е направен терен с'с градење на однос.

Епа не треба да се дозволи, ама постоив ситуације куде се дешава и тој да е партнер поважан од дете. Најчесто у такве ситуације за родител тој дете е само грешка од претходан брак, како и да не постои за њима.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom